Jak skopiować miniDVD nagrany na HDR-UX3e Sony

Gucio50

New member
Bez reklam
Na -RW lub -R lub +R też 8cm. Jakiego uzyc programu



NIE chcę mieć kopii 12cm, bo one "nie wchodzą" do kamery
zresztą umiem je robić(te 12 cm-trowe) za pomocą Sony Picture Browser

Za skuteczną metodę pieknie podziękuję paczką płytek TDK
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Najpierw musisz dokonać finalizacji w samej kamerze a potem to już nie ma problemu.
Na wszelki wypadek uzupełniam to zdanie napisane kilka godzin temu.
Nigdy nie widziałem potrzeby robienia kopii płytki nagranej w kamerze na płytkę 8 cm więc nigdy tego nie robiłem. Ale skoro masz taką potrzebę i koniecznie chcesz to robić więc postanowiłem sprawdzić czy moja wiedza znajdzie potwierdzenie w konkretnej sytuacji. Wg mnie jest kilka możliwości takiego kopiowania. Sprawdziłem jedną możliwość z sukcesem więc innych nie próbuję. A oto ona:
Nagraną w kamerze i sfinalizowaną płytkę RW (wielokrotnego nagrania - bo takich używam aby po zrobieniu płytki dużej 4.7 móc znów je wykorzystać do nagrywania w kamerze) przełożyłem do nagrywarki PC-ta i z wykorzystaniem programu Nero Burning ROM nagrałem na dysk twardy obraz płytki korzystając z opcji Image Recorder. Następnie do nagrywarki włożyłem również płytkę 8 cm RW i zleciłem nagranie skopiowanego obrazu (ponieważ była już formatyzowana do HD więc Nero mnie uprzedził, że jeżeli chcę kontynuować to utracę dane nagrane dotychczas czyli katalogi charakterystczne dla BD) - zatwierdziłem zlecenie i otrzymałem gotową kopię. Sprawdziłem - jest odtwarzalna zarówno w kamerze jak i w napędzie PC-ta poprzez Player for AVCHD.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Sydon777 napisał:
Nigdy nie widziałem potrzeby robienia kopii płytki nagranej w kamerze na płytkę 8 cm więc nigdy tego nie robiłem. Ale skoro ... ...

Nagraną w kamerze i sfinalizowaną płytkę RW (wielokrotnego nagrania - bo takich używam aby po zrobieniu płytki dużej 4.7 móc znów je wykorzystać do nagrywania w kamerze) przełożyłem do nagrywarki PC-ta i z wykorzystaniem programu Nero Burning ROM nagrałem na dysk twardy obraz płytki korzystając z opcji Image Recorder. Następnie do nagrywarki włożyłem również płytkę 8 cm RW i zleciłem nagranie skopiowanego obrazu (ponieważ była już formatyzowana do HD więc Nero mnie uprzedził, że jeżeli chcę kontynuować to utracę dane nagrane dotychczas czyli katalogi charakterystczne dla BD) - zatwierdziłem zlecenie i otrzymałem gotową kopię. Sprawdziłem - jest odtwarzalna zarówno w kamerze jak i w napędzie PC-ta poprzez Player for AVCHD.


Dziękuję Ci, Twój przepis działa.

Pozdrawiam Andrzej
p.s. Sprawdź punkty swojej reputacji
 
Do góry