Co sadzicie o kamerach na Dysk twardy

dario4

New member
Prosze o opinie o kamerach na dysk twardy jak duza jest utrata jakosci ,czy na takim samym poziomie jak kamery dvd . Mialem ostatnio mozliwosc przerabiania filmu z kamery dvd firmy Sony i po ponownej obrobce jakosc jest b.kiepska,dla mnie wrecz fatalna, film wyglada jak by nie byl krecony kamera cyfrowa tylko puszczony z tasmy w magnetowidzie wiec nie polecam zakupu takiej kamery,chyba ze nie chcemy z tym filmem nic robic /zadnych przerobek filmu to obraz jest zadowalajacy/.Co sadzicie o PANASONICu SDR-H250 ,czy nagrywany material z dysku i po przerobieniu bedzie wygladal tak samo kiepsko jak z kamery dvd , czy lepiej . Ja prawdopodobnie kupie kamere Panasonic Gs 320 na dv, lecz chcialbym przed zakupem znac opinie osob mogacych wypowiedziec sie na ten temat mozliwe ze zmienie zdanie na kozysc kamery z dyskiem twardym :neutral:
 

pxl666

Member
Bez reklam
z kamer z hdd rozwazalbym jedynie sony HDR SR1 lub jvc GZHD7.z przewaga jvc...inne nie robia...
sam zakupilem kiedys dwie pierwsze kamery z HDD jakie sie pojawily na rynku jvc gzmc100 i gzmg50 i HDD to niesamowita wygoda wobec tasmy...filmujesz kopiujesz kasujesz...bajka. jak potrzebujesz isc do kumpla z nowymi filmami to sobie wrzucasz na dysk i wsio..do krecenia dyskiem potrzeba stosunkowo niewiele energii wiec byly one dosc oszczedne...na drugim koncu byla jakosc...byly to kamerki pionierskie i SD wiec jakosc video byla daleka od doskonalosci ale co ciekawe na telewizorze wygladalo duzo lepiej niz na monitorze...duzo. tzn bardzo ladnie - dvd...
sam sie napalilem na hdr sr1 juz dawno temu ale zobaczylem sample z tego i porownalem z kasetowym HV20 i odpadla...pozatym nie mam zamiaru czekac az sony laskawie da mozliwosc edycji swojego kodeka...do ktorego bedzie potrzeba super kompa i ktorego kompresja stawia pod znakiem zapytania sensownosc edycji.hd7 kusi oj kusi...przedewszykim budowa kamerki jest doskonala....bardzo pro...ale jakosc video niestety pozostaje lekko w tyle za HV20...wiec ja zaczawszy od hdd narazie wracam do kasety bo tak material sie nagrywa prawie bez kompresji noi HV20 ma porazajaca jakosc video (hc3 ani hc7 jakos mnie nie porazily ...) noi 24p mmmm
 

mariof

New member
Bez reklam
HDD ma wiele zalet ale..., "pad" dysku w kamerce to totalna "kicha":(.
PS i jeszcze uwaga do pxl666. Ja miałem w rękach i testowałem zarówno HC7 jak i HV20 (także dwa modele z kompresją AVCHD Panasonic i Sony. Oczekuję na JVC - podzielę się spostrzeżeniami). Wybrałem Sony - choć droższe - za "całokształt". W tym ergonomia, jakość wykonania, dźwięk i... jakość obrazu w typowych dla mnie warunkach filmowania. Raz jeszcze - nie twierdzę że Canon jest gorszy. On jest gorszy dla mnie, przy moich preferencjach:)
 

pxl666

Member
Bez reklam
mariof - ile dyskow ci padlo w zyciu? ile dyskow miales w rece? bo mi jeszcze zaden, a mialem ich w rece wiele, wiec o pad dysku sie nie boje.i jesli dane naprawde beda wazne to oile go nie przewiercisz/stopisz/rozjedziesz walcem to sa do odzyskania i nie az tak koszmarnie drogo. a kasetke ktora wpadnie do piasku na plazy ...do zupy...czy spadnie na chodnik i sie rozdupi to sobie mozesz wsadzic...do smietnika.

i wezze chlopie rzuc jakims samplem ktory sie moze rownac z samplami z HV20 jakie np ja zapostowalem na innym watku anie gadaj po proznicy.sharebigfile.czeka...uzytkownicy forum rownierz...
 

