Jak kopiować nagrany film kamerą Sonu HDR-UX3e

Gucio50

New member
Bez reklam
Jak kopiować nagrany film kamerą Sonu HDR-UX3e

Mam kamerę Sony HDR-UX3E. Zapisyje ona na płytki oznaczone
TDK 1.4 GB 8cm -RW. Po dokonaniu edycji chciałbym ją przepisać na nośnik -R np TDK -R 1.4GB 8cm.

Jaki nalezy mieć soft (zgaduję Pinnacle 11 lub Roxio 9 ) oraz jaki sprzęt (zgaduję: nagrywarkę Blue-Ray) - Ale nie jestem tego pewny. Serwis Sony odpowiada mi że wie Pan, to nowy towar itd itp


Dla ew pytających wyjaśniam

1. Kamera jest wzglednie tania, 4000zł, a więc cena dobraj kamery Sony o standardzie SD - jakość DVD

2. Filmy HD są w standardzie FullHD 1080 i 4 modach zapisu

LP - wyrażnie słabszy - 30 minut
SP - normalny, bardzo dobry - 26 minut
HQ - podwyższona jakość - 18 minut
HQ+ super jakość - 14 minut

Ja mam telewizor 40" i nie zauważyłem szczególnej jakości przy HQ i HQ+. Z drugiej strony strata 4 minut z LP na rzezc SP "warta" jest jakości/czasu. W ogóle, muszę sie rozgladać za płytkami double layer -RW co da mi 50 minut nagrania

3 Oprogramowanie Sony jest gorzej niz średnie, trąci myszką

4 Jakosć obrazu jest REWELACYJNA

5 Jakość wykonania powiedezmy dobra, chociaż pierwszy egz. kamery wymieniono mi na drugi dzień po zakupie. Wadliwy był podsystem ładowania akumulatora kamery. Zresztą cała kamera to jeden komputer + obiektyw.
ODNOSZĘ wrażenie że nie jest to "to Sony" z przed paru lat.

6 Z zakupu jestem zadowolony BARDZO. Stosunek Feature/Cena jest dobry. Jakosć filmu REWELACYJNA, lepsza od Odwróconych z telewizji n ( też HD), pewnie nagrali ich w LP


Teraz wracam do mojego pytania. Mam materiał nagrany na -RW. Po edycji chcę przepisać na -R(archiwum, pokazywanie znajomym, zabezpieczenie przed skasowaniem)

Co muszę mieć?
 

viValdi

New member
Bez reklam
masz kamerę która nagrywa w formacie AVCHD. Musisz mieć edytor obsługujący ten format.
Właśnie się takie pokazują na rynku np Ulead VideoStudio 11+ lub Pinnacle Studio 11+ (śmieszne że nazywają się tak podobnie).
Z tego co rozumiem możesz nagrywać bezpośrednio na DVD-R albo +R, czyli od razu robić kopię archiwalną - no chyba że chcesz najpierw trochę poedytować materiał.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Z tego co wiem, można zgrać materiał z kamery do komputera, zrobić edycję w "jedynastkach"


Boję sie że źle wiesz, przynajmniej jeżeli chodzi o moja kamerę
Chya nie uymie ona nagrywać z zewnętrznego źródła(komputer/iunna kamera) na płytki :x
 

seneka

Member
Masz materiał na płytkach 8 cm DVD RW. Materiał z każdej płytki można przenieść na twardy dysk komputera. Po przeniesieniu możesz filmy połączyć, wyciąć kawałek, dodać napisy- to właśnie umożliwia Pinnacle Studio 11. Następnie taki materiał nagrywasz na płytkę DVD 12 cm programem Nero Burning. Film może mieć maks. 4,3 GB, bo więcej nie zmiesci się na płytce.
Do samego nagrania potrzebujesz więc:
1. Nagrywarkę DVD
2. Program Nero który jest do ściągnięcia np. tu http://www.programosy.pl/program,nero-burning-rom-6-6-1-4.html

