TEST kamer HD na Camcorderinfo.com

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie gniewaj sie , ale właśnie z tych powodów , przerwalismy fototesty.
Zarzucano nam ze zdjęcia robione są w różnych porach dnia. w różnych odległosciach , różnych katach. I dlatego są niewiarygodne.
Dlatego temperatura światła nie odzwierciedla rzeczywistosci.
Wystarczy zmienić temperaturę otoczenia , różne ujęcia , różne odległości aby zdjęcia były rózne.
Dopiero ostatnie zdjęcia dały jako takie wyobrażenie.
Zdjecia są robione w różnych porach dnia, z różnych odległosci różnych ujęć i różnych kątów - a więc nie oddają rzeczywistosci. Mogą słuzyć tyklko jako zdjecia poglądowe.
Nasze obecne zdjęcia są robione z tego samego obiektu z różnicą kilku sekund.
A nowe - bedą uwzględniały wyłącznie idealne laboratoryjne warunki.

Ale porównanie kamer bardzo ciekawe.
Mamy obecnie w testach kamerę GZ HD 7 - i nie ma takich problemów. I jest to kamera właśnie z rynku USA.
pozdrawiam
 

pxl666

Member
Bez reklam
przecierz chlopaki z camcorderinfo robia testy na tablicy greta macbeth lub talblicy rozdzielczosci w SZTUCZNYM swietle...aby zapewnic powtarzalnosc testow wystarczy lampa z regulowanym natezeniem strumienia swietlnego (np5000 - 3 lux) swiatlomierz,statyw i to samo pomieszczenie...codo testu porownawczego widze ze wyszli na zewnatrz...hm...no pomysl co najmniej ryzykowny...jesliby krecili wszystkimi 4ema kamerami w tym samym momencie to jeszcze...no trzeba to traktowac subiektywnie...trzeba jednak przyznac ze test jest przeprowadzony bardzo solidnie - wielkie brawa

do marcina s - hd7 bylo najbardziej oczekiwanym produktem tego rynku od roku.osobiscie sie nim rozczarowalem jako ze przynosil nadzieje na doskonaly wrecz produkt - nie dziw sie ze pisano o nim dobre opinie jeszcze przed premiera. jakby nie bylo jest do duzy krok w przod jesli chodzi o kamery tej firmy i jej konstrukcja bije na glowe wszystkie inne jakie sa...jak zwykle przyjdzie poczekac z roczek na kolejne milowe kroki i cieszyc sie rozwojem technologii HD.
noi na koniec dodam ze sadzilem ze w takim porownaniu wygra moj typ wlasnie - canon...i dlatego na niego pojda moje pieniazki w wakacje...chyba ze pojawi sie cos innego heheheheeh
pozdro
 
Ostatnia edycja:

mariof

New member
Bez reklam
na poważnie, jak wcześnie pisałem. należy, w miarę możności, "pomacać" swoje typy przed wydaniem, nie małej w końcu, "kasy". Ja, po własnych testach, w których brały udział: Canon HV20, Sony SR1, Panasonic SD1 i Sony HC7 - wybrałem tą ostatnią. Pxl666 uznał, że najbardziej "pasi" mu Canon i dobrze ponieważ to doskonały sprzęt. Dlaczego wybrałem HC7 pomimo, że jest sporo droższa od HV20 a Canon w trybie 25P, w ciemnym pomieszczeniu, daje zauważalnie lepszy obraz (mniejsze szumy) - długo by pisać. Na pewno nie jestem fanatykiem co to twierdzi, ze tylko ten czy inny sprzęt jest najlepszy. HC7 to był mój wybór i wg moich kryteriów! Ktoś inny wybierze np SD1 choć dla mnie brak wizjera dyskwalifikował tą kamerkę. Ważne, aby ustalić czego oczekuję. "Szpanowanie" typu "mam najlepszą kamerkę na rynku" jest śmieszne ponieważ najlepszej... nie ma! Nawet fachowcy z CamcorderInfo stosując pewien, jak najbardziej powtarzalny, model testów subiektywnie rozkładają akcenty i mają, co oczywiste, do tego prawo! Raz jeszcze polecam, w miarę możności, samodzielne testy. Jeżeli kierowałbym się tylko tym co inni piszą to pewnie wybrałbym HV20. Jednak ja miałem kamery, które brałem pod uwagę, w rękach, sam robiłem testy, wg moich kryteriów i oczekiwań i wybrałem jak wybrałem. Dla mnie, podkreślam dla mnie! HC7 jest zdecydowanie najlepszym wyborem spośród testowanych 4 modeli także z uwzględnieniem parametru ceny. Inni uznają, że HV20 lub SD1 to lepszy typ i dobrze - tak powinno być:D
 

