kompresja HDV do innych formatów - testy

moscow

New member
pxl666 napisał:
#1 - co z dvd DL?
#2 - to za co sie tu placi? - 20min na dvd...reklamowka albo teledysk jedynie...
#3 - czy format pliku w owym wypadku to m2ts czy mpeg?
Sony Vegas PRO (od 8.0a) tez ma mozliwosc zapisu formatu BlueRay and DVD, wiec podejrzewam, ze moze byc podobnie. Zrobilem testy - chodzi calkiem niezle na odtwarzaczach BD, ale pod warunkiem, ze strumien ma 15 Mbps (podobno max 18Mbps, ale nie sprawdzalem). Jesli uzyje sie 25Mbps - bedzie sie zacinac.
Format kompresji to MPEG-4 AVC (H.264). Otwarzarka rozponala dysk nagrany w ten sposob jako AVCHD. Dyski Dual Laer tez powinny raczej dzialac. Poniewaz 1 GB pojemnosci to okolo 6 minut filmu, to powinno sie w takim wypadku zmiescic jakies 50 min. Jak na domowe produkcje to mysle, ze jest to sporo - a cena takiego nagrania, przy zblizonej jakosci, jest znacznie nizsza niz "normalnego" BD.

Pozdrawiam,
-krzysiek-
 

pxl666

Member
Bez reklam
moscow napisał:
Sony Vegas PRO (od 8.0a) tez ma mozliwosc zapisu formatu BlueRay and DVD, wiec podejrzewam, ze moze byc podobnie. Zrobilem testy - chodzi calkiem niezle na odtwarzaczach BD, ale pod warunkiem, ze strumien ma 15 Mbps (podobno max 18Mbps, ale nie sprawdzalem). Jesli uzyje sie 25Mbps - bedzie sie zacinac.
Format kompresji to MPEG-4 AVC (H.264). Otwarzarka rozponala dysk nagrany w ten sposob jako AVCHD. Dyski Dual Laer tez powinny raczej dzialac. Poniewaz 1 GB pojemnosci to okolo 6 minut filmu, to powinno sie w takim wypadku zmiescic jakies 50 min. Jak na domowe produkcje to mysle, ze jest to sporo - a cena takiego nagrania, przy zblizonej jakosci, jest znacznie nizsza niz "normalnego" BD.

Pozdrawiam,
-krzysiek-
tzn wyrenderowales z vegasa template br ale nagrales na dvd dl czy BR? jesli na dvd dl to to jest wlasnie opcja o ktorej mowie - niedrogo i wydajnie domowe hd (jesli nie liczyc ceny vegasa...) dvd architect 4.5 ma mozliwosc robienia menu pod te rendery wiec chyba jest kompletny workflow pod hd kompatybilne z br...
 

Bartek-pl

New member
mariof napisał:
Ponieważ nagrywarki BR ly HD DVD kosztują majątek a najtańszy player to 700zł

Nie prawda! Nagrywarka taka do komputera kosztuje 600zł! Sam zastanawiam się nad kupnem przy następnej wypłacie :)
 
Ostatnia edycja:

Bartek-pl

New member
bankrootghost napisał:
Która to nagrywarka BD kosztuje 600 zł ?
Chyba coś Ci się pomerdało :???:


http://www.allegro.pl/search.php?string=nagrywarka+hd+dvd

Szukanie nie boli... :p

P.S. Niewiem jak u Was ale ja mam problem z usunięciem przeplotu! Testowałem różne biblioteki... FiledDeinfected ma bardzo płynny ruch - elegancko, ale gdy np. kręce horyzont w okół obraz jest bardzo rozmyty. Przy użyciu biblioteki Kernel obraz w takiej sytuacji jest widoczny i w miare ostry, jednak ruch nie jest płynny... Chyba nie można dobrze przekształcić tego do progresiv.... Jak zapisze do MPEG2 z przeplotem, wszystko wygląda pięknie, jednak MPEG2 przy mniejszym bitrate niż zastosowany w kamerze wygląda nie zbyt pięknie... Obraz jest lekko rozmyty, dlatego zalezy mi na Xvid, divx... Konwenter divx też nie pomaga zbytnio, bo po zapisaniu obraz nie jest płynny tak jak w przypadku oryginału :( hmmm
 
