Sony HDR-HC7.

pt240

New member
Witam Po pewnym rozeznaniu zdecydowalem sie na zakup Sony HDR-HC7, mam mozliwosc przywiezienia sprzetu z USA, teraz pojawia sie pytanie o system NTSC, jak to sie bedzie sprawdzalo w moim zestawieniu. Telewizor Sharp LC37XD1E - kamere chce podlaczyc po zlaczu HDMI zeby uzyskac oprac HD na telewizorze. (czy system NTSC w tym nie przeszkadza, czy beda jakies problemy w wyswietlaniu obrazu , paski etc..?) Komputer - mam zamiar zgrywac obraz HDV i przetrzymywac na dysku od czasu do czasu robic konwersje HDV->DVD (tu moge wybrac PAL ale jak wtedy z jakoscia obrazu i z czasem takiej konwersji) Oogolnie kamera w USA jest sporo tansza dlatego pytam jak duza sa utrudnienia ze wzgledu na fakt ze jest w systemie NTSC.
 

darek53

New member
ja mam canona HV10 w NTSC i po przeróbce w kompie filmu na DVD PAL
obraz na TV jest fantastyczny
Najlepiej przeczytaj w instrukcji jakie formaty ma twój TV ale mój zwykły Thomson crt wyświetla normalny kolorowy obraz bezpośrednio z kamery
 

pt240

New member
W instrukcji jest tak System koloru wideo PAL/SECAM/NTSC 3.58/NTSC 4.43/PAL 60 Wiec wydaje sie ze nie powinno byc problemu z NTSC po HDMI na tym telewizorze.
 

wka007

New member
Hdr-hc7e

Po prostu kup HDR-HC7E czyli wersję europejską. Ja tak zrobiłem- jest droższa od HDR-HC7 o ok 80$. To nic przy takim wydatku. Ja dałem 2 mies temu za HDR-HC7E 1050$ w USA. W żadnym wypadku nie kupuj wersji bez literki "E" w nazwie.
 

pt240

New member
A gdzie kupowales kamere, ze sklepu internetowego czy na miejscu w jakims sklepie. Jak sie wogle sprawoje twoja kamerka, sa jakies mankamenty?
 

wka007

New member
Sony Hdr-hc7e

Ze sklepu internetowego (jest tańsza niż w normalnym sklepie, dokładnie tak samo jak w Polsce). Kupił mi mój przyjaciel, który jest w USA a przywiozla mi jego siostra, która akurat przyjechała w odwiedziny do rodziców, tak więc nie płaciłem żadnego cła ani żadnych dodatkowych kosztów. Kamera jest- określę jednym słowem- niezwykła:D. Gdybyś sie zdecydował pamiętaj o wersji europejskiej, są w USA prawie tak samo dostępne jak wersja nagrywająca w ich spleśniałym systemie NTSC. Moja HDR-HC7E, która została kupiona w USA ma nawet na kartoniku napisy w języku polskim i oczywiście polskie menu. Pozdrawiam.
 

pt240

New member
Dzieki za odpowiedz, ja mam zamiar zakupic kamere w podobny sposob, tylko w zadnym sklepie internetwoym nie moge znalesc w tej cenie co podales. Pamietasz moze nazwe sklepu w ktorym ja kupiles?
 
Do góry