Jaka Kamera lub Aparat do filmów...

skrzyniu

New member
Witam,

Corocznie robię imprezę plenerową z koncertami. Zawsze muszę wynajmować kogoś z kamerą kto robi zapis mi tego co się dzieje na scenie.
Przez te kilka lat sporo na to wydałem kasy jak na moje możliwości.

Postanowiłem że w tym roku zakupię jakiś sprzęt który postawię na statywie, wykadruję scenę i niech nagrywa całość jak leci... 5-6godz

I to mam problem. Myslałem o zakupie jakiegoś nowego lub używanego aparatu. Nie potrzebuje 4K. FHD mi starczy...
Niestety doczytałem że większość aparatów nagrywa tylko do 30min czy jakos tak... Czytałem że w sony można soft ogarnąć aby ominać te blokadę. lumix ma modele także bez tej blokady. Canon chyba odpada. Ważne abym mógł sterować i mieć podgląd do aparatu z lapka ew z kom.

Kolejna sprawa że statyw będzie stał ok 20metrów od sceny a impreza zaczyna się o 19 i kończy ok 01:00 Jaki, niedrogi obiektyw który sobie poradzi z ta odległością i z nocą ?

Mam mega mętlik w głowie. Czy w aparacie jest opcja podłączenia stałego zasilacza aby nie wymieniać co chwile baterii lub gripa ??

Nie ma to być jakiś mega profesional ale żeby to fajnie działało. Mogę wydać za używkę 3-4k

Pomożecie w wyborze ?? Jakieś argumenty dlaczego "to" a nie coś innego ?

A może jednak jakaś kamera ?
 
Do góry