Poza tym:
1. Jak będziesz następnym razem chciał kupić jakiś sprzęt to zajrzyj na skapiec.pl żeby nie przepłacać
http://www.skapiec.pl/site/cat/18/comp/144525
2. Sony HDR-UX3 nie jest kamerą FullHD. Nagrywa tylko w 1430x1080 więc jeszcze jej sporo brakuje.
3. Filmy HD takie jak Odwróceni nagrywa się kamerami np. takimi
http://betatv.com.pl/dvcpro100.htm
AJ-HDX400 kosztuje ok. 150.000 zł - sam obiektyw do niej to kilka twoich kamer. To ze jakość masz gorszą niż ze swojej kamery to już inny temat.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Gucio50 napisał:
Z tego co wiem, można zgrać materiał z kamery do komputera, zrobić edycję w "jedynastkach"


Boję sie że źle wiesz, przynajmniej jeżeli chodzi o moja kamerę
Chya nie uymie ona nagrywać z zewnętrznego źródła(komputer/iunna kamera) na płytki :x
Ja mam dokładnie taką samą kamerę więc z całą pewnością możesz kopiować płytkę 1.4 GB do PC-ta z kamery przez USB albo bezpośrednio z napędu DVD. Mając na dysku pliki AVCHD możesz z każdego odciąć to co uważasz za zbędne i dowolny zestaw takich plików (także w dowolnej kolejności) możesz nagrać na płytkę DVD 4.7 GB ( a więc zmieścisz materiał z 3 płytek 1.4 GB) co daje ponad godzinne odtwarzanie z jakością HD dokładnie taką samą jak z oryginalnej płytki bo pliki nie są przekodowywane. Płyta 4.7 GB ma menu nawigacyjne obejmujące wszystkie sceny i może być odtwarzana z PC-ta lub odtwarzacza BD (np PS3). Wszystko to możesz zrobić dołączonym oprogramowaniem. Każdy inny program edycyjny będzie przekodowywał format a więc zawsze jakaś utrata jakości wystąpi - a nie wiem czy warto zabiegać o różnorakie przejścia między scenami czy inne udziwnienia edycyjne. Jedynie co mnie brakuje to możliwość obróbki ścieżki audio. Bardzo przydatny byłby też program HDBDSplitGuI do łączenia plików .m2ts w większe zestawy mające swoją reprezentację w menu nawigacyjnym płyty wynikowej.
Istotnie nie ma możliwości nagrywania na płytki 1.4 GB z PC-ta na kamerze lub nagrywarce zewnętrznej - jest to mankament dołączonego oprogramowania ale chyba nie bardzo byłby sens coś takiego robić skoro można na 4.7GB
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Sydon777 napisał:
Ja mam dokładnie taką samą kamerę więc z całą pewnością możesz kopiować płytkę 1.4 GB do PC-ta


Nie udawało mi sie to na kompie z WindowsXP, podejrzewam że UDF Reader, który tam był gryzie się z softem Sony :cry:

Teraz zainstalowałem na kompie z Windows Vista, zainstalowałem upgrade do Visty i jest tak jak napisałeś.

Mogę kopiować, edytować, właściwie wszystko.

Jadę teraz na wakacje a jak wrócę w lipcu to rozważę kupno edytora Pinnacle UStudio 11. Jestem do niego przyzwyczajony

Dzięki za pomoc :-|
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Gucio50 napisał:
Nie udawało mi sie to na kompie z WindowsXP, podejrzewam że UDF Reader, który tam był gryzie się z softem Sony :cry:

:-|
Przyczyna niepowodzeń musi być gdzieś indziej bo soft Sony w Windows XP również dobrze chodzi.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Sydon777 napisał:
Przyczyna niepowodzeń musi być gdzieś indziej bo soft Sony w Windows XP również dobrze chodzi.

