Edycja AVCHD, Pinnacle 11.1 -pierwsze wrażenia

effe

New member
To jaki jest sposób, abym mógł zgrać film z kamery HV20 i nagrać plik na DVD i móc odtworzyć na dowolnym playerze DVD? Czy jest jakiś prosty sposób na to?
 

slimak

New member
Bez reklam
W formacie HD - Nie.
W Formacie SD (rozdzielczość do 720x576) – Tak -> moje www ostatnia metoda.
Po zgraniu i edycji w Pinnacle zaznaczasz tworzenie płyty DVD i gotowe. 99,9% odtwarzaczy DVD to odtworzy.
Możesz też zaznaczyć w Pinnacle tworzenie pliku DivX max. 720x576 i większość odtwarzaczy DVD to też odtworzy.
 

effe

New member
No tak, ale twoja pierwsza metoda mówi wyraźnie o zaletach: "
Zalety:
Taki materiał odtworzy prawie każdy stacjonarny HD-DVD lub BR."

Ja mam dvd z wyjściem HDMI oraz PlayStation 3 z BD. I ani jeden ani drugi nie chce odtworzyć płytki.
 

effe

New member
ale ja nagrałęm na płytce film m2v. Czy PS3 również powinien odtworzyć taki format?

Mam jeszcze takie pytania, jaki program polecacie, ktory by już zgrany plik m2v skompresował tak aby zajmował nie wiele miejsca. Interesuje mnie umieszczanie filmów na jakichś serwerach.

Drugie moje pytanie, na jakie serwery najlepiej wysyłać pliki? Trzeba wykupić jakieś miejsca, zarejestrować się? Nigdy tego nie robiłem dlatego proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

viValdi

New member
Bez reklam
Godzina filmu w jakości DVD to ok 4GB, godzina w jakośći HD to ok. 12GB. Jak chcesz przesłac taką ilość danych przez internet na serwer?

Może chcesz kupić od tepsy 1 gigabit/sekunde od ciebie z domu do rapidshare'a :D to będzie trochę kosztowało
 

effe

New member
viValdi

musisz czytać ze zrozumieniem. Przecież wyraźnie napisałem, jakim programem mógłbym skompresować film aby zmieścił się spokojnie na serwerze:)
 

viValdi

New member
Bez reklam
Przeprowadziłem próby z Pinnacle S+ 10.7. Kompresowałem ten sam kawałek 15sek avi. Oto co wyszło:
Divx Full Screen 9.380MB
Divix HD 10.180MB
Divx Medium 2.496MB
Divix Small 0.556MB
iPod GQ 0.633MB
iPod HQ 0.633MB
iPod Small Size 0.614MB
MPEG2 DVD 11.543MB
MPEG2 HD 720p 28.369MB
MPEG2 HD 1080i 56.109MB
MPEG2 HDV2 1080i 46.929MB
MPEG2 SVCD 4.925MB
MPEG4 Full Size 5.019MB
MPEG4 HD 3.864MB
MPEG4 Medium 0.985MB
MPEG4 Small 0.328MB
RealMedia Large, Medium, Small - poniżej 0.2MB
WMV HDV720 25p 9.678MB
WMV HQ PAL 1.162MB
WMV MQ PAL 0.373MB
WMV MQ PAL 0.069MB

Ze względu na jakość ja bym wybrał coś z MPEG4 lub iPod (co też jest mpeg4). Reszta ma znacznie gorszy wskaznik jakość/waga.

ps @effe -> startując z m2v uzyskuję te same wyniki (żeby było, że umiem czytać ze zrozumieniem chociaż nie zawsze mi się to udaje)
 
Ostatnia edycja:

Skala3

New member
Witam kolegów. A ja mam takie pytanie. Nagrałem płyte według metody pierwszej Slimaka. Na płytke przy pomocy Nero nagrałem ten sciagnity wcześniej plik z Czarną hańczą 78Mb. Tak jak polecano nagrałem w dvd udf. Lecz filmu nie chciał odtworzyć stacjonarny odtwarzacz BR:(. Co zrobiłem nie tak? Prosze o odpowiedz.:confused:
 

