Sony HC 7 czy Canon HV 20 ??

Ares_Rock

New member
Witam,
W zwiazku z moimi poszukiwaniami dobrej kamerki zatrzymalem sie na etapie zakupu Sony HDR HC7. Dzisiaj zaczalem przegladac amerykanskie fora i zdecydowana wiekszosc poleca zamiast Sony HC7 kupic Canona HV 20. Co wy o tym sadzicie, ktora z tych kamerek jest wedlug was lepsza??
 

Ares_Rock

New member
własnie dotarlem do calej batalii miedzy HC7 a HV 20 na tym forum i przyznam ze troche mnie ona zaniepokoila jako fana Sony. Stoje teraz przez b.trudnym wyborem :/
 

feiran

New member
Ares_Rock napisał:
Witam,
W zwiazku z moimi poszukiwaniami dobrej kamerki zatrzymalem sie na etapie zakupu Sony HDR HC7. Dzisiaj zaczalem przegladac amerykanskie fora i zdecydowana wiekszosc poleca zamiast Sony HC7 kupic Canona HV 20. Co wy o tym sadzicie, ktora z tych kamerek jest wedlug was lepsza??

Zdecydowanie polecam CANONA.
Jedynie jakość obudowy w stosunku do SONY pozostaje w tyle.
 

pxl666

Member
Bez reklam
Ares_Rock napisał:
własnie dotarlem do calej batalii miedzy HC7 a HV 20 na tym forum i przyznam ze troche mnie ona zaniepokoila jako fana Sony. Stoje teraz przez b.trudnym wyborem :/
uff
dyskusja o lepszosci jest co najmniej jalowa...okresl do czego ci kamera i czego od niej oczekujesz
 

mariof

New member
Bez reklam
feiran napisał:
Zdecydowanie polecam CANONA.
Jedynie jakość obudowy w stosunku do SONY pozostaje w tyle.
Moim zdaniem nie tylko obudowa (wręcz budowa). Miałem obie kamery w rękach, testowałem (pisałem o tym na forum) i wybrałem Sony. Nadal Sony jest droższa i nie ma kłopotów z jej sprzedażą. Jednak całkowicie zgadzam się z pxl666 (choć, w przeszłości często polemizowaliśmy....;)) - do czego kamera ma służyć?
 

Ares_Rock

New member
wczesniej sie pytalem o roznice miedzy HC1 a HC7 ale z HC1 zrezygnowalem. Teraz zauwazylem ze wszyscy polecaja HV20 Canona wiec sie postanowilem jeszcze zapytac. Juz mnie pytaliscie po co mi kamerka wiec skopiuje to co wtedy napisalem:

nom wiec wybieram sie niedlugo do szkoly filmowej w Łodzi. Potrzebuje nakrecic i zmontowac troche dobrego materialu. W te wakacje bede krecil teledysk dla pewnego zespolu, jakies krotkometrazowe filmiki na konkursy, wyjazdy w gory, imprezy (domowki - ktore montuje w filmy pamiatkowe dla znajomych), jakies ujecia ktore bede mogl wyslac do TVN 24 i inne rozne rzeczy ktorych jest sporo. W kamerze chcialbym miec jak najlepszy obraz (HD) nom, ale cena kamery nie moze przekroczyc 5000zl. Dlatego zawęzylem swoj wybor do HV 20 i HC 7 :) Kamere chce kupic na dniach i zwlekam caly czas z decyzja.
 

pxl666

Member
Bez reklam
to ja polecam hv20 a mariof poleca hc7 heheheheehehehehehe
teraz musisz poczekac az inni poleca

anapowaznie - jakie funkcje w kamerze cie interesuja? jakies specyficzne?
np hv20 ma tryb progresywny a hc7 ma podczerwien...atak to pewnie to samo...
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Polecam kamerę SR7 SONY 60GB HDD.
Polecem bo mam, to oczywiste.
Może więc zmierzymy się na próbki ?
POdajcie serwer albo prv to przślę próbki.
Kamerę mam od 2 dni i jeszcze daleko do jej opanowania.

SR7 (tak jak SR8 ) to nowośc , od środy w sprzdaży w sieci SONY CENTRUM.
W Gdańsku kosztuje jedynie 3.800 zł + VAT.
http://www.jonczak.pl/oferta.php?id_towaru=2106
VAT piszemy na firmę i nam zwrócą.
 

