Testy kamer

gjhvb

New member
Amplitunery Panasonica - czy dobre ?

Mam zamiar w najbliższym czasie sobie kupić kamere, ale ponieważ wcześniej nie miałem doczynienia z takim sprzetem nie za bardzo wiem co i jak. Przed zakupem chciał bym jak najwięcej poczytać o komarach i wszystkim co jest z nimi związane, ale niestetni nie mogę znaleźć żadnych dobrych stron o kamerach, gdzie by były testy kamer, recenzje, porady itp. czyli wszyst co związane z kamerami.

Czy ktoś mógłby mi polećić jakieś dobre strony lub fora związane z tematyką kamer. Najlepiej jak by były w języku polskim lun ewentualnie w angielskim.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dużo postów umieszczmy na www.światobrazu.pl
ale jeśli określisz Twoje zapotrzebowanie to dostaniesz profesjonalną odpowiedź. Ile Kasy , do czego ma slużyć , jakie są Twoje opczekiwania ?
 

gjhvb

New member
Portal SwiatObrazu akurat znam :p

Co do kamery to ma być ona używana do 'domowych' zostosowań, czyli filmowania podczas różnych wycieczek, imprez, itd. czyli praktycznie wszystkiego co się da ;)
Załeży mi głównie na jakości obrazu, oraz, żeby była wmiare wytrzymała ;) I najlepiej jak by to było w cenie około 2000zł... chyba, że uważasz, że jak już kupować kamere to opłaca się już kupić troche lepszą, bo np. w tej cenie nie ma jakiś wmiare dobrych, ale mimo wszystko podaj jakieś modele w tej cenie :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W cenie do 2000 zł najlepjej zdecydowanie wypada JVC DX 27 . Obiektyw 1,2 daje super zdjęcia nawet wieczorem, a to jest największa zakała kamer. Ma też inne zalety , Jest mala więc zdecydowanie lepsze wykorzystanie w podrózach na świecie. Ma extra menu i duże możliwości edycyjne. Następne o podobnych parametrach 3 CCD Panasonica GS 75 to cena 2575 zł.
Jeśli nie kamera wertikalna DX 27 to GRD 290 też JVC. Nowa seria ma olbrzymie wzięcie i dobre opinie użytkownikow na calym świecie. Cena to też 2000 zl.
Sony też mamy ale po analizie - trochę przekoloryzowuje obiekty. Ale to też b.dobra firma. No i JVC gwarancje to dwa lata.
pozdrawiam
 

gjhvb

New member
ooooo

Dzięki :) Jeszcze się zastanowie, poczytam troche i może zdecyduje się na zakup jakiejś kamery :D

A co myślisz jeszcze o kamerach Canona, np. modelu MV850i?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem uczciwie, nie wiem nic. Rzadko mam dostęp do Canona .
Jedynie podczas testow porownawczych w Europie przed wprowadzeniem na rynek . Wowczas najlepsza okazała się kamera JVC DX .Pokazy odbyły się w Paryżu.

Panasonic, Canon , Sony , JVC/
Po ostatnich testach lepiej wypadla jedynie GS 75 Panasonica , ale to inna cena i inna klasa kamery.
pozdrawiam
 

gjhvb

New member
JVC

Pochodziłem trochę po stronach producętów, kilku sklepach itp. i znalazłem kilka ciekawych (chyba :p) kamer w cenie około 2000zł:
- JVC GR-DF420/GR-DF425/GR-DF470/GR-DF540 (w sumie to za bardzo nie wiem czym różnią się te modele, wiem tylko, że 540 ma wyższą rozdzielczość)
- JVC GR-D290
- Canon MV850i

A co sądzisz o tych kamerach? Jak wypadają w porównianiu z tym JVC DX?

Inne kamery w tej cenie jakoś mi nie przypadły do gustu.
 

gjhvb

New member
Dobra jeszcze dwa pytania (no i to co jest wyżej):p


Czym się różni JVC DX27 od DX37?

Jest jeszcze jakaś inna strona typu http://www.videomax***/tests/ , ta jest fajna, tylko jak by było więcej kamer i nowsze by były i ten język..., ale zawsze obrazki można porównać :D
 
Do góry