Zakup do ok. 2000 zł

seba_ol

New member
Witam Wszystkich
Potrzebuje info. Chcę kupić kamerkę ale którą???
W sklepach mówią za dużo i nie na temat - szkoda gadać
Z góry dzięki :)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Witaj
powiedz do czego potrzebna Ci jest kamera, czy już filmowałeś czy dopiero zaczynasz, czego oczekujesz, czy chcesz obrabiać materiał i wypalać na DVD czy nie myślałeś o tym i wtedy postaramy się dobrać najlepszą kamerkę do twoich oczekiwań 8)
 

seba_ol

New member
tylko turystycznie,
prosta procedura najpierw filmik > potem do komputera obr. i na płytę DVD do albumu. Chodzi mi oto, że kamera ma mi służyć jako zapis kronik z wycieczek i imprez. Na pewno nie będę używał jej do robienia zdjęć. To jest moja pierwsza kamera
mam tylko jeden mały warunek musi mieć możliwość filmowania wieczorami ( nie chodzi mi o zmianę kolorów tylko jakość zapisu)
Dzięki za zainteresowanie :D
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
A więc ... :) rozglądał bym się za Panasonic'em. Jeżeli ma to być kamera na dłuższy czas niż np rok (zakładamy, że się będziemy uczyć i potem dalej z niej korzystać) rozważał bym poważnie zakup modelu NV-GS75 który można kupić za 2595zł np rozkładając koszt na raty, ponieważ zakup będzie na dłużej koszt powinien się delikatnie rozłożyć, a chwile które utrwalimy w lepszej jakości zwrócą nam się z nawiązką, jeżeli jednak nie masz możliwości wydania większej gotówki, brałbym pod uwagę niższe modele panasonic'a

dzisiaj wieczorem będziesz mógł zobaczyć różnicę między 3CCD a kamerą 1 CCD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie najlepiej wypadla kamera NV GS 75. W słabym oświetleniu nie pokazała żadnyvh szumów .Niestety nie zmieścisz się w tej cenie. Do 2000 tyś zł najlepiej prezentuje się model NV GRD 73 JVC. sprawdź test w Newsach.
 

media

New member
Filmiki

słyszłem ,że kamery JVC z serii DX cieszą się olbrzymim wzięciem w USA , a u nas nikt ich nie proponuje .Dla czego ? Sprawdziłem że mają najlepszy obiektyw 1,2 . To chyba dobrze. Więc o co chodzi ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są to kamery wertikalne , czyli pionowe. W naszym kraju tylko co duże to dobre.Przez wiele lat panował taki mit. Nawet w ostatnim filmie polskim "Wesele" jest taki wątek.
Rzeczywiści jeśli komuś zależy na bardzo dobrej jakości nagrań winien wybrać kamerę /tu przuduje zdecydowanie JVC/ kamerę GR dx 27 ok.2000.
Jasność obiektywu to podstawa. Zdjęcie rewelacyjne , zresztą proszę samemu porównać http://www.videomax***/tests/mart2005/
Wszyscy kupijący wyrażają bardzo dobrą opinie.
 

mron

New member
Kupilem DX 27. w sklepie ktory jet reklamowany na portalu. Super miła obsluga i profesjonalna. Sprzęt na drugidzien rano był już u mnie. Już zdążyłem skręcić zdjęcia i jestem super zadowolony. Chcialbym szczerze podziękować z radę.
Wieczorem zdjęcia rewelacja, extra trzyma się w dłoni a jakie bajery - szok. Dzięki - jesteście wielcy.
Żonie się bardzo podobała - a tu już połowa sukcesu
pozdrawiam
 

Marek

New member
Roland Garros

Witam !

Zostałem zobowiązany przez żonę i córkę do zakupu kamery , celem archiwizacji, relacji wakacyjnych, rodzinnych, szkolnych itp.

Od wczoraj przeglądam wszelkie możliwe posty pod kątek dobrej kamery w dobrej cenie dopasowanej do celu.
Najpierw niemal zdecydowałem się na SONY HC-17E lub 19E. Trochę byłem i jestem zdziwiony ,że nie mogę nigdzie znaleźć pozytywnej czy też negatywnej oceny Soniaków.
Ale może Sony wystarczy na nasze z nią zabawy ?
Przełom nastąpił wczoraj wieczorem po wejściu na to właśnie forum.
Na tapetę wziąłem JVC DX-27 i GRD-73. Dzisiaj dostałem ofertę z jednego ze sklepów int. na DX-27 1640zł.
Sam nie wiem ale bardziej chyba by mi jednak odpowiadał GRD-73 ze względu na wiekszą ilość funkcji , tylko nie wiem czy je wykorzystam tak naprawdę. No i nikt już jej nie sprzedaje, nie mogę trafić na jej aktualną cenę.
Idiotyczne pytanie, ale nich ktoś mi powie kup tą albo tą kamęrę , to będzie odpowiedni wybór :), już mnie głowa zavzyna boleć.

