Kamera za 1500-1700 zł

Mariusz1988

New member
Witam zastanawiam sie nad kupnem kamery. Do użytku rodzinnego, chodzi mi o nagrywanie różnych imprez rodzinnych,wakacji itp. Chciał bym aby dobrze sprawiala sie w pomieszczeniach zamkniętych oświetlanych sztucznym światlem. Aby nie było dużych problemów z przegraniem materialu filmowego zapisanego na kamerze do komputera. Najlepiej zeby szło przegywac filmy/zdjęcia za pomocą kabla USB ale jeżeli nie pujdzie to kupie FireWire. pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Komentarz do strony

Hmmmm :roll: wyborem z którego będziesz zadowolony(o ile nie oczekujesz od podstawowej kamery DV profesjonalnych możliwości :) ) będzie kamera Panasonica GS21. Polskie menu, intuicyjna obsługa, duży zoom optyczny itp.

Ciekawą cenę możesz znaleźć TU


Co do zgrywania filmu, jeżeli nie masz portu firewire to sądze, że musisz sprawdzić czy twój komputer jest wyposażony w USB 2.0, bo jeżeli nie to nie będziesz mógł zgrywać filmów przez USB.

Pozdrawiam
 

Mariusz1988

New member
Mam USB 2.0 Ale czytalem w internecie o różnych problemach ze zgraniem filmu na kompa, Co powiecie o SONY DCR-TRV285E? AR2 masz może tą kamerę?
 

Mariusz1988

New member
Ciekawy artykuł - nowy sprzęt do HD

Chodzi mi o to ze czytalem w internecie o roznych problemach z przegrywaniem filmow na kompa:( Probowales ta kamerke, polecasz ja na wlasnych doswiadczeniach? Opisz jej zalety i wady ok? z gory dzieki, a co sadzisz o tym soniaku?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Który panel LCD jest lepszy,który wybrać?

A więc jeżeli chodzi o tego soniacza to odpada na wstępie, format digital 8 to niewypał. Pozatym MiniDv ma lepsze parametry.


Co do kamery panasa i problemem przesyłania obrazu przez USB.

Kamera dzięki polskiemu menu i joystickowi za pomocą którego obsługujemy menu jest bardzo przyjemna i intuicyjna, kasety wkładamy od góry co daje plus nad konkurencją poczas pracy ze statywem, pozatym dobra jakość obrazu i najcichszy mechanizm w klasie.

Jeżeli chodzi o przesyłanie obrazu, niestety tutaj jest różnie, ponieważ niektórzy mają problemy nawet z przesyłaniem po firewire, niektóre konfiguracje komputerów powodują konflikty. Są to rzadkie przypadki, ale się zdarzają. Ja nie miałem problemu ze zgrywaniem materiałów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic w swojej klasie cenowej jest dobry. Ale najlepsza kamera na rynku w cenie do 1650 zł to DX 27JVC. Camcorderinfo.com sprawdź oceny w USA i w Polsce swiatobrazu .pl
Spełni wszystkie Twoje potrzeby , w warunkach trudnych nie ma lepszej oferty na runku, choćby wziąć ich całą armię.
Jedynie GRD DF 420 też JVC - jej dorównuje.
O Sonym zapomnij - a digital 8 -przejściówka - to przeżytek z lamusa.
W tej klasie cenowej nic nie dorownuje JVC.
sprawdź też testy

http://www.videomax***/tests/mart2005/
pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ogólnie nie ma problemów ze zgrywaniem z żadnej kamery, większość kamer miniDv wyposażona jest w złącze firewire - użytkowanie interface'u nie jest trudne.
 

michalo06

New member
Monitory w górę, telewizory w dół (komentarz)

Mam problem z kamerą sony albo z firewire. Gdy zaczynam ściągać obraz z kasety na kompa ( obojętnie jakim programem ) ona ''staje się niewidoczna dla komputera'' choć jest podłaczona. Co mam robić :( :( :(
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
musisz sprawdzic sterowniki do swojej karty firewire i port w kamerze, jeżeli podłączałeś kabel gdy komp i kamera byly włączone to mogło nastąpić uszkodzenie portów, jeżeli porty działają to następnie powinieneś sprawdzić sterowniki w systemie.
 

michalo06

New member
Sprawdzalem sterownik, sa zainstalowane. A jak podłączałem to kamera była wyłączona a komp włączony :? a jak tak to co moglo sie zwalić ???
 
Do góry