Spotkanie z pierwszą na świecie kamerą full hd JVC GZ HD 7

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
o danych nie będę pisał bo są one na stronie
http://www.jvc.pl/product.php?id=GZ-HD7EX&catid=100015
Kamera już dostała kilka wyróżnień na świecie , między innymi :
http://www.tipa.com/awa_detail_2007.lasso?-Search=Action&-Table=web&-Database=awards_2007&-KeyValue=32779

a95a21aed9a027femed.jpg

Ale do rzeczy.
Przećwiczyłem ją dokładnie.
Ostatnio brała udział w Mistrzostwach Polski Cheerleadres w Olsztynie.
Co to znaczy ? Ano tyle że obraz z kamery był rzucany na obraz 8 x 8 metrów przy mocno zmieniajacym się świetle. To światło było na tyle uciążliwe że kamerzyści z telewizji TVP3 też narzekali.
Natomiast materiał który nagrałem - jest super. Obraz puszczony na lcd full hd - jest rewelacyjny.

b8b96e5d0d77d305med.jpg

Zoom działa sprawnie , znakomicie rozwiązany jest stabilizator trzymając
nawet z ręki obraz jest bardziej stabilny niż w kamerach które do tej pory
miałem.
Szybka zmiana kierunku nagrywania i pełna ostrość,to wprawiło mnie w
zdziwienie. O szczegółach na ekranie nie bedę pisał - bo to full hd . Nic lepszego nie ma i tyle. Teraz dostepność do materiałów .
Są różne formy wyszukiwania i przeszukiwania .
Nawigacja jest prosta i intyicyjna. Posługiwanie się yojstickem który
umieszczony jest na ekranie nie sprawia żadnych kłopotów. Zmusza jedynie z korzystania z dwóch rąk.

a66b2a108a368519med.jpg

Wybór scen jest błyskawiczny - co w przypadku prezentacji dla kilku tysięcy osób miało duże znaczenie.
Zaskoczeniem jest rewelacyjna jakość w ciemnych pomieszczeniach. Zero
problemów z szumami . Nawet na chwilę nie było żadnych szumów przy słaby a czasami zerowy oświetleniu. Świetnie działa wyświetlacz nawet gdy słońce na niego świeci.
Bardzo prosta jest obsługa w menu z wykorzystaniem możliwości kamery , ale już po nagraniu materiału.

cadb41f739a02e8amed.jpg

Precyzyjnie działa też strona manualna i jej przełącznie nie musi być widocznie na dużym ekranie - co znakomicie ułatwia obsługę.
Ale sprawdziłem też zdjęcia . Jakość nas również zadziwiła.
Dźwięk - bez zarzutu. Prezentacja na dużym ekranie 70" nie ujawniła żadnych braków.
Obiektyw Fujinon - to naprawdę extraklasa jakości.
ab7fce7538b5ed46med.jpg


Za dwa dni zajmę się obróbką wykonanych nagrań w HD - na nagrywarce HD JVC - która kosztuje 999 zł . Ciekawe jak zapiszą się zdjęcia .
Można będzie zakupić taką płytę - za niewielkie pieniądze.

5153dc4c10b5c031med.jpg


Nagrania też będą umieszczone z tej kamery , ale to trochę potrwa.
 

pxl666

Member
Bez reklam
to moze uploaduj na sharebigfile.com albo gdzies indziej jakies sample video z tego - ciemnica/full zoom > praca OIS itd... zdjecia tez chetnie zobacze
kiedy sie mozna spodziewac?
 

Radzik100

New member
Witam

Właśnie jestem na etapie zakupu tej kamery i jeśli sample się pokaża bede szczęśliwy :)

Napisz co jeszcze przychodzi ci do głowy w związku z tą kamerą...

Jak ona się ma do Canona HV20 ?
 
Ostatnia edycja:

cles

New member
USA jak długie i szerokie wiesza psy na OIS (stabilizatorze obrazu), które praktycznie w ogóle nie działa.
Jakosć obrazu pozostawia sporo do życzenia w porównaniu z topowymi HDV (Canon Sony).

