Jaka kamera ?

Razgriz

New member
Witam.
Planuję zakup nowej kamery. Czynnikiem który przyspieszył moją decyzję i zrezygnowaniu ze starego Soniacza Hi8 jest projekt fanfilmu Star Wars który chcę zrealizować ze znajomymi. I tutaj nasuwa się pytanie - jaką kamerę wybrać. Dysponuje budżetem jakieś 2500-3000zł (3000zł to już musi być super model znacznie przewyższający tańsze abym tyle wydał). Tylko jaki nośnik ? Bardzo zależy mi na łatwym przegrywaniu materiału na komputer w celu późniejszej obróbki i żeby można było filmować długi czas i szybko kasować filmy (kręcimy, podłączamy do laptopa - jak słabo wyszła scena to kasujemy i od nowa). Najlepiej wygląda imo do tego kamera z HDD. O HD nie myślę bo jest to bardzo droga sprawa, ciężka w obróbce (jakiż to trzeba mieć komp do tego!) i mało się mieści filmu w takiej rozdziałce, więc SD jest chyba jedynym rozwiązaniem. Musi być w formacie 16:9 i dobry byłby dźwięk 5.1 No i dobra jakość obrazu. Oprócz tego filmu będę go używał tradycyjnie - jakiś film z wakacji itp. Co polecacie ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Spory wybór masz obecnie na rynku , ale najlepsze do współpracy z komputerem są kamery z HDD.
Tu do wyboru masz wszystkie znaczące firmy.
http://www.videozona***/photo_tests/Ind/index.asp
w tej strefie polecam Sony i JVC

w 3 CCD dv - o najmniejszej kompresji sprawdź - Panasonica 320 i JVc GRX 5
sprawdź też www.camcorderinfo.com
 

doxar

New member
jak dla mnie gs-nv280 panasonic. Super relacja jakości do ceny, Sprawdzony format zapisu DV niczym nie ustępuje twardym dyskom na razie. Kamera ma się świetnie
 

Gie

Member
Bez reklam
Czy zrzucanie np. 1 godziny materiału z kasety DV trwa godzinę czy jest to zczytywane szybciej?
 
Ostatnia edycja:

Razgriz

New member
Podobno 1:1 tzn. godzinę filmu zrzuacasz 1 godzinę, film jest bez kompresji (jedna godzina to podobno jakieś kilka-naście gb) przez co później zmiana jego wielkość też trwa sporo no i trzeba mieć firewire do połączenia. na HDD to tylko USB i kopiuj wklej...
 

Razgriz

New member
to SR190 powinno być OK. Mam jeszcze jedno pytanie - czy sprzęt:
Pentium D 2,8ghz
GeForce 6600GT 128MB PCI-E
1GB RAM 533mhz
będzie nadawał się do komfortowej obróbki filmu? Jaki program jest do tego najlepszy ? (dodanie dźwięku, jakiś efektów specjalnych - konkretnie miecza świetlnego :p)
 

mariof

New member
Bez reklam
dla SD aż nadto:). Do HD 2 GB RAM i 256 GB RAM karty graficznej "recomended" . Do AVHCD trzeba by "podkręcić" procesor i wymienić grafikę na 256 MB RAM. Sam mam dokładnie taki komputer i SD obrabiam (rendering) 1:1. HDrendering zajmuje 3-5 sekund na każdą sekundę materiału. Z obróbką AVHCD nie mam doświadczeń...,
 

Razgriz

New member
No i pojawiło się kolejne pytanie - kamery z HDD nie mają wizjera, na którym bardzo mi zależy. Mają je za to modele na DVD. Powiedzcie - jak wygląda realna długość nagrywania na płyty 1,4GB i 2,8GB ? I ile dobrej jakości płyty kosztują ? Mam na myśli kamery HD Sony (modele HDR-SR5E i HDR-UX3E) - którą Wy polecacie ? Czy są tutaj użytkownicy takich kamer (DVD) - jak wygląda w nich zgrywanie na komputer i co ile trzeba zmieniać płyty ?
 
Do góry