tania kamera help

boberex

New member
Dvd hdtv

siema
mam zamiar kupic kamerke ale kompletnie sie nie znam na nich i mam kilka pytan, mam nadzieje ze odpowiedzi pomoga mi w wyborze:
1. czy tak samo latwo jak z aparatow zgrywa sie filmy na komputer? mam cybershota aparat i wystarczy podlaczyc przez usb i moge kopiowac jpg i mpg na hdd, chcialbym zeby z kamera bylo podobnie, tylko ze ja nie mam u siebie firewire w komputerze i wogole wolalbym zeby bylo tak samo jak z aparatem przez usb
2. potrzebuje kamere glownie do nagrywania imprez, wazne zeby nagrywala tez wieczorami i w nocy, i nie wiem jaka wybrac, widzialem to na forum mowicie np tej jednej panasonica costam 75; ale szkoda mi tyle kasy ;/ myslalem cos ok 1600zl
3. neidlugo wyjezdzam do stanow i zauwazylem ze maja tam o wiele nizsze ceny np SONY DCR-PC109 tam kosztuje niecale 2tys zl a u nas ponad 3 tys (o ile patrzylem na nowy cennik), tylko ze u nas ma na koncu symbol 109E, to jest wersja europejska i teraz nie wiem o co chodzi z tym systemem PAL i NTSC; czy jakbym kupil tam kamere i mialaby NTSC to pozniej w Polsce bym mial z nia klopoty??

mam nadzieje ze ktos odpowie, z gory dzieki za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mając NTSC - masz spore klopoty , ciążko transkodować na pal - gdybys np. chciał komus zrobić prazent. Do Twoich celów NV GS 75 to najniższy model .Ciut gorzej wypadnie Ci kamera DX 27 JVC - obiektyw 1,2 . Testy masz zalożone w newsach.
sam na własne oczy oceń jakość .Sprawdź też

http://www.videomax***/tests/
 

boberex

New member
O co chodzi dokladniej z tym NTSC a PAL. Gdybym mial kamere NTSC to moglbym chyba do komputera normalnie skopiowac film, nie? Przeciez takie same maja komputery w stanach co my; a skoro na kompie jest film to mozna go pozniej wypalic na plytke.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Różnica jest następująca: ntsc ma inną liczbę klatek na sekundę, inną rozdzielczość, 60hz i mniej linii w poziomie.
 
Do góry