Jakim programem

Polikon

New member
Ja nie mam kamery ale ma neta a znajomy kupił kamerę okazyjnie ale bez oprogramowania
I mam pytanie, jakim programem zgrać z kamery JVC GR PD1 obraz w HDTV
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Mini DV czy DVD?

W komplecie jest jeden program, jeżeli znajomy potrzebuje mocniejszego narzędzia potrzebny będzie mu program do edycji taki jak Adobe Premiere, Ulead Media Studio PRO lub inny pół profesjonalny program do edycji, jeżeli nie obsługuje sam w sobie formatu mpeg2 należy pobrać uaktualnienie lub je dokupić.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
W komplecie jest jeden program, jeżeli znajomy potrzebuje mocniejszego narzędzia potrzebny będzie mu program do edycji taki jak Adobe Premiere, Ulead Media Studio PRO lub inny pół profesjonalny program do edycji, jeżeli nie obsługuje sam w sobie formatu mpeg2 należy pobrać uaktualnienie lub je dokupić.
 

Polikon

New member
On ma Adobe Premiere Pro ale nie obsługuje HDV
Szukałem teraz w necie i znalazłem info że Adobe wypuściło łatkę do Adobe Premiere do obsługi HDV i to darmową. Właśnie ją pobrałem i zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeżeli to Adobe PRO (trzeba było odrazu mówić :p ) to nie będzie miał problemów, darmowa wtyczka jest dostępna już od jakiegoś czasu, pozatym niech poszuka w necie innych darmowych plug-inów można natrafić na bardzo dobre filtry czy inne dodatki.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Troche dziwny pomysł ;) Przecież kamera PD1 ma możliwość kręcenia w DV. Niedługo (2-3 miesiące?) powinien wyjść kodek WMVHD dla Adoba i wtedy w wysokiej rozdzielczości będzie można wypalać.
 

Polikon

New member
Tylko trzeba brać pod uwagę fakt że jak znajomy dorwał się do tej kamery to mi się telefon grzeje cały czas :twisted: bo znajomy mieszka 300km o demie i nie ma neta. A kamerkę kupił całkiem okazyjnie za jakieś 3500PNL od gościa któremu przeszkadzało że ona kręci tylko w NTSC. :D
I teraz chce mieć możliwość wyciągnąć z niej wszystko co możliwe. Nawet kupił jakąś puszkę że jak zgrywa z NTSC to do kompa dostaje już sygnał w PALU.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
jak mówisz, że ma w NTSC to powinien to być model HD1 a nie PD1 :p różnią się one rozdzielczością nagrywania.
 
Do góry