akumulatory, zamienniki

bodzio@

New member
Zdecydowałem się na HC7e ale ceny akumulatorów np NP-NH100 ok 500-600zl są powalające, czy są jakieś zamienniki???
Czy akumulatory np na ebay-u będą współpracować z tym sprzętem?
Cena dość konkurencyjna ok 120zl.
Ilości jakie pojawiają się na giełdach w USA i Europie raczej wykluczają
wciskanie taniego kitu.:???:
Żadnego info o akumulatorach czy tylko ja mam ten problem???:(
 

pxl666

Member
Bez reklam
ja mialem tak ze kupilem zamiennik i nie dzialal. ale mialem tez 4 inne (do cyfraka i kamery) ktore dzialaly perfekcyjnie. w niektorych sklepach maja zamienniki i mozna przyniesc sprzet i stestowac, co tez polecam.
 

mariof

New member
Bez reklam
bodzio@ napisał:
Zdecydowałem się na HC7e ale ceny akumulatorów np NP-NH100 ok 500-600zl są powalające, czy są jakieś zamienniki???
Czy akumulatory np na ebay-u będą współpracować z tym sprzętem?
Cena dość konkurencyjna ok 120zl.
Ilości jakie pojawiają się na giełdach w USA i Europie raczej wykluczają
wciskanie taniego kitu.:???:
Żadnego info o akumulatorach czy tylko ja mam ten problem???:(
puki co nie ma zamienników akumulatorów serii NP-FH:(, przynajmniej wiarygodnych.... . Bardzo podobnie wyglądają akumulatory NP-FP - uwaga!
Wg nieoficjalnych wiadomości HAMA ma zaoferować zamienniki pod koniec miesiąca. Szczerze mówiąc, też na to czekam. Standardowy NP-FH50 "trzyma" rewelacyjnie (ca 60 min nagrywania -wizjer - z wieloma włączeniami - wyłączeniami) ale drugi akkumulator jest konieczny.
 

mariof

New member
Bez reklam
i jeszcze mały "patent". Po zakończonym filmowaniu lub przed dłuższą przerwą (2-3 godziny) należy wyciągnąć akumulator z kamerki. Przy tym typie akumulatorów zysk jest zauważalny.
 

bodzio@

New member
pxl666 -- możesz podać jeszcze jakieś dodatkowe namiary na te akumulatory, które podjęły współpracę z kamerką, brzmi interesująco może typ??? firma??? na jeden oryginał się wysilę ale więcej raczej nie!!!
 

pxl666

Member
Bez reklam
to z ebaya bylo, nie pamietam co to za marka (jedne byly LEXAR) generalnie to spoko - bateria do jvc za 30 (oile pamietam) $ trzyma do dzis (juz nie umnie) 230 minut krecenia
 

mariof

New member
Bez reklam
pxl666 napisał:
hmm ciekawe - a coto daje? mam na mysli to wyciaganie. kamera zuzywa energie wylaczona?
szczerze mówiąc nie wiem dlaczego tak jest:rolleyes:, stwierdzam tylko fakt sprawdzony empirycznie. Efekt jest bardziej widoczny jak akumulator jest częściowo wyładowany. Oczywiście różnica nie jest "porażająca". Jak zauważyłem (przeliczyłem wg pomiaru własnego kamery) to ca 10%. Sony HC7 ma taką możliwość, że bez uruchamiania można sprawdzić stan akumulatorów. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na kilka sekund pojawia sie stosowna informacja na wyświetlaczu. Gdyby utrata zmagazynowanej energii była wieksza to pomyślałbym - jakie małe zwarcie - ale tak nie mam pojęcia, co o tym sądzić... . Nigdzie do tej pory nie konsultowałem tego spostrzeżenia. podobny efekt (bardziej rozłożony w czasie) miałem poprzednio z kamerką DV Samsunga. Może to cecha akumulatorów litowych bez efektu pamięci - nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

RaAaF

New member
aku

Szukam kogoś kto ma działający zamiennik do sony HC3 (NP-FP90).

Jeżeli tak to poproszę o marke producenta lub namiary na dystrybutora lub sklep.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Ostatnia edycja:

RaAaF

New member
Sydon777 napisał:
Akumulatorki NP-FP70 dostaniesz tu: http://www.pixmania.com/pl/pl/s_action/search/index.html
Z zamiennikami trzeba bardzo uważać - niby to tańsze ale bardzo zawodne. Ja kupowałem na Allegro 4 różne z tej serii - i dwa padły. W drodze reklamacji otrzymałem nowe ale jeden z nich od początku nie działał. Drugi właśnie NP-FP90 do dziś pracuje mi dobrze.
Jeżeli cię interesuje to masz ogromny wybór:
http://www.allegro.pl/search.php?string=NP-FP90+&buy=0&new=0&pay=0


Znalazłem sprzedawcę który czerwonym drukiem informuje że baterie które sprzedaje (NP-FP90) będą działały tylko z kamerami wyprodukowanymi do końca 2005 roku.
Czy możesz podać dokładniej typ , producenta, pojemność i napiecie baterii która działa z HC-3 ??
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
RaAaF napisał:
Znalazłem sprzedawcę który czerwonym drukiem informuje że baterie które sprzedaje (NP-FP90) będą działały tylko z kamerami wyprodukowanymi do końca 2005 roku.
Czy możesz podać dokładniej typ , producenta, pojemność i napiecie baterii która działa z HC-3 ??

Nic więcej nie potrafię napisać poza tym co widnieje na zdjęciu FP90
FP90.jpg
 

johnwoo

New member
mariof napisał:
puki co nie ma zamienników akumulatorów serii NP-FH:(, przynajmniej wiarygodnych.... . Bardzo podobnie wyglądają akumulatory NP-FP - uwaga!
Wg nieoficjalnych wiadomości HAMA ma zaoferować zamienniki pod koniec miesiąca. Szczerze mówiąc, też na to czekam. Standardowy NP-FH50 "trzyma" rewelacyjnie (ca 60 min nagrywania -wizjer - z wieloma włączeniami - wyłączeniami) ale drugi akkumulator jest konieczny.

Czy są jakieś kolejne nieoficjalne (a może już oficjalne) informacje na temat zamienników marki HAMA do serii NP-FH* ? Bo miały być pod koniec czerwca, a tymczasem już połowa sierpnia się zbliża... Czy też okazało się to być plotkami? Ktoś może coś słyszał?

Czy akumulatory sprzedawane na Allegro po 125 zł PREMIUM gold

http://www.allegro.pl/item223959416__f]_aku_sony_np_fh100_np_fh60_np_fh70_2100mah.html

są wogóle coś warte? Używa takich lub podobnych ktoś z was? Niby piszą że to zamiennik NP-FH100 ale ma tylko 2200 mAh podczas gdy oryginał 3980 mAh, więc co to za zamiennik :/
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mariof napisał:
i jeszcze mały "patent". Po zakończonym filmowaniu lub przed dłuższą przerwą (2-3 godziny) należy wyciągnąć akumulator z kamerki. Przy tym typie akumulatorów zysk jest zauważalny.


To nieprawda :p , poświęciłem sporo czasu na zbadanie, czy wyciąganie akumulatora cos daje. NIC. Wymyśliłeś to sobie i tyle.:mrgreen:
 

RaAaF

New member
aku

Zakupiłem energizer (np-fp90) i działa. Pokazuje 220-240 min i chyba ok . Dokładnie nie sprawdzałem ale długo działa :)
300zł około...
 
Do góry