Edycja AVCHD, Pinnacle 11.1 -pierwsze wrażenia

Furek81

New member
Zakupiłem kamerę cyfrową JVC GZ-HD300REZ. Potrzebuje pomocy nagrałem film i chciałbym go nagrać na płytę DVD i dać bratu żeby mógł sobie obejrzeć na swoim DVD, Jak to zrobić żebym mógł odtwarzać na normalnym DVD?
Pozdrawiam
Furek
 

smolnicki

New member
Bitrate w filmie czy to takie ważne?

Witaj David
Wspomniałeś w którymś postcie że ustawiasz najwyżej na 12mb przesyłu na sec i że to jest poniżej wartości klipu z kamery, ale zapewnie ustawiasz w ustawieniach niestandardowych tworzenia pliku bo w preferencjach projektu tej funkcji nie widziałem. Ja dotychczas nie zwracałem na to uwagę i w standardzie jest w ustawieniach projektu 6000kb/sec. Gdy się dobrze przyjrzałem to z kolei przy ustawieniach tworzenia pliku (tworzenie filmu) można przy ustawieniu niestandardowym ustawić na 12 000 kb/sec. Czy to oto chodzi. Mam też wątpliwości czy przy tak szybkim przesyle playery dadzą radę z odtwarzaniem. Z kamery mam także H264 720p 59.99kl/sec. ale tu ja nie wiem gdzie jest taka informacja o szybkości przesyłu i czy powinienem ustawiać na 60kl/sec bo w końcowym efekcie nie widzę różnicy.
Jako że wypróbowałeś te ustawienia to proszę wyraź swoją opinie. To może być ważne.
Pozdrawiam.
 

smolnicki

New member
Skorzystaj z pinnacle studio lub corel videostudio.

Szanowny Davidzie coś nic nie piszesz a ja miałem do ciebie ważne pytanie a chodzi o te bitrate i szybkość klatek. Proszę cię odpowiedz. zrobiłem film o szybkości tak jak z kamery to jest 59.94 kl/sec. ale nie widzę różnicy. A jeśli chodzi o bitrate z kamery to mam szykość 14MB/sec ale niestety w pinacle nie udaje się to osiągnąć. Pozdrowienia.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Skorzystaj z pinnacle studio lub corel videostudio.

Szanowny Davidzie coś nic nie piszesz a ja miałem do ciebie ważne pytanie a chodzi o te bitrate i szybkość klatek. Proszę cię odpowiedz. zrobiłem film o szybkości tak jak z kamery to jest 59.94 kl/sec. ale nie widzę różnicy. A jeśli chodzi o bitrate z kamery to mam szykość 14MB/sec ale niestety w pinacle nie udaje się to osiągnąć. Pozdrowienia.

Co prawda nie jestem Davidem :p, ale
Bitrate zalezy od wybranego formatu wyjściowego filmu.
I tak, dla DVD maksymalny BitRate wynosi 8500,dla SVCD - 2000, dla AVCHD - 17000, dla Blu-Ray 25000 a nawet 40000 kb/s.
oczywiście w programie Pinnacle Studio 14 Ultimate, ktory uzywam.
Nawet jakby Ci się udało ustawić wyższy od tych dopuszczalnych to pewnie nic bys nie uzyskał za wyjatkiem kłopotów z odtwarzaniem.
Warto ustawiać albo automatycznie, albo zgodnie z tym co nagrała kamere. Chyba że się nie miesci na płycie i 10-15%utraty jakości nie jest zauważalne.

Ustawianie "w górę" nic nie da. Zajmie więcej miejsca dla gorszej jakości.
 
Ostatnia edycja:

smolnicki

New member
oczywiście w programie Pinnacle Studio 14 Ultimate,
Warto ustawiać albo automatycznie, albo zgodnie z tym co nagrała kamera
Witaj
Serdeczne dzięki za te informacje, ale z tego co ja mam czyli Pinacle 12.1 to tu się nie da więcej ustawić bitrate niż 12MB a niestety moja kamera ma 14MB z groszami.no i ma 59.94 kl/Sec. jest pytanie czy w twoim Pinacle gdy jest więcej bitrate widać większą rozdzielczość i czy też ustawiasz więcej klatek.
Widać, że muszę sprawić sobie nowszy program.
Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
czy w twoim Pinacle gdy jest więcej bitrate widać większą rozdzielczość i czy też ustawiasz więcej klatek.
Widać, że muszę sprawić sobie nowszy program.
Pozdrawiam

Ja ustawiam w opcjach jakości tak:
- bitrate - Automatyczne,
- jakość - najlepsza i wtedy ustawia mi tak "jak kamera dała"
- dźwięk - 2.0 (nic nie daje ustawienie 5.1) nie mam specjalnych mikrofonów tylko wbudowany w kamerze. na 2.0 mój amplituner ma "ustawione" aby dawał "All Channels Stereo"

Czasem brakuje mi 2-5 minut na płycie a nie za bardzo mam co wyrzucić. Wtedy "zjeżdżam" z bitrate 5-10%, jest prawie niezauważalne na telewizorze 52", goście tego wcale nie zauważają.

