jak przegrac nagrany material z kamery: sonyhdr-hc5e na kmputer

jasku

New member
...pytanie jak wyzej
po zainstalowaniu oprogramowania dodanego do kamery i odpaleniu go komputer prosi o podlaczenie kabla: "i.link" tylko ze ja nie mam w kompie takiego wejscia, a podlaczenie do usb nic nie daje.
czy musze do kompa jakas karte dokupic???
 

viValdi

New member
Bez reklam
i.link to inaczej FireWire lub IEEE 1394

musisz coś takiego mieć żeby przechwycić materiał z tej kamery. Nie zapomnij też o odpowiednim kabelku łączącym kamerę z komputerem - są różne kabelki w zależności od gniazdka jakie masz w komputerze.
 

mariof

New member
Bez reklam
@jasku
musić kupić kontroler "firewire" jeżeli nie masz takowego w komputerze. Wiele nowych płyt głównych ma je standardowo. Koszt takiego kontrolera - ca 30-40 zł. Kabelek powinien mieć przynajmniej jedną wtyczkę małą (takie gniazdo ma HC5E, w Sony nazywa się to I.link). Kabelek jest w wyposażeniu kamery ale z obu stron ma małe wtyczki. Należy więc zwrócić uwagę aby Twój kontroler miał także "małe" gniazdo "firewire". Częściej spotyka się tylko tzw typ "6" (duży). Można na Allegro znaleźć kontrolery z kablem nadającym się do Twojej kamery nawet taniej np tu:
http://www.allegro.pl/search.php?st...r=t&st=gtext&listing_sel=2&listing_interval=7
 

jasku

New member
owego wejscia mój komputer nie posiada wiec jestem zmuszony do zakupu karty , naszczascie to niewielki wydatek ;)
dziekuje za pomoc
 
Do góry