Amerykańskie fora podsumowują - wielkie rozczarowanie.
 

pxl666

Member
Bez reklam
notak.sam bylem napalony na hd7 jak arab na kurs pilotazu ale niestety...jakosc obrazu, praca OIS, lowlite...no pomimo iz wydawalo sie ze hd7 bedzie klasa sama dla siebie to okazalo sie ze jvc poszlo kilkoma prostymi sciezkami...cena tez jest troche zaporowa jeszcze...
 

emigrant

Member
powiedzcie jak to jest w tej kamerce z tym Full HD? niby jest napisaje Full HD a podane ze obraz jest nagrywany z przeplotem(1080i), a co z progresywanym nagrywaniem? Jakos mi sie wydawalo, ze Full HD(moze to tylko umownie) to 1080p

kiki
jak mozesz luknij w menu czy mozna nagrywac w obu systemach( PAL i NTSC), dosc ciekawa kamerka i jak juz bym kupowal to w usa bo mam takie mozliwosci. Bo jak to jest podzielone jak w canonie HV20, ze kupiony w usa NTSC a w europie tylko PAL to ostra lipa. :/
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Po krótkiej zabawie ( filmowałem w pełnym słońcu) rezultat bardzo słaby.
Do porównania miałem pliki zrzucone z kamery SONY HDR-HC5E.
JVC przegrywa o klasę z jakością obrazu.
Panowie testerzy:
kamerki kosztują masę kasy. Apeluję o szczególną starannośc.
Możecie przeceż archiwizowac minutowe filmy w tej samej okolicy.
W przypadku kamer szczególnie łatwo o porównania na tym samym sprzęcie.
Czy macie już SONY SR7 ?
Stoi już na półkach w W-wie.
Saysinic 5 699 żł.
 

mariof

New member
Bez reklam
@pxl666
dlaczego uważasz, że OIS w HC7 rozczarowuje? Ja po dwóch miesiącach intensywnej zabawy (nie pracy - jestem amatorem) tą kamerą mam zdanie zgoła odmienne. Działa tak jak oczekiwałem. Naprawdę "sprytnie" czy, jak wolisz, "smartnie". To nie "stabilizacja elektroniczna" która polega na obcięciu części użytecznego sygnału. Oczywiście żaden OIS nie zastąpi statywu ale nie zawsze poręcznie jest go używać. Właśnie to OIS obok możliwości ręcznej regulacji wielu nastaw oraz ergonomii jest, moim zdaniem, najsilniejszym punktem tej kamery. Aby być uczciwym - glówne wady to "x.v.colour" (na szczęście można wyłączyć:D ) oraz cena (nie chce spaść-cho...!). Mój znajomy "pożąda" ale chce zapłacić (tak jak ja zapłaciłem <4000 zł za HC7E "ze wszystkim" - nie można takiej oferty znaleźć wraz z dostawą do Polski i wszelkimi opłatami:()
 

bluray

Banned
[1] Jeszcze jedna kluczowa wada.
Kręcąc pod kątem najlepszej jakości musimy używac statywu i pilota.
Pilot to tragedia. Krótki zasięg i preferuje pewne kąty.
[2]
Niezgadzam się z krytyką MPEG2.
Nawet BD czy HD DVD są nadal wydawane w tym systemie kompresji.
h.264 ma lepszą korekcje błędów i jest skuteczniejszy ale mpeg2 daje mosliwośc super jakości.
 
Ostatnia edycja:

mariof

New member
Bez reklam
Marcin_s napisał:
O widze ze to nie ja pierwszy wetknolem kij w mrowisko. Ta kamera to slepy zaulek technologii Mpeg2 w czasach Mpeg'a 4 i H264!!!!
Myślę, że mpeg2 HD jeszcze pożyje...:D
@bluray
może to wada "osobnicza" z tym pilotem? Trudno uwierzyć w takiego "babola"... :niewiem: . Podczas testów przed zakupem miałem problem z "zacinającą się" przysłoną w testowanym przeze mnie HV20. Jednak inni użytkownicy (z wyjątkiem jednego) nie potwierdzają tej wady. Może podobnie jest z JVC - wada konkretnego egzemplarza? To się zdarza z produktami premierowymi... .
 