Skala3

New member
Szczerze mówiąć. Płytke poszłem odtworzyć do sklepu RTV obok. Nie wiem może nie ruszyła dlatego że to było DVD-RW... Ale powinno działać tak? To spróbuje na czystym DVD-R... Dam znać jak poszło.:???:
 

slimak

New member
Bez reklam
DVD-+RW powinny działać, raczej pokombinuj z rodzajem sesji lub zmień zapis w Pinnacle na 1080 50i. A najlepiej wpisz konkretny model BR w Google.
 

ivul

New member
Mam kilka problemów podczas edycji w pinnacle studio 11.1 plus podczas edycji plików AVCHD (.m2ts) z kamerki SONY CX6EK, mianowicie:
1. Złożyłem sobie filmik, ale zacząłem od wrzucenia planszy tytułowej i teraz projekt jest w PAL 4:3 a jak kamerka nagrywa w 16:9, jak to zmienić żeby obraz nie rozciągał sie? W Ustawienia>Preferencje projektu>Format projektu, jest taka opcja, ale ona mi nic nie zmienia...
2. Nie zależnie od tego jaki rozmiar pliku i kodek ustawie to tworzenie pliku trwa za każdym razem mniej więcej tyle samo. Czy to jest wersja na iPoda czy HDV2 1440x1080 nie ma różnicy dla czasu trwania operacji. Z tym, że w pierwszym przypadku obciążenie rdzenie procesora wynosi około 30-50% a w drugim 100% przez cały czas. Czym to może być spowodowane?
 

viValdi

New member
Bez reklam
W Pinnacle'u format projektu decyduje się raz - w momencie tworzenia go. Potem nie da się nic z tym zrobić. Musisz jeszcze raz założyć projekt 16:9 i dalej pójdzie gładko.

Co do szybkości przetwarzania - być może wąskie gardło jest nie w procesorze a gdzie indziej - np. dysk nie nadąża z dosyłaniem nowych fragmentów do obróbki, albo szyna pamięć-procesor, albo coś innego; trudno zgadnąć.
 

ivul

New member
Szkoda mi 4 godzin składania tego filmu. Będzie musiał zostać z pasami u góry i na dole.
A z tym wąskim gardłem. Może zapisywanie filmu na inny dysk coś pomoże? Myśle że zbytnich problemów z szynami, pamięciami, timingami nie ma, bo dość długo konfigurowałem, podkręcałem itd. żeby było optymalnie i jak najszybciej.
Czy karta graficzna ze wsparciem do x264 pomaga przy obróbce i zapisywaniu materiału?
 

rpa

New member
Zobaczcie co wnosi nowy update do wersji 11.1.2,aktualizacja zalecana :) tutaj http://pinnaclesys.com/PublicSite/uk/Products/Consumer+Products/Home+Video/Studio+Family/Studio+Ultimate+11+Support/Download+Area/Drivers+-+Updates/Studio+11_1_2+patch.htm?mode=documents

