Pomoc dla początkującego

bengalek1

New member
Cześć.

Nie będę ukrywać, że jestem bardzo zainspirowany twórczością K. Gonciarza. i spodobał mi się sposób w jaki pokazuje świat.

Zastanawiam się nad rozpoczęciem nauki kręcenia takiego dla siebie powiedzmy to "historyjek". Szczególnie interesuje mnie filmowanie natury/krajobrazów czy np. życia w mieście (mieszkam w Londynie, więc akurat jest wybór) technicznie najbardziej podobają mi się hyper i time lapsy.
Docelowo chciałbym mieć kanał na YT, a dalej... Nie napiszę, że chciałbym zarabiać, bo mi każecie zejść na ziemię :)

W każdym razie, nie mam jakiegoś super talentu ani wiedzy. Wszystko co bym robił, to byłoby kompletnie od 0 (no kiedyś liznąłem fotografii trochę).

Pewnie napiszecie 2 rzeczy, że drugim Gonciarzem nie będę oraz fakt, że na YT i tak za dużo jest syfu, więc nie potrzebny kolejny.

Generalnie moja prośba jest taka, żebyście ocenili czy od laika można coś osiągnąć? Jak to wygląda od Waszej strony? Nauka chyba w dzisiejszych czasach nie jest taka ciężka kiedy jest duży wybór materiałów na forach, blogach, YT itd. Powiedzmy finansowo też jestem ustawiony na tyle, żeby móc wystartować.

Czekam na ewentualne wskazówki.

Dziękuję.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i dobrze, nie musisz nim być. Nie wszyscy trawią tą twórczość.
Dla mnie to nuda i nie moja bajka, aczkolwiek znajomości tematu, talentu i przede wszystkim przełożenia tego na kasę - nie można ująć.

Sprawdż sobie kanał "Szafy", bije na głowę resztę.
Bez cudowania, z życiowym podejściem.

Wystarczy, że będziesz normalny. Bez darcia pyska, zbędnych przekleństw i tego wieśniactwa które opanowało Polski YT i imponuje małolatom. Generalnie to syf kiła i mogiła.
Skoro musisz się już uzewnętrzniać, to zarabiaj kasę, to powinno być Twoje motto.
Z tego co widzę, gimbaza dzisiaj łyka wszystko.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jak wspomniał wcześniej armanig, nie naśladuj pajaców, którzy drą mordę i rzucają mięsem bo będziesz skazany na odbiorców w przedziale 15-18, których idolem jest popek.
 

bengalek1

New member
Ok. Sytuacja wygląda tak:

powiedzmy moim celem jest robienie filmów podobnych do takich. W sensie nie kopiowanie, tylko inspirowanie się. Obecnie posiadam Panasonic Lumix DMC LX5, co potrzebowałbym kupić w pierwszej potrzebie aby trenować takie filmy?
Nie chciałbym zmieniać póki co aparatu, gdyż i tak jego potencjał jest większy niż moje umiejętności.
Z rzeczy jakie planuję kupić, to:

- gimbal - nie wiem jaki, gdyż chciałbym aby w przyszłości pasował pod DSLR
- mikrofon - mój aparat nie ma wejścia pod mikrofon, więc jaka alternatywa dla mnie? Kupić taki mikrofon domowy i nagrywać jako lektor?
- statyw typu gorilla.

Jakby ktoś potrafił pomóc, będę bardzo wdzięczny :)
 
Do góry