mariof

New member
Bez reklam
Skąd tyle agresji pxl666? Przecież to tylko wymiana poglądów... . W swoim dłuugim życiu doświadczyłem już paru "padów" dysku. Uważam, że awaria mechaniczna (nie chodzi tylko o utratę danych) kamerki z HDD jest bardziej prawdopodobna niż takiej na taśmę choć nie potrafię przytoczyć danych statystycznych. Takie jest moje zdanie - po prostu. Co do "rzucania" samplami. Ja korzystałem z materiału nagranego (na HC7, Canon HV20 jak i SR1 oraz SD1) przeze mnie i wybrałem. Jedyne co chcę udowodnić to bezsens dyskusji o "lepszości" tego czy innego produktu bez możliwości samodzielnego przetestowania go. Oczywiście mam świadomość, że nie każdy ma taką szansę (choć sklepów z szeroką ofertą w kraju przybywa). Jednak, w naszych realiach, wydanie dwóch średnich krajowych na zabawkę pod tytułem kamerka HD warte je inwestycji polegającej na wyjeździe do miejsca gdzie, choćby w ograniczonym zakresie, będzie można interesujący nas sprzęt "pomacać". Jeżeli kogokolwiek zainteresują szczegóły mojej decyzji - to chętnie odpowiem np mailem. Nie ma większego sensu zaśmiecać forum tego typu szczegółami, tym bardziej że wybór był subiektywny. Moja sugestia jest taka. Wystarczy wpisać np HC7 vs HV20, obejrzeć liczne porównania, jeżeli to możliwe - "pomacać" sprzęt własnoręcznie i podjąć samodzielną decyzję w oparciu o własne oczekiwania. To co piszę to banały ale mają tą zaletę, że są sensowne i logiczne. Autorytarne zaś wypowiedzi na temat wyższości tego czy innego urządzenia są tych cech pozbawione. Jeżeli jeszcze wyroki feruje "teoretyk" to...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nowe modele HDD - to już inna klasa. I w popularnym słowa znaczeniu zachwycają użytkowników. Jeszcze nikt nie przyszedł do sklepu - aby ogłosić że jest niezadowolony. Więc choćby na tej podstawie mogę powiedzieć ,że dla użytkowników w klasie cenowej - są już bardzo dobrym wyborem.
Bawiłem sie już wszystkimi modelami HD / Sony , Panasonic i JVC /
Ale nie zdążyłem wyrobić sobie żadnego zdania . Czekam na przyszły tydzień podepnę je razem i dopiero porównam. Będą to niecodzienne testy wynikajace z nowych doswiadczeń porównawczych .
Ale wracając do kamer HDD i DV - oczywiscie mniejsz kompresja jest na kasetach dv - nakręciłem kilkaset kaset i jeszcze nigdy nie miałe z nimi problemów . Ale dyskami w kamerach już od trzech lat - też nie.
Sugeruję - jesli sie nie pali - poczekać na nowe formy porównań na życzenie. Teraz jeszcze trzeba pobiegać po portalach www.camcorderinfo.com oraz www.videozona***
pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...brać kamerkę z jak najmniejszą kompresją obrazu (i kodekiem mpeg2).
Jakość przede wszystkim (choćby kosztem wygody).;)
 

dario4

New member
Bardzo dziekuje za odpowiedzi na moje pytanie, milo jest poczytac wypowiedzi roznych osob znajacych tematyke AV i fajnie jest wiedziec ze jest ktos po drogiej stronie monitora kto morze pomoc w dokonaniu wyboru zakupu kamery ,lecz b.prosze o jakies fakty dotyczace jakosci obrazu z kamery z dyskiem twardym , a nastepnie po zrzuceniu filmu na dysk komputera , dodania efektow itp i nagrania materialu na plyte dvd . Czy jakosc materialu bedzie rowniez kiepskiej jakosci jak z kam-dvd czy na poziomie kasety dv ,ja kamere chcialbym kupic okolo miesiaca lipca ,wiec mam jeszcze troche czasu do podjecia decyzji zakupu :oops:
 

pxl666

Member
Bez reklam
moge uploadowac sampel z jvc gzmg 50. ale to kam na dzis juz stary...SD...ztym ze zapisuje w mepegu2 muxed - audio i video w jednym pliku - i bez kompresji wiec dobre do obrobki...ztym ze material zrodlowy to jednak SD. napisz czy chcesz
 

dario4

New member
Wielkie Dzieki ale bardziej interesuje mnie obraz z hdd niz z sd tym bardziej ze na pewno sd nie kupie jestem tylko zainteresowany kamerami dv lub hdd , oczywiscie jezeli beda na tyle dobre co dv,ale jeszcze raz dziekuje.:cool:
 

viValdi

New member
Bez reklam
Trzeba chyba coś ustalić w kwestii językowej bo się niedogadamy:

- są dwa typy kamer - SD (standard definition) i HD (high definition)
- są cztery technologie stosowane w kamerach - taśma miniDV (dla mnie w skrócie DV), dysk (HDD), płytka DVD (DVD) i karta pamięci (często nazywana również kartą SD)

@Dario4
rozumiem, nie chcesz kupić kamery na kartę SD (?). Preferujesz taśmę DV lub HDD (?).

