Kamera do około 1500zł

tom9001

New member
Witam wszystkich
Potrzebuję porady co do wyboru kamery. Kamera do zastosowań typowo amatorskich, jakieś nagrania z wakacji, uroczystości rodzinnych i takie tam. Budżet to około 1500zł.
Mój wybór na tę chwilę to Panasonic HC-v770


Znałazłem też używaną kamerę 4k w cenie około 1400zł
Panasonic HC-VX870EP-K
Do kamery dołaczona jest karta 32GB i statyw Manfrotto 055, więc cena za zestaw wydaje się dość atrakcyjna. A może ktoś z forumowiczy poleci coś zupełnie innego?

P.S.
Jeszcze takie małe pytanko. Czy kamera Panasonic HC v-777 to to samo co HC v770 tylko że na rynku niemieckim?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Bierz 4k. 32GB to za mało by coś konkretnie nagrać, ale karty pamięci są obecnie za bezcen. Mając tv 4k a w przyszłości pewnie i 8, to do FHD nawet nie zechcesz wrócić. A zanim się zepsuje to już 3 inne kupisz. Mam podobny problem ze starymi nagraniami SD. Żal patrzeć.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
brodacz dobrze prawi! Jeżeli ten Panasonic HC-VX870 w dobrym stanie to kupuj. Mam, używam do amatorskich zastosowań wystarczy. Co prawda nagrywa UHD w 25p, ale nie jest źle. Za to FULL HD 50p. Dokupisz kartę 64/128GB i będzie git. Tylko kup z odpowiednio szybkim zapisem. Podpowiem jeszcze, że przyda się dodatkowy akumulator.
 

tom9001

New member
Bierz 4k. 32GB to za mało by coś konkretnie nagrać, ale karty pamięci są obecnie za bezcen. Mając tv 4k a w przyszłości pewnie i 8, to do FHD nawet nie zechcesz wrócić. A zanim się zepsuje to już 3 inne kupisz. Mam podobny problem ze starymi nagraniami SD. Żal patrzeć.
brodacz dobrze prawi! Jeżeli ten Panasonic HC-VX870 w dobrym stanie to kupuj. Mam, używam do amatorskich zastosowań wystarczy. Co prawda nagrywa UHD w 25p, ale nie jest źle. Za to FULL HD 50p. Dokupisz kartę 64/128GB i będzie git. Tylko kup z odpowiednio szybkim zapisem. Podpowiem jeszcze, że przyda się dodatkowy akumulator.

Dzięki za poradę. Co do karty to wiadomo na 32GB za dużo nie wejdzie i tu jeszcze w 4k mozna na kręcić. Dodatkowe żródło prądu zawsze się przyda, nawet do nowej kamery planowałem zakup dodatkowego akku a co dopiero używanej
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Na karcie 64 GB we wspomnianej kamerze Panasonic nagrasz niecałe 2h filmu w rozdzielczości UHD. I tak jak napisałeś konieczny jest zakup dodatkowego akumulatora. Kamera (jak na tą klasę sprzętu) ma niezły przetwornik. W dobrym świetle daje dobrej jakości obraz. W słabym oświetleniu przyda się dodatkowe źródło światła.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
A ja bym na twoim miejscu poszukal panasonica gh2 lub g7 i do tego tani szeroki jasny obiektyw.

Poszukaj sobie w necie na temat tych aparatow.
No i masz dwa w jednym, filmy i zdjęcia.

Pzdr
 

tom9001

New member
Na karcie 64 GB we wspomnianej kamerze Panasonic nagrasz niecałe 2h filmu w rozdzielczości UHD. I tak jak napisałeś konieczny jest zakup dodatkowego akumulatora. Kamera (jak na tą klasę sprzętu) ma niezły przetwornik. W dobrym świetle daje dobrej jakości obraz. W słabym oświetleniu przyda się dodatkowe źródło światła.

Znalazłem juz kartę SANDISK Extreme SDXC, 128 GB, 160 MB / s za około 110zł. Zmieści wiecej materiału niż na dwóch akku da radę się nagrać
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Opcja z GH2 też jest godna uwagi. Z tego aparatu można uzyskać obraz bardzo dobrej jakości. Matryca cztery trzecie swoje robi. Z tym, że trzeba sobie zdawać sprawę, że filmowanie aparatem wygląda nieco inaczej. Kamera jest dla amatora bardziej poręczna. Do tego ma optyczną stabilizację. Do apartu trzeba dokupić obiektyw (obiektywy), przydałby się gimbal...a to dodatkowe koszty. No i GH2 filmuje w rozdzielczości Full HD.
Dużo zależy od oczekiwań kolegi i obycia ze sprzętem.

tom9001, przy zakupie karty pamięci zwróć uwagę na prędkość zapisu, przy UHD wskazane 60MB/s i więcej.
 

tom9001

New member
Opcja z GH2 też jest godna uwagi. Z tego aparatu można uzyskać obraz bardzo dobrej jakości. Matryca cztery trzecie swoje robi. Z tym, że trzeba sobie zdawać sprawę, że filmowanie aparatem wygląda nieco inaczej. Kamera jest dla amatora bardziej poręczna. Do tego ma optyczną stabilizację. Do apartu trzeba dokupić obiektyw (obiektywy), przydałby się gimbal...a to dodatkowe koszty. No i GH2 filmuje w rozdzielczości Full HD.
Dużo zależy od oczekiwań kolegi i obycia ze sprzętem.

tom9001, przy zakupie karty pamięci zwróć uwagę na prędkość zapisu, przy UHD wskazane 60MB/s i więcej.

Nie ukrywam że jeśli chodzi o filmowanie to jestem amatorem i zwykła kamera będzie dla mnie bardziej poręczna i wygodniejsza. Jeśli nie uda mi się tej kamery kupić za 1400zł to wtedy rozpatrzę opcję aparatu.
Co do karty to jest to karta z zapisem do 90MB/s więc chyba będzie spoko
https://www.ceneo.pl/73092759#tab=spec
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Prędkość zapisu karty bardzo dobra! Z tym, że jest to karta microSD z adapterem. Nie wiem czy adapter nie jest tutaj jakimś czynnikiem, który może stwarzać jakieś problemy? (spowolnienia itp.) Może wypowie się ktoś bardziej biegły w tym temacie niż ja.
 

tom9001

New member
Prędkość zapisu karty bardzo dobra! Z tym, że jest to karta microSD z adapterem. Nie wiem czy adapter nie jest tutaj jakimś czynnikiem, który może stwarzać jakieś problemy? (spowolnienia itp.) Może wypowie się ktoś bardziej biegły w tym temacie niż ja.

Jeszcze nie kupiłem, więc poczekam na opinie, na razie to tylko opcja
 
Do góry