Edycja AVCHD, Pinnacle 11.1 -pierwsze wrażenia

abcaa

New member
neon napisał:
Posiadam kamerę Panasonica HDC-SD5 która zapisuje pliki w formacie AVCHD. Proszę o podanie programu w którym można dokonać autoringu i wypalenia płyty blu-ray. Posiadam program DVD MovieFactory 6, obsługuje on format HD DVD w którym można dokonać autoringu, natomiast pliki n2ts (AVCHD) można tylko wypalić na płytę bez autoringu.
Do kamery dołączony jest program pinacle studio plus 11, versja trial ale też obsługuje autoring dla formatu HD DVD.
Proszę o pomoc Jerzy

Ulead movie Factory 6+, dokupujesz przez internet na stronie uleada dodatek
HD i masz pełą obsługę AVCHD oraz BLU-raya. Zrobisz menu i czaptery.
Całkowity koszt programu z dodatkiem ok 300zł.
Pozdrawiam
 

neon

New member
abcaa napisał:
Ulead movie Factory 6+, dokupujesz przez internet na stronie uleada dodatek
HD i masz pełą obsługę AVCHD oraz BLU-raya. Zrobisz menu i czaptery.
Całkowity koszt programu z dodatkiem ok 300zł.
Pozdrawiam
Dziękuję za informacje. Kupiłem dodatek ze strony USA, zainstalowałem ale nie można wykonać efektów przejść z okna Edit rom, bo okno nie jest aktywne. Można stworzyć menu płyty.
Pozdrawiam
 

mariof

New member
Bez reklam
abcaa napisał:
Ulead movie Factory 6+, dokupujesz przez internet na stronie uleada dodatek
HD i masz pełą obsługę AVCHD oraz BLU-raya. Zrobisz menu i czaptery.
Całkowity koszt programu z dodatkiem ok 300zł.
Pozdrawiam
a Pinnacle 11+ ultimate tylko 250 w MM :grin:
 

neon

New member
mariof napisał:
a Pinnacle 11+ ultimate tylko 250 w MM :grin:
Dzięki, ja poczekam na program który w opisie będzie miał tylko blu-ray ( HD DVD wypadł ), bo się już przekonałłem, że w programach które odnoszą się do HD DVD zawsze coś nie chodzi i nie chcę już ryzykować. Poza tym są one wolne i konwersja trwa bardzo długo.
 

abcaa

New member
neon napisał:
Dziękuję za informacje. Kupiłem dodatek ze strony USA, zainstalowałem ale nie można wykonać efektów przejść z okna Edit rom, bo okno nie jest aktywne. Można stworzyć menu płyty.
Pozdrawiam

Dziwne bo u mnie działa wszystko, przycinasz film, przejścia, efekty, podkłady muzyczne, tworzysz menu/fantastyczne profesjonalne menu/ i co ciekawe możesz przed menu stworzyć swoją reklamówkę i wypalasz BD-R lub AVCHD lub DVD. Jest to pełna wersja. Uleada kup w Polssce a dodatek ze strony www.ulead.com . A co do Pinnacla-Blu-ray nie istnieje,AVCHD zrobisz tylko jako jeden ciągły film bez czapterów ani menu. Mam pinnacla 11.2 i mam złe spostrzeżenia co do tej wersji. 10.7 było o niebo lepsze bo dopracowane.
Myśle że kolejna wersja 12 będzie zrobiona tak jak należy z BD bo o to nam chodzi. W Ulead zroobiłem kilka filmów BD-R po 2godz na płytkę i naprawdę program jest stabilny godny polecenia. Na temat Pinnacla moę coś powiedzieć bo jak dotej pory robiłem tylko na tym programie i jako DVD jest ok. ale chyba nie oto nam chodzi.

Pozdrawiam
 

abcaa

New member
mariof napisał:
a Pinnacle 11+ ultimate tylko 250 w MM :grin:

Chyba nie jesteś w temacie, chodzi nam o autoring blu-raya a nie zwyłe DVD.
Ja podaje program wktórym można to zrobić a nie Pinnacl który tej opcji nie posiada.

pozdrawiam
 

neon

New member
abcaa napisał:
Chyba nie jesteś w temacie, chodzi nam o autoring blu-raya a nie zwyłe DVD.
Ja podaje program wktórym można to zrobić a nie Pinnacl który tej opcji nie posiada.

