Panasonic GS 75 vs Sony DCR HC42E

Pałkers

New member
Witam!

Z wstępnej lektury forum, wnioskuję iż mogę tu liczyć na fachową pomoc przy wyborze kamery.
Dlatego mam pytanie do szanownych użytkowników. W tym tygodniu chcę kupić kamerę i bardzo się waham między Panasonic GS 75 a Sony DCR HC42E.
Podobają mi się obie (no Sony trochę mniejsza i zgrabniejsza), ale jak z technologią tych kamer, jaka awaryjność, w końcu która zaoferuje mi wyższą jakość nagrań?

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie opinie i porady, na pewno wezmę je pod uwagę przy zakupie.

Pozdrawiam
Pałkers
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Sądze, że będziesz zadowolony z obu natomiast przedstawię funkcje, które wg mnie mają spore znaczenie. Panasonic ma bardzo przyjazny interfejs, z obsługą tej kamery nikt nie powinien mieć problemu (do tego dochodzi polskie menu). Wg mnie niedogodnością w kamerze Sony'ego jest menu dotykowe na wyświetlaczu LCD, nie daj boże będziesz miał zabrudzoną jedną rękę lub mokrą i komfort obsługi troche spada. Innym aspektem są 3 przetworniki CCD zastosowane w Panasonic'u dają one wg mnie lepsze odwzorowanie kolorów.

Pozdrawiam
 

Pałkers

New member
Sztuka spadania w WMV ?

No i postanowione biorę Panasonic-a 75. Mam nadzieję że to trafny wybór i będę z tej kamerki zadowolony.
Dzięki za porady
Pozdrawiam
Pałkers :)
 

Pałkers

New member
seria operacji oczu dla lekarzy okulistów ?

Taaa!!! No i stałem się szczęśliwym posiadaczem Panasonic-a GS75. :D Kamerka robi bardzo dobre wrażenie. Dziś pierwszy poważny test, przedstawienie baletowe, moich córeczek, a jutro filmowanie F16 w locie, na pikniku lotniczym. 8) (www.3elt.com).
Opiszę potem wrażenia i jak wypadły filmy.
Jeśli chodzi o cenę to udało mi się nabyć kamerkę za 2200 zł.
Pozdrawiam

PS
Trzymajcie kcuki ;)
 
Do góry