A jaki typ kamery chcesz kupić? SD czy HD - standardowa rozdzielczość czy wysoka rozdzielczość?

Dość paradoksalnie wielu twierdzi, że kamery HD HDD mają "gorszą" jakość nagranego materiału niż kamery HD miniDV. Ale nikt nie podaje w jakim trybie robił nagranie na HD HDD!!! O ile się nie mylę to w kamerach z dyskiem można wybrać przepływność materiału (bitrate). W zależności od wybranego bitrate'u na dysk zmieści się więcej lub mniej "godzin" nagrania. To jest podobne do trybu LP w kamerach SD. Oczywiste jest że nagranie SD LP jest gorszej jakości niż normalne SD.
Stąd mogą się brać różne opinie nt. kamer HD HDD.
 

jaki71

New member
viValdi napisał:
Dość paradoksalnie wielu twierdzi, że kamery HD HDD mają "gorszą" jakość nagranego materiału niż kamery HD miniDV. Ale nikt nie podaje w jakim trybie robił nagranie na HD HDD!!! O ile się nie mylę to w kamerach z dyskiem można wybrać przepływność materiału (bitrate). W zależności od wybranego bitrate'u na dysk zmieści się więcej lub mniej "godzin" nagrania. To jest podobne do trybu LP w kamerach SD. Oczywiste jest że nagranie SD LP jest gorszej jakości niż normalne SD.
Stąd mogą się brać różne opinie nt. kamer HD HDD.
Oczywiste jest ze nie masz racji. SD LP nie jest gorszej jakosci niz normalne SD. Dlaczego twierdzisz ze jest inaczej?
 

pxl666

Member
Bez reklam
jaki71 napisał:
Oczywiste jest ze nie masz racji. SD LP nie jest gorszej jakosci niz normalne SD. Dlaczego twierdzisz ze jest inaczej?
????noto czym sie niby rozni SD od SDLP(mniemam ze masz na mysli SD o nizszym bitracie > gorszej jakosci audio/video)...bo chyba by sie jakis slownik pojec jako przyklejony watek przydal...moze powinnismy mowic o PQ high i low...(picture quality)...?
 

jaki71

New member
Chodzilo mi o miniDV SD :) Tam roznica miedy trybem normalnym a LP jest tylko w predkosci przesuwu tasmy, nie ma roznicy w bitrate. Problemem moze byc odtworzenie materialu na innym urzadzeniu niz to, ktore to nagralo i wieksza ilosc bledow spowodowana szybkoscia przesuwu tasmy.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...brać kamerkę co nagrywa w HD i nie przejmować sie,ze masz odtwarzacz SD (narazie i umownie).
Dlaczego?
...wystarczy zapuścić taki materiał HD choćby na SD i różnicę widać gołym okiem.

Pozdrawiam. ;)
 

mariof

New member
Bez reklam
Co sprawdziłem "organoleptycznie" i w pełni popieram krótką i treściwą radę hejlo1. Róznica w cenie HD i SD już nie jest, takie modne słówko;) , "porażająca" a efekt, jak słusznie hejlo1 słusznie zauważył, widac gołym okiem:D
 

mariof

New member
Bez reklam
nie widzisz własnego postu...???? Dzisiaj, o godzinie 10.24. Popierasz wybór formatu HD - jako przyszłościowy i... ja zgadzam się z Tobą;). Chyba, że jesteś ortodoksyjnym przeciwnikiem HD a rada dla jaki71 była, hmmm, przewrotna????:bober:
PS oczywiście hojlo1 a nie hejlo1. Wszystkich zainteresowanych przepraszam,
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
...własny post widzę, ale wyrażnie podałeś "nick" kogoś innego i tego wątku szukałem (myślałem, ze np. skasowany... = zamieszanie wprowadzasz...).
Proponuję poprawić - jezeli to faktycznie o mnie chodzi. ;)
 
Do góry