pxl666

Member
Bez reklam
mariof napisał:
@pxl666
dlaczego uważasz, że OIS w HC7 rozczarowuje? Ja po dwóch miesiącach intensywnej zabawy (nie pracy - jestem amatorem) tą kamerą mam zdanie zgoła odmienne. Działa tak jak oczekiwałem. Naprawdę "sprytnie" czy, jak wolisz, "smartnie". To nie "stabilizacja elektroniczna" która polega na obcięciu części użytecznego sygnału. Oczywiście żaden OIS nie zastąpi statywu ale nie zawsze poręcznie jest go używać. Właśnie to OIS obok możliwości ręcznej regulacji wielu nastaw oraz ergonomii jest, moim zdaniem, najsilniejszym punktem tej kamery. Aby być uczciwym - glówne wady to "x.v.colour" (na szczęście można wyłączyć:D ) oraz cena (nie chce spaść-cho...!). Mój znajomy "pożąda" ale chce zapłacić (tak jak ja zapłaciłem <4000 zł za HC7E "ze wszystkim" - nie można takiej oferty znaleźć wraz z dostawą do Polski i wszelkimi opłatami:()
MARIOF CZYTAJ MOJE POSTY UWAZNIE!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam - tu jest opinia
http://www.youtube.com/watch?v=HFBBm4bKROk&eurl=
z którą sie nie zgadzam - dlaczego - bo mam kamerę.
Oczywiscie mimo kompresji w/w materiału - nawet moja stara kamera VHS ma lepszą jakośc sygnału niz ta podana przez włoski portal.
Tak jak napisałem - nie widziałem jak grają inne /Panasonica widziałem/ to kamera JVC gra wyjatkowo dobrze .
Czy ma wady ?
Oczywiście że ma . Wyświetlacz LCD - bardzo źle pokazuje kolory czerwone , jedna wielka plama - ale szczęście nie przenosi się to na nagranie. Kamera wymusza też dobrą znajomość obsugi przed nagraniem.
Czyli trzeba wziąć instrukcję do ręki i dokładnie się z nią zapoznać.
Czasami przy bardzo słabym oswietleniu- buja ostroscią na automacie, ale wystarczy przejść na manual - i kłopot z głowy.I jeszcze wiele szczegółów
do powiedzenia.
Kamera ma też demo gdzie nagrane są zdjęcia modelki / nawiasem mówiąc jest to Polka/ nagrane w warunkach profesjonalnego oswietlenia - zdjęcia są bez zarzutu.
Wyglada na to ,że jeszcze muszę się wiele pouczyć.:(

Dysponujemy nagraniami z bardzo trudnej imprezy - / zdjęcia do wglądu/.
 

pxl666

Member
Bez reklam
kiki napisał:
witam - tu jest opinia
http://www.youtube.com/watch?v=HFBBm4bKROk&eurl=
z którą sie nie zgadzam - dlaczego - bo mam kamerę.
Oczywiscie mimo kompresji w/w materiału - nawet moja stara kamera VHS ma lepszą jakośc sygnału niz ta podana przez włoski portal.
Tak jak napisałem - nie widziałem jak grają inne /Panasonica widziałem/ to kamera JVC gra wyjatkowo dobrze .
Czy ma wady ?
Oczywiście że ma . Wyświetlacz LCD - bardzo źle pokazuje kolory czerwone , jedna wielka plama - ale szczęście nie przenosi się to na nagranie. Kamera wymusza też dobrą znajomość obsugi przed nagraniem.
Czyli trzeba wziąć instrukcję do ręki i dokładnie się z nią zapoznać.
Czasami przy bardzo słabym oswietleniu- buja ostroscią na automacie, ale wystarczy przejść na manual - i kłopot z głowy.I jeszcze wiele szczegółów
do powiedzenia.
Kamera ma też demo gdzie nagrane są zdjęcia modelki / nawiasem mówiąc jest to Polka/ nagrane w warunkach profesjonalnego oswietlenia - zdjęcia są bez zarzutu.
Wyglada na to ,że jeszcze muszę się wiele pouczyć.:(

Dysponujemy nagraniami z bardzo trudnej imprezy - / zdjęcia do wglądu/.

kiki no wcisnij gdzies jakies sample z tego do zassania!! rapidshare albo sharebigfile albo uploadarmy.com ? zdjecia tez ale sample sa wazniejsze dla mnie - dobrze zeby byly low lite najlepiej na full zoomie i z OIS wlaczonym.nie pogardze oczywiscie wide w pelnym sloncu - najlepiej na wodzie...tylko makro mnie nie interesuje
pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
napisz gdzie mieszkasz i podaj na priv z numerem telefonu. . Ciągle podróżujemy po kraju na prezentacje - to koledzy podrzucą Ci na godz. kamerę i będzie najłatwiej.
 
Do góry