Pinnacle studio 25 ultimate plus sprzet do 4K

leonid113

Member
Witam. Chciałbym przejść z materiału Full HD na 4K czy ktoś może mi coś podpowiedzieć sensownego jaki osprzęt do kompa zakupić aby w programie Pinnacle studio 25 ultimate mógł bez problemu obrabiać materiał w 4K. Z tego co poczytałem to ja osobiście wybrałem ASUSA bo nigdy mnie nie zawiódł:


1. Płyta ASUS PRIME B560-PLUS
2. Procesor Intel Core i5-11400F
3. Dysk Samsung 1T M.2 PCle Gen4 NVME 980 PRO
4. Pamięci Kingston FURY 16 GB(2x8GB) 3200MHz CL 16 Beast RGB
5. Zasilacz Corsair CX550F RGB 550W Plus Bronze
6. Karta Grafiki ASUS GeForce GT 1030 SL 2 GB GDDR5
Reszta wedle uznania.
Co do karty tak do końca nie jestem pewny czy to wystarczy ale mając na uwadze dzisiejsze złodziejskie ceny wybrałem chyba najmniejsze zło.
Jeżeli ktoś ma coś lepszego w cenie 3000 - 3500 tyś to się polecam.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Żeby komfortowo pracować na materiale 4K, komputer musi być dość mocny. Parametry, które podałeś, są średnie. Zwłaszcza karta graficzna tutaj odstaje.
Ja używam do obróbki plików 4K maszyny (nie najnowszej) zbudowanej na Intel core i5-9600K 3,7Ghz, 32GB RAM, dysk SSD M.2 Pcie i drugi na zapis plików. Do tego karta graficzna GeForce RTX 2060 6GB.

Program do obróbki to MAGIX Video Pro X, który korzysta z wbudowanej w intelu grafiki co znacznie pomaga - Intel Quick Sync.

I powiem tak, praca nie nastręcza większych problemów. Nic się nie przycina. Czas renderingu materiału z kamery wynosi około 1:1. Przy większej ingerencji w materiał, korekcję kolorów, dodania dużej ilości efektów, czas może się wydłużyć.



Wiem, że ceny kart są obecnie mega wysokie, ale niestety, ta którą podałeś to jest trochę słaba.





[FONT=&quot]
[/FONT]





[FONT=&quot]
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

leonid113

Member
OK. Dzięki za podpowiedź, ale nie chodzi mi o zmianę oprogramowania. Co do do karty tak jak pisałem że chyba najsłabsza(tylko jaka inna w rozsądnej cenie), ale co do pozostałych elementów nie jestem pewien ale chyba nowszy zestaw niż proponowany przez Ciebie?
 

leonid113

Member
Przeglądnąłem oferty tej karty itd to prawie cały komputer :). Procek 9 generacji a mój 11. Nie wiem jak to się ma do wydajności możliwe że twój lepszy? No i pamięci 32 GB. rozumiem że sprzęt wypas. Ale możliwe że da się za trochę mniejszy budżet ? :). A jaka Płyta? Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
To był tylko przykład aby uzmysłowić jak to wygląda. Jak przechodziłem z Full HD na 4K też sporo wydałem, jenak karty graficzne faktycznie byly w zupelnie innych cenach.
Niestety aby komfortowo pracować komputer musi mieć odpowiednią moc.
To co podałeś to już nowsze podzespoły, tylko karta niestety słaba. Musisz upolować coś lepszego co niestety wiąże się z kosztami.
 

leonid113

Member
OK. Czyli potrzebuję tylko mocniejszej karty tak jak przypuszczałem. Właściwie masz jakieś propozycje w trochę tańszej :) wersji? współpracującej dobrze z moją płytą i prockiem?. Z tego co czytałem to musi byc współpraca z rockiem odnośnie grafiki. Ja znalazłem taką ale to też 2G
Czy karta musi mieć więcej niż 2GB ?



https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-asus-phoenix-geforce-gt-1030-oc-2g-9728815957


Co do wymagań w Pinnacle to podają odnośnie grafiki:



  • System operacyjny: Windows 10, 64-bitowy
  • Procesor*: Intel Core i3 lub AMD A4 3,0 GHz lub szybszyDo obsługi AVCHD i Intel Quick Sync Video wymagany jest procesor Intel Core i5 lub i7 1,06 GHz lub szybszy
    Intel Core i7 4. generacji lub nowszy albo AMD Athlon A10 lub nowszy dla UHD, Multi-Camera lub wideo 360
  • RAM: 4 GB lub więcej, 8+ GB wysoce zalecane dla UHD, Multi-Camera lub wideo 360
  • Karta graficzna: Minimalna rozdzielczość 1024 x 768, minimum 256 MB VGA VRAM, 512 MB lub wyższa zalecana do sprzętowej akceleracji dekodowaniaZalecane urządzenie graficzne DirectX:
    Seria NVIDIA GeForce 700 / Quadro 600 (oparta na Fermi) lub nowsza (wymagana obsługa CUDA do obsługi CUDA)
    Seria ATI Radeon HD 5XXX lub nowsza
    Grafika Intel HD z Ivy Bridge lub nowsza
    3D Titler wymaga DirectX 11
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ten procesor, który podałeś nie ma zintegrowanego układu graficznego. W specyfikacji Pinalce, którą podaleś jest info o wsparciu Quick Sync Video. Także musisz poszukać procesora Intel ze zintegrowanym układem graficznym.
Karta, którą podałeś też niespecjalna niestety...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak na szybko, przykładowe podzespoły. Oczywiście do modyfikacji, to tylko szybka wrzutka w celu zorientowania się w kosztach:


- Procesor Intel Core i5-11600K Rocket Lake 3.9GHz LGA1200 Box
- Płyta główna ASRock B560M Steel Legend DDR4 LGA1200
- Chłodzenie procesora Arctic Freezer 34 eSports Czarno-czerwony
- Pamięć Patriot Viper Steel DDR4 16GB (2x8GB) 3600MHz CL17 - PVS416G360C7K
- Gigabyte GeForce GTX 1650 D6 OC 4GB GDDR6 128Bit (GV-N1656OC-4GD 3.0)
- Dysk Samsung SSD 980 PRO MZ-V8P1T0BW 1TB M.2 PCIe NVMe Gen4
- Obudowa do komputera Regnum RG2 TG SPc 217
- Zasilacz Corsair CX650F RGB 650W Czarny (CP-9020217-EU)
- Nagrywarka Hitachi-LG GTC2N.CHLA10B 12,7 SATA Slim Black DVD-RW

[FONT=&quot]No i cena wyszła około 5500 zł.
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

leonid113

Member
Witam. Dziękuję za tak szybkie podpowiedzi fajnie że jest ktoś taki na tym forum :).
Odnośnie Twoich podpowiedzi to procek Intela dlaczego Box jeżeli muszę dokupić chłodzenie i dlaczego z literą "K" do kręcenia są chyba droższe?

Odnośnie płyty dlaczego ASRock B560M Steel Legend DDR4 LGA1200. Czy w tej cenie nie ma ASUSA ?

Odnośnie karty dlaczego Gigabyta a nie ASUSA ?
Obudowa SUPER tylko czy ma dwa czy jedną kieszeń zewnętrzną na 5,25" bo w jednych opisach jest jedna a w drugich 2 szt?. Nagrywarka odpada bo DVD-RW a ja od dawna robię Blu-ray.
Może to zabrzmi trochę dziwnie z tym ASUS-em ale tak jak pisałem nigdy mnie nie zawiódł i się do niego przyzwyczaiłem. Może uda się jakoś skonfigurować na podzespołach ASUSA w tej cenie??
Jeszcze jedno bo nie pisałem, na dzień dzisiejszy mam do dyspozycji stacjonarkę na której obrabiam blu-ray:
Procek- Quad intel core i7-2600K,3600MHZ (6x100)
Płyta - ASUS P8P67 2 PCI-Ex16,

Pamięci - Kingstona 16 G DDR 3-1600 800 Mhz
Karta grafiki - NVIDIA GeForce GTX 550Ti (1G)
Dysk SSD 850 EVO. Reszta to szcegóły.
Dodatkowo ostatnio zmieniłem Laptopa na ASUSA TUF GAMING F15 i ten ma:
System 10
Quadcore intel core i5 -1030H 4300 Mhz
Pamięć - DDR 4 -3200 16 G
Grafika Intel(R) UHD GRAPHICS 1G i NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB
Dysk WDC WDS100T2B0C-00PXH0 1000 GB PCI-E 3.0 X4

Jak to Widzisz??




