Eken H9- ustawienia menu -uszkodzony LCD

golemik

New member
Cześć.
Mam kamekrę EKEN H9- którą niestety zalałem i nie działa wyświetlacz LCD (świeci się na biało).
Kamera działa, nagrywa. Za pomogą aplikacji EziCam- mogę zmienić tylko klatkaż w FHD (30/60fps).
Nie potrafię sobie jednak poradzić z wyłączeniem wdrukowania w obraz daty i czasu (time stamp). Całe szczęście że data i godzina po połączeniu z aplikacją się ustawia prawidłowo.

Na podstawie instrukcji obsługi (własnej pamięci- niestety zawodnej) i filmików na YT- mam poniższą sekwencję klawiszy- która niestety nie chce zadziałać.

Po włączeniu kamery naciskam przyciskiem włączenia 4 razy -teoretycznie jestem na ustawieniach (ikonka klucza na wyświetlaczu). Widać kiedy kamera przechodzi do ustawień menu (bo ekran szybciej mrugnie niż dla pozostałych).
Potem przyciskiem bocznym schodzę o dwa poziomy- powinienem być ustawiony na time stamp i wybieram przycisk migawki - to powinno wejść do ustawień daty i godziny. Teraz górny klawisz boczny dwa razy- powinienem stanąć na off, klawisz migawki potwierdzam wybranie off i jednocześnie powinienem wrócić do menu głównego. Potem 16 razy klawisz dolny boczny i potwierdzenie migawką- powinienem wrócić do trybu filmowania.
Niestety to nie działa.

Czy może ktoś mi pomóc - jaka powinna być prawidłowa sekwencja klawiszy albo podać aplikację która może to ustawić.

Po tym powodzeniu powinienem jeszcze ustawić Ekspozycję na -0,7- ale tego niestety nie udaje się w żaden sposób ustalić czy jest prawidłowo wybrane.

Dzięki
 
Do góry