Marek
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
HMMm powiedz o jakich funkcjach myślisz i coś dobierzemy, jeżeli możesz to daj namiar na sklep :D
 

Marek

New member
Witam !

Prawdę mówiąc córka będzie się nią bawić ( Tatuś zapewne na początku :) ) dlatego myślałem o funkcji np. kamery internetowej. Po przeanalizowaniu zacząłem się zastanawiać nad modelem GR-DX37 która jest niewiele droższa, ale posiada tą funkcję +Videoklipy do poczty e-mail i w zestawie jest wyszczególniony dodatkowo sterownik USB Video co oznacza zapewne możliwość ściągania filmów z kaset na kompa via kabel USB ?? - czy się mylę ?
Odpanie mi wówczas zakup karty firewire bo z tego co wyczytałem jakość pomiędzy firewire a USB jest nie zauważalna ? Pozostałe funkcje i możliwości są zdaje się identyczne jak w DX27.
Proszę o wskazówki w tej materii, to może uda mi się jeszcze zmienić zamówienie.
Co o tym myślisz/cie ?


Marek
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
A więc: w tym modelu kamery nie skorzystasz z USB do ściągnięcia filmu, port jest przeznaczony dla funkcji kamery internetowej (do tego jest sterownik). Ściąganie filmu odbywa się przez port fire wire. Jeżeli chcesz szybko uzyskać materiał nadający się do wysłania e-mailem to napewno jest to argument, choć wg mnie największym argumentem tej kamery jest obiektyw, który ma jasność na poziomie 1.2.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kamery DX JVC - to bardzo dobra seria i to nie tylko z powodu obiektywu. Rownież menu , jego możliwości , intuicyjna obsługa , gabaryty / duże znaczenie przy podróżach/ .Obraz "Żyleta"
Nie znam soób niezadowolonych /z tych ktorzy posiadają tę kamerę/. Sprawdź gwarancję . Musi być niebieska z hologramem inne nie są w Polsce respektowane/ chodzi o JVC/.
pozdrawiam
 

Marek

New member
No to jestem w gronie posiadaczy JVC gr-dx27 :)

Na dzień dobry, "nabrzmiałem" jak zobaczyłem problem z jednym pixelem na LCD !! Trzeba będzie się nauczyć z tym żyć :)

Jak na razie jest , ok, uczę się jej .


Marek Miśkiewicz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gdzie kupiłeś? i za ile.?
Kamera jest naprawdę extra. Jeżeli masz komputer i program do obróbki - będziesz szczęśliwy. Wieczorem inni naprawdę Ci pozazdroszczą.
Extra uchwyt i małe gabaryty pozwolą Ci korzystać i trudnych sytuacjach / narty , wspinaczka , minusowe temperatury/. Zajmuje malo miejsca na wycieczkach. W każdej chwili gotowa do akcji. Może udawać aparat -tam gdzie nie wolno filmować , są takie miejca/.Przepiękne zdjęcia przy zachodzie słońca na pustyni.
 

Marek

New member
ASTRA HD działa

Hey !

Tak, wydaje mi się już że jestem zadowolony :)
Musze się przyzwyczaić i opanować menu, przynajmniej kilka podstawowych funkcji. W menu nie wszystko w niej jest oczywiste przynajmniej dla mnie.
Bateria kiepsko trzyma, zamówiłem 1500mAh, jadę zaraz zakupi filtr UV.
Firewire i oprogramowania jeszcze nie posiadam czego żałuję bo w tym wszystkim najbardziej będzie mnie "kręcić" zabawa z obrabianiem obrazu. Co ewentualnie byś polecił, co da satysfakcję za niewielkie pieniądze ?
Jadę za dwa tygodnie na Rodos poszaleć na desce z żaglem, zapewne będzie sporo materiału do zabawy. Może masz jakieś uwagi co do kręcenia w ostrym nasłonecznieniu, woda, wiatr, piasek ?

Zakupiłem via sklep internetowy , mieli dwie ostatnie sztuki i właśnie obiżyli cenę , co mnie bardzo ucieszyło http://www.foto-partner.pl/product_info.php/products_id/279 .


pzdr
Marek Miśkiewicz
 

mron

New member
Polecam gorąco DX 27 JVC . Użytkuję już trochę dni . Jestem szczęśliwy. Dzięki KIKI za poradę. Wieczorem chodzi rewelacja.Super szybki zoom, szybkie włączenie , extra efekty cyfrowe no i rozmiary ktore pozwalają na dobry transport.Mnóstwo ciepłych i pochlebnych recenzji CHIP , Komputer test 6 <3> 2005 .Ja polecam gorąco. Gdy inni nie widzą ja spokojnie krecę.
pozdrawiam
 
Do góry