 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Te podzespoły tak na szybko wyszukałem. Z pierwszego sklepu. Oczywiście możesz skonfigurować inaczej.
Jak najbardziej może być płyta Asusa. Tak jak i każdy inny podzespół. Na przykład ta :

Płyta główna Asus PRIME B560-PLUS

Dysk
Dysk SSD Samsung 980 PRO 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (MZ-V8P1T0BW)
Przydałby się drugi do zapisu plików, może być SSD, bądź HDD.

Karty szukałem po cenie. Zobacz np.
Karta graficzna Asus GeForce GTX 1050Ti Cerberus OC 4GB GDDR5 (CERBERUS-GTX1050TI-O4G)

Co do procesora nie chodzi o kręcenie, tylko o to aby miał zintegrowaną kartę graficzną w celu wykorzystania jej przy montażu, skoro Pinacle wspiera Intel Quick Sync Video. Bardzo się to przydaje, ułatwia i skraca pracę.
Procesor Intel Core i5-11600K, 3.9GHz, 12 MB, BOX (BX8070811600K)

Pamięć
Pamięć Corsair Vengeance RGB PRO, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (CMW16GX4M2C3200C16)
lub
Pamięć Kingston Fury Beast, DDR4, 32 GB, 3200MHz, CL16 (KF432C16BBK2/32)


Co do nagrywarki, jak najbardziej Blu-Ray wskazana. Z tym, że powiem Ci, ja już płyt nie nagrywam. Materiał zapisuję na dysku i z niego odtwarzam na TV. Kupiłem dysk 8TB i tam jest magazyn. Dodatkowo mam kopię ważnych plików prywatnych.

W celu dobrania podzespołów możesz skorzystać z konfiguratora np. https://www.morele.net/kategoria/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego
Oczywiście nie chodzi o kupowanie tam!

Ja już parę lat temu przeszedłem z Full HD na 4K. Kamerę wcześniej kupiłem i całą bibliotekę nagrań miałem w 4K. Pracowałem na słabym komputerze i to była udręka. Kilka lat temu zainwestowałem sporo w nowy komputer (częściowo parametry podawałem we wcześniejszym poście) i zmiana była duża na plus.
Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ten Twój laptop nie jest taki zły. Radę da, tylko czy praca będzie komfortowa? Ja mam starego laptopa i na nim obrabiałem pliki video w Full HD. Jakoś to szło, jednak rendering trwał dlugo. Przy 4K to już była masakra.
Ten Twój lepszy. Zobacz jakieś pliki jak to pójdzie. Chociaż przy 4K to szału raczej nie będzie.
 

leonid113

Member
Koledzy która karta będzie lepsza do Pinnacle studio 25 Ultimate prz 4K:


Karta graficzna Asus GeForce GTX 1050 Ti 4 GB GDDR5

Karta graficzna Asus TUF-GTX1650-4GD6-GAMING 4 GB GDDR6

Wiem, że ta druga nowsza, ale na ile i czy warto wydać więcej ? Czy to jakaś duża różnica?
 

leonid113

Member
Panowie sprzęt przebrnąłem. Potrzebuję natomiast szybkiej pomocy. Czy ktoś z Was kupował wtyczkę do Pinnacle Studio 25 Ultimate. problem polega na tym że otrzymałem potwierdzenie zakupu z linkiem do pobrania wtyczki.Jak uruchomię pobierz to widzę nową kartę i czysty obraz.
 

DaLa

New member
Pinnacle Studio Ultimate 25

Cześć, mam chyba banalny problem w pracy z Pinnacle Studio Ultimate 25. Nagle przestał mi się odtwarzać dźwięk. Klipy z biblioteki muszę każdorazowo "odklikać" pod odtwarzaczem, natomiast klipy umieszczone na osi czasu nie chcą w ogóle odtwarzać dźwięku mimo, że suwaki się poruszają. Coś pewnie przypadkiem kliknąłem, ale nie mam pojęcia jak to cofnąć. Czy ktoś może mi pomóc? DaLa
 

leonid113

Member
Witam ponownie kolegów. Mam banalne pytanie czy da się w tym programie połączyć kilka klipów nagranych z różnymi klatkami na sekundą i zrenderować do mp4 nap.30kl/s aby obrazem nie szarpało?
 
Do góry