mariof

New member
Bez reklam
Ares_Rock napisał:
wczesniej sie pytalem o roznice miedzy HC1 a HC7 ale z HC1 zrezygnowalem. Teraz zauwazylem ze wszyscy polecaja HV20 Canona wiec sie postanowilem jeszcze zapytac. Juz mnie pytaliscie po co mi kamerka wiec skopiuje to co wtedy napisalem:

nom wiec wybieram sie niedlugo do szkoly filmowej w Łodzi. Potrzebuje nakrecic i zmontowac troche dobrego materialu. W te wakacje bede krecil teledysk dla pewnego zespolu, jakies krotkometrazowe filmiki na konkursy, wyjazdy w gory, imprezy (domowki - ktore montuje w filmy pamiatkowe dla znajomych), jakies ujecia ktore bede mogl wyslac do TVN 24 i inne rozne rzeczy ktorych jest sporo. W kamerze chcialbym miec jak najlepszy obraz (HD) nom, ale cena kamery nie moze przekroczyc 5000zl. Dlatego zawęzylem swoj wybor do HV 20 i HC 7 :) Kamere chce kupic na dniach i zwlekam caly czas z decyzja.
też już się wypowiedziałem...:). Jednak biorąc pod uwagę ograniczenia budżetu proponuję Sony HDR HC5E. Tutaj jest bardzo atrakcyjna cenowo oferta:
http://www.allegro.pl/item205172233_sony_hdr_hc5e_nowa_zestaw_gwarancja_najtaniej_.html
Nadwyżki można "zagospodarować" na osprzęt i.... co tam artyście pomoże być bardziej płodnym;)
 

Ares_Rock

New member
a czy HV 20 posiada mozliwosc nagrywania w zwolnionym tempie, bo wiem ze HC 7 posiada mozliwosc nagrywania chyba ponad 200 fps, dzieki czemu mamy plynny zwolniony obraz ale slyszalem tez ze przy takim nagrywaniu jakosc jest porownywalna z SD.
Kolejne pytanie to czy HV 20 nagrywa w pelnym 1920 x 1080 czy 1440 x 1080. Czytajac opisy kamer czasem ciezko jest wywnioskowac. Czy sa jakies problemy ze zrzucaniem na kompa materialu w 1920 x 1080??
Gdzie mozna obejrzec (bez rejestracji) materialy HD kamerki HV 20??
 

pxl666

Member
Bez reklam
Ares_Rock napisał:
a czy HV 20 posiada mozliwosc nagrywania w zwolnionym tempie, bo wiem ze HC 7 posiada mozliwosc nagrywania chyba ponad 200 fps, dzieki czemu mamy plynny zwolniony obraz ale slyszalem tez ze przy takim nagrywaniu jakosc jest porownywalna z SD.
Kolejne pytanie to czy HV 20 nagrywa w pelnym 1920 x 1080 czy 1440 x 1080. Czytajac opisy kamer czasem ciezko jest wywnioskowac. Czy sa jakies problemy ze zrzucaniem na kompa materialu w 1920 x 1080??
Gdzie mozna obejrzec (bez rejestracji) materialy HD kamerki HV 20??

nagrywanie to nie jest do konca uzyteczne - to bodajze 10 sekund przy 200fps - nie jestem pewien ilosci fps, 200 brzmi strasznie bajkowo...ale fakt jest taka opcja tylko ze ograniczona w czasie - 10s oile pamietam - kamera zapisuje do bufora i potem przygrywa na tasme.

rozdziala hv20 to inna sprawa - 1920 x 1080 leci po HDMI bo standart HDV obcina rozdziale do 1440 x 1080 - wiec "full HD" to tylko na blackmagic intensity i kompa...jak kogos stac.

sample z hv20 masz tu
 

Ras

New member
Tu możesz porównać sony z canon:
http://www.fxsupport.de/21.html
Według mnie lepszy, trochę ostrzejszy obraz w dzień ma canon, w nocnym świelte obraz z canona jest już zauważalnie lepszy. Takie są moje subiektywne odczucia po obejrzeniu.

Mam od kilkunastu dni kamerę canon hv-10, krórą zakupiłem za równe 3tyś. pln. i uważam, że jak najbardziej jest warta tej ceny.
+ piękny, ostry, czysty obraz w hdv (nawet przy słabym oświetleniu na manualu nie jest źle)
+ bardzo dobrze działająca stabilizacja OIS
+ bardzo przyzwoite zdjęcia
+ niezły manual
+ ładny, elegancki wygląd
+ tanie dodatkowe akumulatory

- przydał by się multi-joystik z panasonica (gs-75)
- pracuje troszkę głośniej niż panasonic
- kiedy podsząsne wyłączoną kamerę, ćoś w niej lekko grzechocze (chyba soczewki), gdy jest włączona na "camera" jest już ok..
 

mariof

New member
Bez reklam
@ras
... i to mi się podoba:). Subiektywne porównanie wg Ras wskazało mu wyższość Canon. Ja, także kierując się subiektywną oceną (w jakich warunkach robiłem testy obu kamer - pisałem) wybrałem Sony. To jest OK!. Każdy wybiera wg własnych kryteriów.
O ile to możliwe - przed zakupem warto "pomacać" interesujący nas sprzęt. Nic nie zastąpi testu 'organoleptycznego". Oglądając tzw "sample" zciągnięte z sieci też skłaniałem się ku modelowi Canona HV20. Jednak kiedy obie miałem w rękach i zrobiłem własne nagrania - zdecydowanie wygrało Sony. Nie oznacza to wszakże, że Canon jest zły - to bardzo fajna kamerka! Podobnie HV10. Już rozpoczeła się wojna cenowa (tylko Sony HC7E jeszcze "się trzyma" - jak długo). Canon HV10 za 3kzł, HC5E nawet poniżej. HD "rządzi":)
 
Do góry