pomocy

nexteam

New member
Witam!
Jestem po raz pierwszy na tym forum i mam problem.
Przed dwoma miesiącami urodił mi sie synek i az szkoda chwil które
przemijają razem, a zmienia sie w zastraszającym tempie.
Podjeliśmy z żona decyzję o zakupie kamery. Mam się zorientowac jaką i tu
tkwi problem.
Z powodu zbyt okrojonego czasu wolnego nie mogę w pełni zorientowac sie co
wybrać . Więc prosze pomóżcie:
1) Mozemy wydać do 2000 z karty kredytowej(ewentualnie dopłacić kilka stówek
gotówką) :-(
2) Z pewnością zależy nam na jakości filmów z udziałem naszego malca, czyli
dobre odwzorowanie szczegółów i kolorystyki,
3) Mozliwość robienia zdjęć z kiepską jakością raczej nie wchodzi w rachubę
(przynajmniej min. 1Mpx i to do publikacji w necie, ale niekoniecznie)
4) Mozliwie mało szumiąca matryca itp.
5) Kolorowy wizjer o dobrej rozdzielczości,
6) Funkcjonalna i mozliwie nie za duzo bajerów, jesli już to bardzo
potrzebne.
Nie dodałem że jeszcze nie zależy nam na zbyt dużej krotności obiektywu, bo zdaje sobie sprawę że może to pogorszyć jakość obrazu, choć przy tej rozdzielczości, chyba nie ma to az takiego znaczenia. &% Panasonica ma rozdzielczość efektywna podobno 340tys.
Oglądałem też obraz z Sonówki w tej samej cenie co 75tka Panasonika, ale z 1XCCD i miała wieksza rozdzielczośc.
Format chyba Mini DV.
Czy jest sens pchac się w tańsze wyroby 3CCD?
Na razie przymierzałem się do Panasoników z serii NV-SG 21, ale jak widzę i JVC ma ciekawe produkty.
jesli do jakiegoś modelu trzeba będzie dopłacić z 1000 zł a będzie tego wart
to może w przyszłości spodoba mi się kręcenie filmów :).
Za pomoc z góry dziękujemy.
Mariusz

P.S.: ten wątek pojawiał sie tez i na innych forach ale chyba to jest najbardziej rzetelne :)
2.P.S.: Czymbędzie różnił sie model JVCGR-DF540 od 570?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
570 ma kartę na wyposażeniu natomiast 540 nie, model 540 nie jest oficjalnie sprzedawany w Polsce.

Co do wyboru kamery są różne opcje.

Jeżeli jest to pierwsza kamera, to napewno będzie służyła do nauki, nie musi ona posiadać żadnych bajerów, bo te można dodaćna poziomie montażu przed wypaleniem na DVD pozatym większość bajerów jest zbędnych.

Musisz porównać sobie obraz z GS75 Panasa do np GS 17 i jeżeli różnica nasycenia kolorów nie robi na Tobie odpowiedniego wrażenia to wybierz tańszy model (zobacz http://hdtv.com.pl/index.php?module=CMpro&func=viewpage&pageid=12)

:roll: hmmm szumiąca matryca :) pewnie chodzi o wieczorne zdjędzia, otóż seria kamer JVC z obiektywem o jasności 1.2 ma najlepsze parametry pod tym akurat względem


Jeżeli chodzi o funkcjonalność to menu w Panasonicu JVC czy SOnym są intuicyjne, panasonic troche dalej poszedl i dodal polskie menu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ad.1. Do 2000 zł - najlepiej wypadają dwa modele JVC GRDX 27 1650 zł oraz GRDF 420 JVC - 1650 zł
platnośc gotowką przy odbiorze . Obie kamery czułośc obiektywu 1,2.
Ad.2. Najlepiej wypadną w/w kamery. Jeśli chcesz wydac więcej to Panasonic GS 75 lub JVC GRDF 570.
Ad.3. - kamery powyżej 2400 zł wyposażone w kartę SD - zdjecia bez rewelacji.
ad 4. TYlko wymienione powyżej kamery.
ad.5. Wizjer kolor - podobna jakośc
ad.6.Mniej możliwości ma kamera Panasonic ale te bajery - są często potrzebne.
np. wejście analogowe.

Sony też chodzi extra - ale Panasonic i JVC wypadł lepiej.
Seria Gs 21 - trochę gorzej wypada niż JVC- ale decyzja należy do Ciebie
Ponieważ dziecko jest małe większośc ujęc będziesz ribic w domu, ważna jest przede wszystkim czułośc kamery
Tu mistrzem jest JVC. Kamera pracuje cicho i w nocy. Co przy śpiacym dziecku ma sporo zanczenia.
Jeśli bedziesz bliżej zakupu - podaj cenę - może wskażemy Ci sklep o lepszych cenach. /sprawdzony sklep/
pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Xbox 360

Ponieważ masz szkraba to nie będziesz się przez parę lat z nim tułał po świecie więc kup najprostrzą kamerę i rejestruj rozwój dziecka.
Za 20 lat będzie to przebój nr. 1 Waszej filmoteki.
Za 3 -4 lata kupisz sobie coś bardzie zaawansowanego.
Mój oszczędny znajomy kupił ostatnio najtańszą kamerę SVHS Panasonika i jej obraz zupełnie mnie zaskoczył w przeciwieństwie do jakiejś wypasionej cyfrówki SONY.
A za 3-4 lata to już będzie inny świat cenowy. Obecne kamery nie są cool bo nie ma jeszcze przetworników HD w cenie do zaakceptowania.
 
Do góry