AVCHD odtwarzanie, konwersja - pliki z Canona HG10

Nicodem

New member
Chcialbym po pierwsze pliki ktore mam z kamery Canon HG10 moc w normalny sposob odtwarzac na komputerze.
VLCPlayer mi tego nie lyka, a zainstalowany wraz z oprogramowaniem kamery InterVideo WinDVD SE jest beznadziejny. Odtwarza z przeskokami i nie pozwala na przewijanie plikow (!). Jak CANON mogl pozwolic sobie na wypuszczenie kamery z takiej jakosci oprogramowaniem?...

Czym zatem odtwarzacie AVCHD na komputerze? Chodzi mi o surowe pliki prosto z kamery.

Druga sprawa to same pliki z kamery. Maja rozszerzenie MTS, przy zrzucaniu na dysk twardy przez dolaczone oprogramowanie zmieniane jest im tylko rozszerzenie na M2TS. Tylko ze te pliki nie daja sie otwierac przez wiekszosc programow. Nawet MPEG_Streamclip tego nie otwiera. Na razie podejrzewam ze CANON cos zmienil w naglowkach plikow.

Czy ktos z Was, kto walczy z AVCHD od dluzszego czasu moglby sprawdzic czy moze te pliki w czyms otworzyc i konwertowac je do innych formatow?
W tej chwili na razie archiwizuje 'surowe' pliki. Tak na przyszlosc bo teraz nic z nimi nie moge zrobic. Konwertuje do DVD za pomoca dolaczonego oprogramowania Unlead jesli chce poogladac filmy ale to przeciez totalna glupota. Nie po to kamera jest HD aby konwertowac to do DVD.
Dzisiaj np chcialem przekonwertowac niektore pliki do FLV (dla stramingu). I tu natnkalem sie na sciane.

SuperC konwertuje tylko ze format pozostaje 4:3, a nie 16:9.
W ogole nie potrafie dojsc do ladu z samymi plikami. Kamera jest NTSC, wg producenta ma 2 tryby pracy. 60i oraz PF24, dodatkowo w trybie PF24 i wlaczonym programie 'film' powinna niby filmowac w rozdzielczosci 1920x1080. Oczywiscie tego nie robi i jeszcze nie udalo mi sie jej do tego zmusic.

Czy moglby ktos sprawdzic jakie dokladnie maja parametry dwa surowe, 10 sekundowe pliki ktore przygotowalem i wrzucilem do sieci?
Ustawienia kamery nastepujace:
http://nicodem.home.pl/download/60i.MTS - 60i, max jakosc, 10 sekund
http://nicodem.home.pl/download/PF24film.MTS - PF24, mac jakosc, 10 sekund, ustawienie programu 'film'
Filmiki maja po okolo 21Mb kazdy, 10 sekund dlugosci i... widok z reki na sciane. Chodzi mi tylko o parametry plikow.
U mnie wyswietla ze sa w rozdzielczosci 1440x1080, NTSC.
Tylko ze 1440x1080 to 4:3 a nie 16:9. WinDVD odtwarza (nedznie) ale w 16:9.

Prosilbym o informacje CZYM u Was sie to otworzylo, jakie maja dokladnie parametry te filmy i W JAKI SPOSOB mozecie je przekonwertowac na inne formaty?
 

slimak

New member
Bez reklam
HG10 zawsze nagrywa w 1440x1080 z prostokątnymi pikselami, co daje format 16:9.



Do odtwarzania AVCHD jest potrzebny dużo mocniejszy komputer niż do HDV (np. JVC HD7). Mój P4 3,2 GHz jest do tego za słaby i gubi klatki.


Nawet jak masz procesor dwurdzeniowy to na TV przy ustawieniu na wyjściu karty graficznej 50Hz (pal) obraz będzie skakał z powodu konwersji w locie z NTSC 60Hz na PAL 50Hz.
Czy telewizor dostaje sygnał z komputera PAL, czy NTSC można sprawdzić wchodząc w ustawienia obrazu w menu TV. Jak oprócz jasności, kontrastu, itp. pojawia się regulacja TINT (balans bieli) to do TV dociera NTSC.
 

Nicodem

New member
slimak napisał:
HG10 zawsze nagrywa w 1440x1080 z prostokątnymi pikselami, co daje format 16:9.
Wychodzi na to że tak. Mimo, że na stronie Canona wszędzie podkreślane jest 1920...
http://www.usa.canon.com/app/html/HDV/HG10/full_hd.shtml

slimak napisał:
Do odtwarzania AVCHD jest potrzebny dużo mocniejszy komputer niż do HDV (np. JVC HD7). Mój P4 3,2 GHz jest do tego za słaby i gubi klatki.


Nawet jak masz procesor dwurdzeniowy to na TV przy ustawieniu na wyjściu karty graficznej 50Hz (pal) obraz będzie skakał z powodu konwersji w locie z NTSC 60Hz na PAL 50Hz.
Czy telewizor dostaje sygnał z komputera PAL, czy NTSC można sprawdzić wchodząc w ustawienia obrazu w menu TV. Jak oprócz jasności, kontrastu, itp. pojawia się regulacja TINT (balans bieli) to do TV dociera NTSC.