pxl666

Member
Bez reklam
kazdy placi za co mu pasi...ajak sie chce zaszpanowac to sie kupuje xl1 albo cos innego z polki pro heheheeh
szkoda ze z macaniem w polsce jest jeszcze duuuzy problem. w stanach mozna sprzet kupic pobawic sie i po kilku dniach poprostu oddac "bo mi sie nie podoba" i nastepny do testu.oczywiscie nie wszedzie ale gdzieniegdzie jest to normalne. w polsce (w bielsku gdzie mieszkam) kolesie w sklepach niewiele wiedza o tym co sprzedaja nie mowiac juz o checi pobawienia sie sprzetem z klientem...najlepiej zeby przyszedl i bral co daja...na szczescie mozna sie jednach oprzec o testy internetowe poniewaz jak ktos wie co mu w sprzecie trzeba to wie na co w tescie patrzec i zadko (mnie sie nie zdazylo a kupilem sporo sprzetu przez net nawet go nie widzac wczesniej...) ten system zawodzi. faktem jest ze zawsze marzylem o stronie jaka jest camcorderinfo i listvideo.com noi w koncu sie juz pojawily i teraz mozna sie dowiedziec duuuzo wiecej o sprzecie niz kiedy kupowalem pierwsza kamere...fajnie jeszcze bybylo jakby kolegom z hdtv sie zachcialo uploadowac jakies swoje testy (brawa dla mistrza koala ktory mi poslal klipiki nocne z HV10) ze swoich kamerek w swoich warunkach. jesli kupie to chetnie sie podziele klipami itd ale to dopiero po wakacjach.
pozdro4all
 

Marcin_s

Member
KIKI - wasze testy byly kiepsko przygotowane merytorycznie - Camcorderinfo to kombinat i zyskali sobie duzy szacunek ze podejscie do tematu.

Dla mnie sama koncepcja kamery JVC abstrachujac od indywidualnych uprzedzen to krok do przodu ale w slepa uliczke... Z Mpeg2 za duzo sie nie wycisnie...

Ja jestem fanem Canona - za jakosc optyki i 25p ale boje sie tych kamer mechanicznie - o malo co nie stalem sie miesiac temu wlascicielem HV 10 ale kamerka ta strasznie kiepsko lezy w reku i w kiepskim swietle chodzi jak JVC poczekam wiec na jakas okazje z HV20
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dlatego nowe testy - bedą pozbawione wad .
Co do kamer to się nie wypowiadam - póki sam ich nie porównam i to również na testach - ale już wkrótce będzie to możliwe.
pozdrawiam
 

mariof

New member
Bez reklam
do pxl666 - i doszliśmy do porozumienia:). Niestety problem o którym piszesz istnieje - wiem o tym. Prawda, z tytułu mojej byłej pracy i związanej z nią kontaktów "mądry" jestem.... . Trochę pokory Mariof... - to do siebie;). Chętnie podzielę się moimi doświadczeniami z zainteresowanymi osobami i napiszę dlaczego właśnie HC7 a nie HV20. Niestety nie mam już sampli, które sam nagrałem i służyły mi do porównań:(. Szkoda..., byłyby dla innych przydatne. Zrobiłem natomiast kilka sampli z HC7 w celu poddania ich kompresji w DiVxHD i pokazania różnic. Jeszcze trochę cierpliwości... .Gdzie najlepiej je opublikować bezstresowo?
 

pxl666

Member
Bez reklam
sharebigfile.com - mozna uploadowac bez konta ale mozna miec tez konto free i grupowac sobie pliki itd zawsze miec je pod reka jak sie przydaja.zadnego spamu nie przysylaja. chetnie zobacze pliki po kompresji ale wolalbym zeby wsadzac rowniez nieskompresowane - do zabawy we wlasnym zakresie.
 
Do góry