Jaka kamera handycam do 5000pln

transportowy

New member
Witam,
proszę o pomoc w wyborze kamery handycam. Poszukuję kamery, która raczej nie będzie bardzo dużo eksploatowana. Zwykły użytek domowy przy rosnących dzieciach. Miałem mozliwość nagrywania dwoma modelami i moje główne spostrzeżenie to jakość nagrywania w słabym oświetleniu. Zasłonięte żaluzje, światło z żyrandola. Nie mam pojęcia, które parametry są dokładnie za to odpowiedzialne. Nie chciałbym kupić kamery, z której film zrzucony na TV okaże się bylejaki (szumy, słaba jakość). Brat ma kamerę SONY HDR-XR 500 i wg mnie jest to bardzo dobra kamera, którą bez dwóch zdań kupiłbym dla siebie. Problem taki, że już ich nie produkują. I teraz zastanawiam się czy kupić w/w używaną kamerę (mam pewność, że spełnia moje oczekiwania) czy kupić kamerę SONY FDR-AX53 lub SONY FDR-AX33. Problem w tym, że nie miałem możliwości zobaczenia ich na żywo i nie jestem do końca do nich przekonany po krążących w necie opiniach. No i nie wiem jak one sprawdzą się w słabym oświetleniu. Posiadam telewizor 4K. Proszę o pomoc i sugestie.
P.S. raczej wolałbym kamerę Sony aniżeli innej firmy.
 

transportowy

New member
Dodam, że mam telewizor Samsunga 4K, jednak doczytałem się, że Sony ma tylko sobie znany zapis filmów przez co podobno nie można odtorzyć filmów nagranych w 4K na telewizorach innej marki. Prawda to?
 
Do góry