W moim przypadku to nie jest kwestia wyjścia lub mocy komputera. Raczej oprogramowania. Wychodzę przez DVI, rozdzielczosc fullhd 60mhz. Problem mam taki ze zarowno MediaPlayer Classic jak i VLC po prostu nie otwieraja tych plikow lub wieszają się (VLC) po 2-3 sekundach zamykajac program.
Czy PowerDVD odtwarza AVCHD? Pytam bo jako jeden z niewielu programow korzysta ze wsparcia sprzetowego ATI Radeon dla AH1 i H.264. Moze powinienem go zakupic?
 

colln

New member
Nicodem napisał:
Czy PowerDVD odtwarza AVCHD? Pytam bo jako jeden z niewielu programow korzysta ze wsparcia sprzetowego ATI Radeon dla AH1 i H.264. Moze powinienem go zakupic?

Mam najnowszą wersję i do tego wersje DeLuxe i nie czyta
 

nowy155

New member
Witam
Ja mam kamere Sony HDR SR-7E i mam poliki M2TS
i po zainsralowaniu PowerDVD 7.3 nie mam problemu
z odtwarzaniem tych plików
 

robitak

New member
Witaj,
Sony SD1 - Avchd odtwarzam nero 8 bez problemu. Kom; laptop z prockiem 1,8, 512 ramu i x1600 - idzie plynnie.

Pozdrawiam
 

aj.

New member
[Nicodem]Chcialbym po pierwsze pliki ktore mam z kamery Canon HG10 moc w normalny sposob odtwarzac na komputerze.
VLCPlayer mi tego nie lyka, a zainstalowany wraz z oprogramowaniem kamery InterVideo WinDVD SE jest beznadziejny. Odtwarza z przeskokami i nie pozwala na przewijanie plikow (!). Jak CANON mogl pozwolic sobie na wypuszczenie kamery z takiej jakosci oprogramowaniem?...

Czym zatem odtwarzacie AVCHD na komputerze? Chodzi mi o surowe pliki prosto z kamery.


Ściągnąłem Twój filmik 60i.mts i stwierdziłem, że PowerDVD ultra odtwarza ten plik, tylko musisz zmienić rozszerzenie na m2ts lub TS. Faktycznie jakość odtwarzanie tym programem jest najlepsza, ponieważ wykorzystuje on sprzętowe wsparcie karty graficznej do dekodowania H 264.
Bez takiego wsparcia nawet najszybszy komputer będzie gubił klatki.
Dużo tańszym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego kodeka np. H.264 Video Codec - http://www.CoreAVC.com. Jednak dopiero przyszła wersja CoreAVC™ Enterprise Edition będzie obsługiwać multi-core CPU i sprzętowe dekodowanie w karcie graficznej. Wtedy będzie dużo lepszym i tańszym rozwiązaniem niż PowerDVD, ponieważ umożliwi odtwarzanie AVCHD praktycznie każdym darmowym playerem i będziesz mógł wybierać.


Teraz trochę informacji o kartach, które znalazłem w necie.
Nowe karty NVIDII wyposażone są w PureVideo HD i oferują wsparcie MPEG-1, MPEG-2 i H.264 (IDCT, deblockingu i kompensacji ruchu) prawie 100%.
Karty ATI mają UVD+ Unified Video Decoder (w skrócie UVD), który jest odpowiednikiem Pure Video HD w wykonaniu AMD-ATI. Jest to dedykowana jednostka wbudowana w GPU zajmująca się przetwarzaniem strumienia wideo skompresowanego za pomocą kodeków VC-1 lub H.264/AVC stosowanych przy materiale HD. Podobnie jak w przypadku rozwiązania NVIDII jednostka UVD jest w stanie zdekodować cały materiał wideo bez użycia CPU. Według AMD-ATI do zalet UVD należy dodatkowa obsługa kodeka VC1 (Karty NVIDII wyposażone w PureVideo HD drugiej generacji przy kodeku VC1 używają również CPU)
Prawdopodobnie najtańszymi kartami wspierającymi w 100% H.264 będzie S3 Chrome 400 Series ChromotionHD 2.0.


Do Ślimaka.
Jak zapewne pamiętasz dyskutowaliśmy już na temat wpływu ustawień częstości odświeżania karty graficznej na płynność odtwarzania NTSC i PAL i przyjąłem za fakt Twoją opinię że obraz skacze jeśli częstotliwość odświeżania karty i monitora LCD nie jest zgodna z ilością klatek. Nie udało się jednak wyjaśnić dlaczego tak się dzieje.
Dlatego byłbym ostrożny z hipotetycznym wyjaśnianiem tego przez „konwersje w locie z NTSC 60Hz na PAL 50Hz”
 
Do góry