Prawdopodobnie przyczyną jest zainstalowany na tym XP program do edycji filmów Roxio Easy Media creator z "własnym" UDF Readerem:p
 

mariof

New member
Bez reklam
Widzę, że działa to podobnie do zapisu HD DVD na standardowych płytkach DVD w formacie .mpg HD, które można potem odtworzyć w HD Player do XBox 360 (działa - sprawdzałem) lub w HD DVD proponowanych przez Toshiba ( są już 3 modele, nie sprawdzałem...) . Nie jest konieczna nagrywarka BR lub HD DVD i stosowne płytki. Potrzebny jest natomiast stosowny odtwarzacz. Jednak w Pinnacle 10.7 + z opcją obsługi zapisu HD DVD w zwykłej nagrywarce DVD można umieścić tylko ca 20 minut filmu HD. Pewnym plusem jest zapis natywny .mpg HD (bez jakiejkolwiek degradacji obrazu). Czy ktoś ma doświadczenie z odtwarzaniem zwykłych płytek DVD z obrazem HD w formacie AVHCD na stacjonarnych odtwarzaczach BR lyb PS3?
Na marginesie. Póki co uważam, że funkcjonalność kamer HD na taśmę jest większa. Mając HC7 mogę bez problemu zgrać materiał do S10+, wyedytować, z powrotem "zrzucić" na taśmę (natywnie!) i "szpanować" "superobrazem" na dużym LCD:). Obraz jest zdecydowanie lepszy niż w "odwróconych" czy nawet "wschodach słońca" z HD Discavery ale, co oczywiste, N-TV kompresuje obraz:(. Wczorajszy finał LM (AC Milan rules:)) był już całkiem, całkiem. Mam nadzieję, że powoli będzie to standard...,
 

viValdi

New member
Bez reklam
@Gucio

S10.7+ umożliwia edycję HDV, S11+ edytuje HDV i AVCHD.

Czy masz już doświadczenie z Pinnacle 11+?
Jak byś porównał S11 do S10?
 

mariof

New member
Bez reklam
przeglądałem instrukcję obsługi do Pinnacle 11+ i oprócz zmian kosmetycznych oraz obsługi AVHCD nie zauważyłem znaczących różnic. Jednak instrukcja czytana pobieżnie to nie to samo co własny test. Jestem bardzo ciekaw opinii użytkowników... .
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mariof napisał:
przeglądałem instrukcję obsługi do Pinnacle 11+ i oprócz zmian kosmetycznych oraz obsługi AVHCD nie zauważyłem .

Od programu edycyjnego, oczekuję obsługi formatu AVC-HD ( kopiowania, podziału scen, sklejania i zapisu na płytkę)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mariof napisał:
Pinnacle 11+ i Ulead 11 spełnią Twoje oczekiwania


Czy mogę za pomocą Pinnacle 11+ NAGRAĆ płytkę 8cm POZA kamerą, na nagrywarce DVD i odtworzyć ja w kamerze.

Oprogramowanie sony nagrywa na DVD 13cm(duzych) na 8cm odmawia :p
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mariof napisał:
Pinnacle 11+ i Ulead 11 spełnią Twoje oczekiwania


Dzisiaj dzwoniłem na infolinie z Pinnacle i odpowiedzieli mi, że czyta ale nagrywa tylko Blu-Ray

Ja chcę zmontować filmy z 2,3 płytek i z powrotem nagrać na płytkę 8cm



Mam Nero 7 Premium Reloaded i też on nie umie nagrać płytki "dla kamery"




Co robić? :(
 

viValdi

New member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem teraz co ty chcesz zrobić ???

Jeśli z 2,3 płytek AVCHD chcesz zmontować jedną w S11+ i nagrać ten materiał na jedną płytkę i odtworzyć z kamery to z patch'em powinno się to udać, chyba że...

format blu-ray to nie jest dokładnie ten format który nagrywa kamera, ale to by była "kaszana"

czyli co? powiedzieli że trzeba kupić PlayStation???
 
Do góry