kompresja HDV do innych formatów - testy

tomdoe34

New member
Kolego WiruSSS mam prośbę , mianowiie czy mógłbyś zrobic jakiś taki mały poradnik z linkami to programów, kodeków ect tak aby ktoś kto się nie zna mógł sobie tworzyc samodzielnie za pomocą twojego poradnika własne kompozycje.

Sam niedawno kupiłem HV30 i powiem, że jak narazie to obeznaje sie powoli z programem EDIUS korzystając z poradnika "panajacka" a dobrze by było mieć w zanadrzu jakąś inną alternatywę.

Pozdrawiam
 

WiruSSS

New member
co do poradnika do avisynth to musiałby być baardzo długi ..ale wszystko jest ładnie opisane tutaj: http://www.divx.howto.pl/avisynth/
można też użyć programu typu AVSGenie do wygenerowania skryptu, można go pobrać stąd http://www.free-codecs.com/AVSGenie_download.htm

natomiast co do użycia megui w zasadzei poradnika nie ma zo bardzo o czym pisać gdyż program jest dziecinnie prosty, całość sprowadza się do kilku kroków.

1. W okienku Avisynth Script ..wczytujemy nasz skrypt.
2. W audio input wczytujemy plik audio, lub korzystamy z źrodłowego
3. wybieramy interesujące nas profile kompresji (ja z reguły używam x264:HQ Slowest dla video oraz Nero AAC: NDAAC-LC-64Kbps dla audio)
4. wklikamy w autoencode
5. wybieramy parametry naszego filmu (ilośc płyt lub bitrate...)
6. klikamy enqueue
7. przechodzimy dozakładki queue i klikamy start, czekamy na plik wynikowy :)

[edit]
Jeśli chcemy w pełni wykorzystać 2,3 lub 4 rdzenie tworzymy sobie odpowiednią ilośc Workerów w zakladce Workers buttonem Create new worker. Gdy mamy odpowiednią ilość workerów powtarzamy kroki 1-6 dla osobnych 4 klipów. W zależności od ilości przebiegów wideo oraz obecności audio mozemy mieć różna ilośc zadań dla kazdego klipu (przykłądowo po 2 dla dwuprzebiegowego kodowania bez audio) więc zaznaczamy pierwszą dwójkę klikamy prawym i wybieramy send to worker. Analogicznie postępujemy z pozostałymi zadaniami :) ...teraz nasze zadanie będą renderowane jednoczesnie każdy przez osobny rdzeń :) ...można też korzystac z run in new temporary worker ..wtedy nie trzeba tworzyć workerów :)

PS. warto zapoznać się z dodatkowymi toolsami dostępnymi w megui w zakładce tools ...program ma naprawdę ogromne mozliwości.
 
Ostatnia edycja:

MarcinJ

New member
Jeśli chcę nagrać film HD na DVD w Pinnacle, to muszę mieć nagrywarkę HD DVD czy Pinnacle nagra to na zwykłej nagrywarce DVD ?
 

viValdi

New member
Bez reklam
Standard HD-DVD (konkurencyjny do Blu Ray) już nie istnieje. Pewnie tu i ówdzie znajdziesz jeszcze nagrywarki do tego standardu, ale daj sobie spokój.
Materiał HD można oczywiście nagrać na DVD tylko musisz określić w jakim celu to robisz. Jeśli jako archiwum no to żaden problem. Jeśli celem jest nagranie DVD który pózniej będzie odtwarzane w playerze Blu Ray/AVCHD to też można, ale inaczej się to robi ;-)
 

pxl666

Member
Bez reklam
hej
czy ktos dysponujacy BR albo X360 probowal skompresowac m2t albo m2ts uzywajac x264?? oczywiscie zachowujac max jakosci i min rozmiaru pliku? czytalem ze h264 jest kompatybilny z BR i zastanawiam sie czy x264 tez?
 

WiruSSS

New member
hej pxl666 ...sorki ale nie zaglądałem tutaj od ostatniej mojej wypowiedzi i nie przeczytałem Twojego postu ..ale już ściagam ten programik to go przetestuje :)

co do x264 jest to jakby to nazwać darmowa wersja h.264 i na 99% jest kompatybilna. ...ale glowy nie daję uciąć

[edit]
...hmm .przeraża mnie trochę ilośc opcji które trzeba w tym programie poustawiać ...jenak profile z MeGUI to jest to co tygryski lubią najbardziej :cool:
 
Ostatnia edycja:
Do góry