Instrucja do Canona HV 20

feiran

New member
Poszukuję instrucji do Canona HV 20 najlepiej .pdf
Czy jest gdzieś w sieci? A może ktoś mógłby udostępnić?
POMOCY !!
 

pxl666

Member
Bez reklam
no prob...tak szczerze mowiac bylo na pierwszym miejscu w goglu po wpisaniu "canon hv20 manual" > try harder ppl!
 

pxl666

Member
Bez reklam
szukaj...mozesz sie skontaktowac z canon polska ale nie liczylbym na wiele...
ps:czego nie rozumiesz w ANG wersji?
 

panjacek

New member
Pewnie jeszcze nie wpadli na to, że instrukcja jest najlepszą i najtańszą formą reklamy. Jeśli ją przeczytasz to wiesz już czy chcesz mieć ten przedmiot czy nie!!!
 

viValdi

New member
Bez reklam
@panjacek

bez przesady - reklama jest po to żeby sprzedać ci coś czego nie potrzebujesz i czego nie chcesz. Czytanie instrukcji przed zakupem jest anytezą reklamy.
 

mariof

New member
Bez reklam
@viValdi
Trafiłeś w sedno viValdi (nie po raz pierwszy...). Czyżby kolega po fachu...?. Twoje spostrzeżenie wskazuje na:
- profesjonalne przygotowanie z marketingu
- jeżeli pierwsza teza nie jest prawdziwa to szczerze gratuluję zdrowego rozsądku:)
Po namyśle - nie jesteś zawodowcem;). "Profi" nie zdradzałby tak otwartym tekstem na czym polega marketing choć (niby...) to takie banalne!
 

viValdi

New member
Bez reklam
Robiłem i robię w Product Marketing'u technologicznie zaawansowanych produktów. Jest to bardziej specjalizowane zajęcie niż "puszczanie reklam" ale rządzi się tymi samymi zasadami :D

Opowiadam to co klient powinien usłyszeć a nie to co chciałby zobaczyć :rolleyes:
 

Standard

New member
O ile się nie mylę, każda kamera, telewizor itp itd sprzedawany w Polsce powinien mieć załączoną instrukcję po Polsku.
Inna sprawa, że firmy łamią prawa lub załączają skróconą instrukcję.
Ale takie przypadki należy zgłaszać do Urzędu Ochrony konkurencji i Konsumenta albo żądac doręczenia instrukcji.
 

pxl666

Member
Bez reklam
hmm nie zgodze sie z teoria iz instrukcja jest antyteza reklamy.
odkad robie zakupy przez net w USA zawsze sciagam manual w pdf do tego co chce kupic(cyfrowe malpy i dslr'y, rzutniki, mp3playery, kamery itp) po przeczytaniu manuala DOKLADNIE wiem jak wyglada interesujaca mnie funkcja,jak jest zrealizowana, jak wyglada menu i czym NAPRAWDE dysponuje sprzet... nie rozumiem waszego toku myslenia iz manual jest antyreklama produktu...jak mozecie to udowodnic?
 

viValdi

New member
Bez reklam
@pxl

nie napisałem, że manual to "antyreklama" produktu. Manual to antyteza reklamy.
Reklama koncentruje się na eksponowaniu tych właściwości/cech które, zadniem producenta, wzbudzają pozytywne emocje. Czemu służy nalepka "FullHD" na kamerze? Zwraca uwagę, że kamera jest inna niż pozostałe (w domyśle - lepsza). Przeciętny klient ma trudność w sprecyzowaniu, co jest lepszego w danym produkcie, ale łatwo wskaże, co jest innego. "3 CCD" wyróżnia pewną grupę kamer a to wielu wystarczy, żeby podjąć posytywną decyzję - 3 to przecież więcej niż 1 a więc musi być lepsza.

Manual to coś innego - w wielu systemach prawnych jest "legally binding"

Produkt sprzedają emocję, im większe tym większa jest akceptowalna cena.
 
Ostatnia edycja:

mariof

New member
Bez reklam
viValdi napisał:
Robiłem i robię w Product Marketing'u technologicznie zaawansowanych produktów. Jest to bardziej specjalizowane zajęcie niż "puszczanie reklam" ale rządzi się tymi samymi zasadami :D

Opowiadam to co klient powinien usłyszeć a nie to co chciałby zobaczyć :rolleyes:
Więc jednak "profi"! Product manager? Za "moich czasów" za takie szczere postawienie sprawy "dostałbyś po uszach";) .Swego czasu dziennikarka z ogólnopolskiego tygodnika spytała mnie co to jest marketing. Odpowiedziałem w podobnym duchu. Chciała lapidarnie to powiedziałem, że jest to, poniekąd, sztuka oszustwa (manipulacji), polegająca na stworzeniu w potencjalnym kliencie, najpierw, potrzeby posiadania, którą sie potem zaspakaja. Wydrukowano... . Od fachowców w branży usłyszałem potem o "strzelaniu gola do własnej bramki" a nawet (pewna Pani z firmy na S) wręcz o zdradzie!:D
 
Ostatnia edycja:

Lunio

New member
Instrukcja a reklama

właśnie interesuje mnie NAJPIERW przeczytanie instrukcji obsługi kamery po to, żeby ją (prawdopodobnie) nabyć. Ale chcę wiedzieć ile i w jakim czasie muszę pokonać czynności w manualnym ustawieniu, czyli chodzi mi o ergonomię . Zamykanie dostępu do reklamy obslugi przez firmę świadczy o lekceważeniu potencjonalnego klienta. Kupowalem w sklepie instrukcję obsługi kamery JVC (w języku polskim): Kserokopia b. dobrej jakości (książeczka) kosztowala mnie tylko 50 PLN ! Za 10 PLN w PDF otrzymałem maila z instrukcją pewnej kamery SONY (dużo droższej od Canona HV 20). A więc, może się da ???
 
Do góry