Jakie kasety dv ?

max

New member
Jaka kamera do 2500 zł ?

Czy są zalecenia producnta kamery co do kaset dv stosowanych w kamerze . Jakie kasety polecacie ? Na co zwrócić uwagę przy zakupie kasty ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma zaleceń aby korzystać z kaset tego samego producenta . Niektórzy producenci nie mają takich wyrobow w swojej ofercie / chociażby Canon/. Lepiej wybierać starych sprawdzonych od wielu wielu lat producentów kaset. TDK , Maxell, JVC, Panasonic , Sony.
Ważne jest co będziemy robić z kasetą później. Czy zostawiamy nagranie na wiele lat - wówczas proponowane są kasety trwalsze , o gęściejszym zapisie i niestety droższe/ . Jeśli nagraywamy co dziennie i kasujemy - możemy kupić tańsze kasety. Klikunastokrotne nagranie na tej samej kasecie powoduje znaczny spadak jakości nagrania. Ale w dobie zmniejszających się cen kaset dv - nie stanowi to dużego problemu.
 

media

New member
pożyczyłem kamerę od kumlpa . Wciągnęło mi kasetę co robić ? Czy kaseta jest do wyrzucenia ? Czy da się uratować nagrania? Proszę o pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli bardzo cenne nagrania , to trzeba spróbować. Zanieś do studia filmowego w okolicy w której mieszkasz , to Ci pomogą .Jeśli nie załatwisz nigdzie tego problemu zgłoś na forum , ja Ci pomogę.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeżeli taśma nie została za boardzo zmasakrowana to możesz spróbować ją skleić (ewentualnie będzie trzeba uciąć za bardzo pogniecioną część taśmy).
 
Do góry