Moja kamera daje przepływność 17000 i jest to naprawdę dobra jakość na 52" Tv. Jak zjadę np do 16000 lub 15000 to nie widać pogorszenia sią jakośći obrazu(goście) a zyskuję około 2-5 minut.



Co do nowego Programu to rozważ Sony Vegas Pro 9.
Ja jad w cyerwcu do woch i po powrocie kupi ten program, jestem nieco yniecierpliwionz narowami PinnacleStudio. Mam go od wersji 8 pryey kolejne a do 14 HD Ultimate. Kayda nastpna wersja jest gorsza, ma większe wymagania sprzętowe i staje się coraz bardziej narowista. Umiem sobie z tym radzić ale zobączę tego Vegas. Pewnie na początku lipca napiszę o wrażeniach. Teraz wróciłem z nart w Austrii i "na szynko" zrobiłem montaż jeszcze PS 14 HD Ult.:p
 
Ostatnia edycja:

norbertss

New member
Witam,

Nie mogę dodać pliku MTS z kamery SONY do projektu ani go otworzyć - ale wyświetlają się miniaturki? Co jest nie tak, pliki normalnie otwarzam w Windows Media Playerze?
Aha w Oknie Importu W Pinnaclu mogę otwarzać MTS i nawet jak wcisnę import to nowe pliki po inporcie nie moge dodać do projektu.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam!
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam,

Nie mogę dodać pliku MTS z kamery SONY do projektu ani go otworzyć - ale wyświetlają się miniaturki? Co jest nie tak, pliki normalnie otwarzam w Windows Media Playerze?
Aha w Oknie Importu W Pinnaclu mogę otwarzać MTS i nawet jak wcisnę import to nowe pliki po inporcie nie moge dodać do projektu.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam!
Jaka kamera(dokładnie), jakie windows(dokładnie) i jaki Pinnacle(też prosze dokładnie)

Następnie co gmerałeś w ustawieniach kamery i jqaki wytworzyłeś plik video
 

edytakreta

New member
Proszę o pomoc!!!

OD JAKIEGOŚ CZASU JESTEM WŁAŚCICIELKĄ KAMERY PANASONIC HDC-SD40. NAGRAŁAM NIĄ B. WIELE FILMIKÓW, KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ OBECNIE NA KOMPUTERZE. TERAZ CHCIAŁABYM JE OBROBIĆ W JAKIMŚ PROGRAMIE, POŁĄCZYĆ, ZROBIĆ JAKIEŚ WSTAWKI I TD. PROBLEM Z TYM, ŻE NIE WIEM JAKI PROGRAM SIĘ DO TEGO NADAJE. FILMY NAGRYWANE SĄ W AVCHD I NIE KAŻDY PROGRAM TO ODCZYTUJE. CHCIAŁABYM DODAĆ, ZE CHCE NAGRYWAĆ FILMY NA PLYTY DVD I ŻEBY NAGRANIE TRWAŁO PO 2-3 GODZ. A NIE PO 15 MIN. PROSIŁABYM O PODANIE NAZWY TAKICH PROGRAMÓW I EWENTUALNE UWAGI. RÓWNIEŻ MILE WIDZIANE TAKIE PROGRAMY, KTÓRE PRZED ZAKUPIENIEM, MOGŁABYM WYPRÓBOWAĆ ZA DARMO ŚCIĄGAJĄC Z INTERNETU;)! PROSZĘ O POMOC. DZIĘKUJĘ EDYTA.
MOŻNA RÓWNIEŻ ODPOWIADAĆ NA MOJEGO MAIL edytakreta@interia.pl
 

bluray

Banned
Straszne są zapytania ludzi, którzy sobie nie radzą.
Po trzech latach zwolniłem pracownika pytającego jak się z a robi ą.
Pod WORDEm.
To tak o poziomie niektórych zapytań.
 

gifam

New member
Witam Moście Panie i Mości Panowie
Wzięło mnie na zakup kamery Sony PJ30Ve.
No i zaczęło się (po co ja ją kupowałem - nie lepiej było zostać przy aparatach?) , no ale egzotyczny urlop spowodował ze kupiłem.
Na filmach troszkę się znam - ale zwanych "analogowymi" a nie zapisem elektronicznym, więc niektóre pojęcia są dla mnie obce- ale szybo się uczę.
Teraz zaczęły się wiec dylematy. Chciało by się filmy obrobić - nadać im jakiś koloryt, treść udźwiękowić i td.
1. Co do obróbki filmów. Jaki program? Vegas czy Pinnacle?
2. Wiadomo za tym pójdzie zmiana komputera - co wsadzić do środka?
3. Pewnie zmiana systemu na 64 bity, a może coś pod Linuxem?
Gdyby pytania zdawały się Wam zbyt naiwne to weźcie poprawkę ma mą całkowitą ignorancję w powyższym temacie i miejcie wyrozumiałość na mój wiek hahahaha.
 
Do góry