HDR-HC7 1080i vs HDR-HC7 1080i "PAL"

MarcinPO

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Planuję zakup kamery jak w temacie, czyli HDR-HC7, oczywiście w USA i pewnie nie byłoby tego wątku, gdyby nie opisy, które dzisiaj znalazłem.

Ale może od początku. Wychodziłem z założenia, że czasy, w których nie przywoziło się ze Stanów kamer, VCR i telewizorów z powodów różnic systemowych - PAL vs. NTSC - mamy już za sobą, chociażby w temacie kamer (skoro i tak materiał zgrywamy na PC).

Miałem już wybraną na eBay.com fajną ofertę za ok. 1200$, ale dzisiaj w sklepie internetowym znalazłem coś takiego:

1) http://www.bhphotovideo.com/bnh/con...&sku=475452&is=REG&si=rev#anchorToReadReviews

oraz

2) http://www.bhphotovideo.com/c/product/484513-REG/Sony_HDR-HC7E_HDR_HC7_PAL_1080i_HDV.html

Pierwszy raz widzę taki opis... jaki PAL w kamerach HDV?
Jakie konsekwencje może to mieć dla statystycznego Europejczyka?
Cena akurat nie ma znaczenia, tylko nie chciałbym popełnić błędu, zwłaszcza, iż planuję zakupić 2 szt.

Macie może jakieś doświadczenia?

Pozdrawiam serdecznie,
Marcin
 

pxl666

Member
Bez reklam
"Note:PAL video equipment is not meant for use in the USA. PAL is not designed for USA broadcast standards."

chyba nie doczytales...tak tam pisze...kamera poprostu konwertuje sygnal na pal po podlaczeniu do SD CRT TV (zwyklego telewizora niskiej rozdzielczosci...)
przy zrzucie po FW to pewnie trzeba stosowac odpowiedni pulldown zeby wyciagnac 30i albo 60i...ale PAL to do zwyklego TV puszczonego po kompozycie...tak SADZE...
codo doswiadczen - kupilem z usa sprzetu mnostwo i jestem zadowolony...w te wakacje kupie jeszcze wiecej.ale np kamere zgodna nie z pal a ntsc - 24p
 

cles

New member
Kamery PAL są 50i a NTSC 60i, dotyczy to także formatów HD.


Marcin PO

Oszczedź sobie tego Soniaka. Zrobisz znacznie lepszy zakup inwestując w Canona HV10 lub HV20. Mają najlepszą jakość obrazu.
 

MarcinPO

New member
Dzięki wielkie za wszystkie komentarze...

Właśnie dzisiaj przeanalizowałem większość tematów w tutejszym dziale "KAMERY" i chyba moje zapędy zmierzają w stronę HV20...

Zobaczymy, właśnie ściągam sample z porównania materiałów zapisanych przez HC7 i HV20.

Pzdr,
Marcin
 

babilonman

New member
60i a sprawa polska

Witam - tu Adam, nowy na forum:) Jestem w podobnej sytuacji co Marcin, który rozpocząl wątek - chcę kupić w Stanach HDR-HC7, z NTSC - ale obawiam się niekompatybilności przez te "cholerne" 60i.
Założenie jest takie:
Nagrywam i montuje w HD a potem wypalam na DVD w PAL-u. Stąd też kilka pytań:
1. CZym grozi 60i w Polsce? Jeśli czymś grozi - czy można go w kamerze lub przy zgrywaniu na kompa zmienić na 50i??
2. Jaki program do montażu HD na PC? CZy Premiere Elements sobie z tym poradzi?

Z góry dziękuje za pomoc,
Adams
 

viValdi

New member
Bez reklam
Po pierwsze w w Stanach możesz kupić kamerę PAL. Moją pierwszą kamerę kupiłem w USA ale upewniłem się, że pracuje w PAL.

1. kansekwencje korzystania a kamer NTSC w Polsce nie skutkują lustracją - narazie :D
Ale w procesie renderingu program musi "zgubić" ok. 5 ramek z każdej sekundy filmu (60i - 50i = 10 półramek) co w konsekwencji pogarsza jakość i może skutkować rozsynchronizowaniem dzwięku.

2. Adobe na pewno ma wersję Premier Elements obsługującą HDV. Sądzę również, że potrafi przekonwertować NTSC na PAL. Czy dobrze to zrobi to osobne zagadnienie.
 

mariof

New member
Bez reklam
hmmm, ponad 10% - to dużo. Ja kupiłem HC7E w HK za nieco ponad 900Euro "ze wszystkim" - VAT, cło, transport, polska gwarancja i manual, nawet przydatne gratisy i bon na rabat 50euro przy kolejnym zakupie za kwotę ponad 500Euro. Widać, że Sony podnosi ceny przed wakacjami:(
 
Do góry