AKUMULATOR zamiennik

BROJERZ

New member
filonki napisał:
:confused: :confused: Proszę o wieści na temat akumulatorów firmy Premium Gold i samej firmy
Właśnie zakupiłem akumulatorowy zamiennik do kamery canon hv20 firmy Premium Gold (NB-2L12 2600 mAh, 60 zł szt.) w wysyłkowym sklepie www.eltec.pl (tę propozycję znalazłem na tym forum). Poddałem akumulator testowi odtwarzania taśm miniDVD z zapisem SD (standardowym) tj. 720x576. Akumulator mile mnie zaskoczył, ponieważ odwarzał przez 190 minut, w tym dodatkowo trzykrotne przewijanie całej taśmy. Nie wiem jaka będzie jego trwałość (dołączono gwarancję na 6 m-cy), ale pierwszy test wypadł na poziomie oryginalnego akumulatora BP-2L14 - wielokrotnie droższego od opisanego.
 

RyEk

New member
Właśnie zakupiłem akumulatorowy zamiennik do kamery canon hv20 firmy Premium Gold (NB-2L12 2600 mAh, 60 zł szt.) [....] Akumulator mile mnie zaskoczył, ponieważ odwarzał przez 190 minut, w tym dodatkowo trzykrotne przewijanie całej taśmy.

Trafiles na "dobre partie".
Moje 3szt Premium Gold rowniez kupione w tym sklepie mimo iz dokladnie czasow nie mierzylem to w praktyce pozwalaja do niecalego 1h nagrywania (lacznie ze stopowaniem, zoomowaniem etc)
Niestety-stety oryginal dolaczony wraz z HV20 mial osiagi ciut lepsze, takze twoich akumulatorow nic tylko pozazdroscic - jak widac totalna loteria.

Trwalosc Premium Gold zakladajac ze co sztuka to naprawde wytwor tego samego producenta - przy zachowaniu 100% parametrow to wlasnie ok pol roku.
Po tym okresie oczywiscie dalej dzialaja ale astepuje spadek pojemnosci.

Mam ponad dwuletniego PG do Sony HC42 i w pratyce trzyma ok 50-60% tego co trzymal na poczatku wiec nie jest zle zwlaszcza zwlazajac na cene :)
 

seneka

Member
Sytuacja na rynku akumulatorów wygląda tak, że 90% akumulatorków (również do tel. komórkowych) ma pojemnosci wzięte z sufitu. Po prostu chińczycy robią np. 1 mln akumulatorków i dziela je na kilka partii a potem przyklejają różne naklejki z pojemnoscią wzięta z sufitu. Ja zamówiłem Premium Gold 2700 mAh z www--eltec--pl i szczęka mi opadła kiedy przyszedł akumulatorek 2x mniejszy od oryginalnego 1200 mAh. Ja rozumiem, że dzieciaki na allegro mogą mysleć, że z akumulatorka 2x mniejszego od oryginału można wyciągnąć 2700 mAh, ale w eltec.pl napewno nikt takich złudzeń nie ma - z premedytacją wciskają ludziom shit. To co dostałem może mieć najwyżej 700 mAh. Dla porównania akumulatorek który posiadam do kamerki panasonica 3300 mAh jest ok 5x większy od akumulatorka 2700 mAh z eltec.pl.
Zrobiona przeze mnie fotka porównawcza: http://img337.imageshack.us/img337/3776/a11xt3.jpg

Jeden z niewielu akumulatorków do HV20 który może mieć realną pojemność: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=270410016
 

RyEk

New member
Dokladnie jest tak jak pisze 'Seneka'.

Do mojej HV20 aku kupiony w eltec 2600mAh ma wymiary ficzne ok 2min wieksze od oryginalnego dolaczonego aczkolwiek pojemnosc tego aku wyliczam na ok 1000-1200mAh - trzyma praktyczne / lub nawet troche mniej od tego oryginalnego dolaczonego 1250mAh.

@Seneka
Aukcje ktora wskazales - ten aku - IMO uwazam za jedne najlepszych "firm" zamiennikow.
Niestety nie mialem przyjemnosci kupowac tej firmy aku bo "odkrylem" go gdy juz mialem zapas aku do mojej HV20 (3szt Premium Gold + 1 podstawowy oryginal).

W najbblizszym czasie zamierzam kupic przetwornice 12V -> 7.5V i podlaczyc aku zelowy.
Jezeli zakladajac ze zelowe maja deklarowana pojemnosc oraz pomniejszajac straty w wyniku "konwersji" napiec to realnie 6000mAh uzyskam :)
 

pxl666

Member
Bez reklam
RyEk napisał:
Dokladnie jest tak jak pisze 'Seneka'.

Do mojej HV20 aku kupiony w eltec 2600mAh ma wymiary ficzne ok 2min wieksze od oryginalnego dolaczonego aczkolwiek pojemnosc tego aku wyliczam na ok 1000-1200mAh - trzyma praktyczne / lub nawet troche mniej od tego oryginalnego dolaczonego 1250mAh.

@Seneka
Aukcje ktora wskazales - ten aku - IMO uwazam za jedne najlepszych "firm" zamiennikow.
Niestety nie mialem przyjemnosci kupowac tej firmy aku bo "odkrylem" go gdy juz mialem zapas aku do mojej HV20 (3szt Premium Gold + 1 podstawowy oryginal).

W najbblizszym czasie zamierzam kupic przetwornice 12V -> 7.5V i podlaczyc aku zelowy.
Jezeli zakladajac ze zelowe maja deklarowana pojemnosc oraz pomniejszajac straty w wyniku "konwersji" napiec to realnie 6000mAh uzyskam :)
a tego żelfiksa chcesz podpiac do gniazda zasilania sieciowego? patrzyles na ceny takich aku? samoróbka czy chcesz kupic jakis zestawik z ladowarką?
 

filonki

New member
trochę poczytałem, trochę usłyszałem i kupię oryginalny akumulator sony; na podstawie doświadczeń z zamiennikami choćby do telefonów na nich(zamiennikach) się nie oszczędzi; na aukcjach osób "fizycznych" ceny są przystępne
 

pxl666

Member
Bez reklam
filonki napisał:
trochę poczytałem, trochę usłyszałem i kupię oryginalny akumulator sony; na podstawie doświadczeń z zamiennikami choćby do telefonów na nich(zamiennikach) się nie oszczędzi; na aukcjach osób "fizycznych" ceny są przystępne

wszystko zalezy - ja kiedys kupilem zamiennik do jvc gz mg50 i byl slusznych wymiarow - ponad dwa razy wiekszy od oryginala i trzymal smialo 280 minut pracy. wiec nie jest z tymi zamiennikami do konca prawda - aha i kupilem go na ebayu i z tego co pamietam kosztowal okolo 15$.
 

RyEk

New member
a tego żelfiksa chcesz podpiac do gniazda zasilania sieciowego? patrzyles na ceny takich aku? samoróbka czy chcesz kupic jakis zestawik z ladowarką?

"żelfiks" -> przetwornica z 12V na 7.5V -> kamera

P.S ladowarke juz mam bo na "żelfiksie" mi lampka przeciez pracuje :)
P.S2 Cena "żelfiksa" = od 30-50zl (w zaleznosci od marki) + przetwornica ok 100zl
 
Do góry