Pinnacle Studio Ultimate 11

Studio 11.1.2 Release Update for Studio version 11.0 and Studio 11.1 25/02/2008

Studio 11.1.2 Release Update for Studio version 11.0 and Studio 11.1 users
  • Pinnacle recommends installing the 11.1.2 Update for the Studio 11.0, Studio 11.0 Plus and Studio 11.0 Ultimate versions.
  • Note : you can also install the 11.1.2 Release patch if you previously installed a Sudio 11.1 or Studio 11.1.1 patch. Studio 11.1.2 includes all fixes and improvements of Studio 11.1 or 11.1.1.
  • Studio 11.1.2 is specifically for Pinnacle Video Transfer users who want to edit their H.264 captures in Studio. Without this patch there will be audio sync problems.
  • If you are not a Pinnacle Video Transfer user and you already installed the Studio 11.1.1 patch, you don't need to install Studio 11.1.2.
The Studio 11.1.2 update contains many enhancements for the edit performance with AVCHD material as well as offering NEW support for AVCHD Disc output.
An AVCHD Disc is the AVCHD video format burned on standard DVD media which can be played in Blu-ray disc players.
Several other improvements and fixes are included as listed below:
Fixed/Added in 11.1.2
  • Support of H264 files captured with Pinnacle Video Transfer
Fixed/Added in 11.1.1
  • Crash of Studio plus when closing Scorefitter and Studio quickly during clip preview
  • On AVCHD discs that are played back in Panasonic cameras, the AVCHD stream is incorrectly displayed as two “scenes”
  • Hang at specific point in TL playing specific with imported DVD title.
  • Preview gets stuck on various frames playing specific with imported DVD title.
  • Added support for 1920x1080 AVCHD Export
  • Fixed: Missing burner error
 

abcaa

New member
Nie dla Pinnacla

Szkoda sobie zawracać głowę Pinnaclem nie Zrobisz Menu ani czapterów w AVCHD. Ulead Movie Factory 6+ zrobi wszystko i na dodatek odtworzysz to na nowych odtwarzaczach Sony, Samsung 1400, PS3, polecam. Zrobiłem tym programem 2godz. filmu i wypaliłem BD-R i jest ok. Polecam

Pozdrawiam
 

neon

New member
abcaa napisał:
Szkoda sobie zawracać głowę Pinnaclem nie Zrobisz Menu ani czapterów w AVCHD. Ulead Movie Factory 6+ zrobi wszystko i na dodatek odtworzysz to na nowych odtwarzaczach Sony, Samsung 1400, PS3, polecam. Zrobiłem tym programem 2godz. filmu i wypaliłem BD-R i jest ok. Polecam

Pozdrawiam
Posiadam kamerę Panasonica HDC-SD5 która zapisuje pliki w formacie AVCHD. Proszę o podanie programu w którym można dokonać autoringu i wypalenia płyty blu-ray. Posiadam program DVD MovieFactory 6, obsługuje on format HD DVD w którym można dokonać autoringu, natomiast pliki n2ts (AVCHD) można tylko wypalić na płytę bez autoringu.
Do kamery dołączony jest program pinacle studio plus 11, versja trial ale też obsługuje autoring dla formatu HD DVD.
Proszę o pomoc Jerzy
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
A czy nie otrzymałeś z kamerą program HD Writer 2.0? Bardzo dobry do authoringu AVCHD - możesz łączyć dowolną ilość scen w niezależne tytułu, które mają swoją reprezentację w postaci ikon w menu nawigacyjnym. Sceny wcześniej możesz przycinać, aby został tylko chciany materiał. Menu jest edytowalne czyli możesz korzystać z szeregu plansz dołączonych lub wprowadzić swoją grafikę. Menu może być wieloplanszowe i o dowolnej organizacji ikon. Zarówno tytuł główny jak i pozostałe tytuły można opisywać czcionką o różnym kroju, wielkości i kolorze. Materiał źródłowy pozostaje bez zmiany jakości bo nie jest przekodowywany. Dlatego też proces wykonania i wypalenia płytki jest bardzo szybki - z tym programem (choć prostym) można dopiero docenić walory AVCHD. Program jest bardzo stabilny i dobrze przemyślany. Każdą wykonaną czynność zapisuje z założenia więc zbędne staje się zapisywanie projektu jako takiego. Gdyby tak jeszcze można było edytować audio - pomarzyć można. Obok authoringu program ma jeszcze szereg innych opcji min odtwarzacz AVCHD. Moim zdaniem jest to program o wiele lepszy niż zaproponowany przez Sony czyli PMB. Polecam go wszystkim.
 
Do góry