pozdrawiam
Autoring blu-raya

Program DVD Movie Faktory 6 + dodatek za 19 dol. przy otworzeniu plików w formacie m2ts Panasonica okna Edit Rom i Join/Separate Video nie uaktywniają się. Nie można wykonać przejść i połączyć klipów. Ponieważ nie można połączyć scen w większe fragmenty filmu to w menu każdy mały klip tworzy osbny nr klipu i może ich być kilkadziesiąt. Ten program działa przy zwykłym DVD i wypaliłem już 7 płyt DVD.
Pozdrawiam
 

darus0

New member
Tak czytam i czytam już dwa dni i próbuje nagrać najlepszą kopię swoich filmów z kamery HD z taśmy w najlepszej rozdzielczości i mam pytanko czy się różni zapis w pinnacle: MPEG2 HD 1080i
i MPEG2 HDV2 1080i.
I jak juz któryś wybiore to czy będe mógł go odtworzyć na odtwarzaczy Blurey czy PS3 (to lub to planuje zakupić w najbiższym czasie i nie wiem co).
Pozdrawiam
 

darus0

New member
OK dzięki, powoli do tego dochodzę.
A pytanko mam jeszcze jedno:
Zgrałem z taśmy przez Pinnacle i zrobiłem plik hdv2 i nagrałem na płytkę dvd 18 minut i jest ok. Czy taka sama jakość będzie kiedyś w przyszłości jak kupie nagrywarke blurey i będe sam nagrywał płytki bluerey. Czy tak samo będe postępowal, chodzi mi o to czy będe miał lepszą jakość czy taka samą jak teraz.
 

slimak

New member
Bez reklam
Taką samą.

Natomiast jak kupisz jakiś bardzo dobry odtwarzacz BD z „ulepszaczami” obrazu, to uzyskasz jeszcze minimalną poprawę obrazu HDV2 zarówno na DVD jak i na BD :)
 

darus0

New member
Ok
Na razie kupuje konsole PS3. i na niej odtwarzał będę płytkiu hdv2 po 39 minut każda (DL 8,5 GB). i pozostaje czekać na "tańsze" czasy.
 

mariof

New member
Bez reklam
można jeszcze kopiować pliki na HDD PS3 lub na przenośny HDD i via USB odtwarzać na PS3. Jedyny warunek to FAT32 na HDD i związane z tym ograniczenia wielkosci pojedyńczego pliku (do 4 Gb). Na PS 3 wszystko "hula" az miło:)
 

darus0

New member
Oj hulu hula
Dziś kupiłem podłączyłem.
Miło zaskoczony jestem jakością i uniwersalnością urządzenia.
Super

Mam pytanko czy jest możliwośc wyświetlania stron internetowtych na całym ekranie, teraz mi wyświetla po środku, nie wykorzystując całego ekranu.
Pozdrawiam
 

darus0

New member
Ok zaraz sprawdze. Jeszcze jedno pytanko, dlaczego nie wodzi niektórych katalogów ze zdjęciami. Miałem nagraną płytkę dvd ze zdjęciami i wszystko ok widziała, później dograłem jeden katalog i teraz tego katalogu nie widzi. Dlaczego?
Już chyba starczy tych pytań, ten wątek dotyczy plików avchd a nie konsoli ps3. Pozdrawiam.
 

abcaa

New member
darus0 napisał:
OK dzięki, powoli do tego dochodzę.
A pytanko mam jeszcze jedno:
Zgrałem z taśmy przez Pinnacle i zrobiłem plik hdv2 i nagrałem na płytkę dvd 18 minut i jest ok. Czy taka sama jakość będzie kiedyś w przyszłości jak kupie nagrywarke blurey i będe sam nagrywał płytki bluerey. Czy tak samo będe postępowal, chodzi mi o to czy będe miał lepszą jakość czy taka samą jak teraz.

Jak wypaliłeś płytkę jako AVCHD to odtworzysz na blu-rayu w innym przypadku nie. Lub tylko PS3 jako plik.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

leszekm

New member
Ulead VideoStudio 11.5 Plus czy Pinnacle Studio 11

To 1 post:).
Na razie mam zamiar z formatu avchd robić zwykłe avi i przegrywać na dvd ale za rok jak się upowszechni przejść na BR . Te dwa programy też się pewnie doczekają 12 wersji. Który teraz wybrać żeby potem nie zmieniać?
 

WiruSSS

New member
darus0 napisał:
Ok zaraz sprawdze. Jeszcze jedno pytanko, dlaczego nie wodzi niektórych katalogów ze zdjęciami. Miałem nagraną płytkę dvd ze zdjęciami i wszystko ok widziała, później dograłem jeden katalog i teraz tego katalogu nie widzi. Dlaczego?
Już chyba starczy tych pytań, ten wątek dotyczy plików avchd a nie konsoli ps3. Pozdrawiam.

najprawdopodobniej ps3 ma podobną przypadłość jak coponiektóre odtwarzacze dvd z divx ..czyli widzi tylko pierwszą sesję zapisaną na płycie ..i nie potrafi rozpoznać kolejnych.
 

Luhan

New member
Pinnacle AVCHD

Mam problem. Kupiłem Pinnacle Studio plus, zainstalowałem i przy próbie edycji pliku z kamery Panasonic SD5 (zgrany praz HD Writer`a) pojawia się okienko z tekstem: Funkcję AVCHD dla Studio 11 Plus można uaktywnic natychmiast nabywając klucz aktywacji w szybki i prosty sposób, pod spodem są jest opcja uaktywnij teraz, która odsyła do activation center z możliwością zakupu pakietu "Advanced codecs" ale nie ma tam AVCHD. Help
 
Do góry