Ostatnia edycja:

mariof

New member
Bez reklam
@ Bartek-pl czytanie też nie:)! Link, który podaleś jest do odtwarzacza BD i HD DVD! Najtańsza nagrywarka BD w Polsce (http://www.allegro.pl/item337205721_najlepsza_nagrywarka_blu_ray_hd_dvd_lg_ggw_h20l.html) to jeszcze około 1000zł ale jestem mocno przekonany że do końca roku cena spadnie do poziomu ca 250 USD. Problem to ceny płyt - nadal za drogo:( i dlatego najlepszym pomysłem aby cieszyć się filmami HD z kamer video już dziś jest stosowny mediaserwer (najlepiej z HDMI) lub (mój wybór) - Playstation 3. Komputer też się sprawdzi ale "kasa" potrzebna na ten cel jest zdecydowanie większa.
 
Ostatnia edycja:

Bartek-pl

New member
mariof napisał:
@ Bartek-pl czytanie też nie:)! Link, który podaleś jest do odtwarzacza BD i HD DVD! Najtańsza nagrywarka BD w Polsce (http://www.allegro.pl/item337205721_najlepsza_nagrywarka_blu_ray_hd_dvd_lg_ggw_h20l.html) to jeszcze około 1000zł ale jestem mocno przekonany że do końca roku cena spadnie do poziomu ca 250 USD. Problem to ceny płyt - nadal za drogo:( i dlatego najlepszym pomysłem aby cieszyć się filmami HD z kamer video już dziś jest stosowny mediaserwer (najlepiej z HDMI) lub (mój wybór) - Playstation 3. Komputer też się sprawdzi ale "kasa" potrzebna na ten cel jest zdecydowanie większa.

A no fakt :) nie doczytałem się... :( No ale kij... Można poczekać aż spadnie troszke... Tylko właśnie tak jak mówisz... Cena płyt jest koszmarna... 50zł za jedną płyte 25GB a ok. 100zł za 50GB...
 

panjacek

New member
Panowie, DivX HD, DiviX HD i jeszcze raz DivX HD. Jekość doskonała, koszt niewielki, tylko trzeba znaleść odtwarzacz który to odtwarza poza komputerem i PS3.
W ten sposób można doczekać do "tańszych czasów".
 

pxl666

Member
Bez reklam
panjacek napisał:
Panowie, DivX HD, DiviX HD i jeszcze raz DivX HD. Jekość doskonała, koszt niewielki, tylko trzeba znaleść odtwarzacz który to odtwarza poza komputerem i PS3.
W ten sposób można doczekać do "tańszych czasów".
...hmm noto pisalem o tym juz dawno...a codo odtwarzacza...przecierz kazdy z nas ma w domu komputer - skoro enkodujemy do hdv to czyms to zrobilismy czyz nie? osobiscie jeszcze nie widzialem odtwarzacza divxHD ale lekko sie obawiam ze predko takowego nie zobaczymy...ceny laptopow leca w dol i to jest pocieszajace!
 

Bartek-pl

New member
Divix HD to nie zaden format LOOOL! To jest zwykły divx tylko że poprostu z większą ilością pikseli! Więc pytanie czy procesor odtwarzacza sobie poradzi z czymś takim, jeśli tak to nie jest to nic nowego... Oczywiście mogą być limity rozmiarów, ale to już inna bajka...
 

pxl666

Member
Bez reklam
Bartek-pl napisał:
Divix HD to nie zaden format LOOOL! To jest zwykły divx tylko że poprostu z większą ilością pikseli! Więc pytanie czy procesor odtwarzacza sobie poradzi z czymś takim, jeśli tak to nie jest to nic nowego... Oczywiście mogą być limity rozmiarów, ale to już inna bajka...
aha...a hdv to dv z wieksza iloscia pikseli...lool...
 

Bartek-pl

New member
pxl666 napisał:
aha...a hdv to dv z wieksza iloscia pikseli...lool...

Dać mądremu komputer do ręki...
Może Ty masz coś takiego jak kodek divx HD, albo xvid HD. Bo ja używam kodeka divX oraz xvid... Te same nagłówki pliku, te same właściwości, poza rozdzielczością... A o DV to tu nie rozmawiamy...
 

WiruSSS

New member
do cięcia i składania materialu, prostych przejść czy zanikania obrazu, konwersji fps, usuwanie przeplotu (czyli wszytkich podstawowych rzeczy) używam skryptów avs ...do samej kompresji megui do którego owe skrypty wczytuję. Program jest rewelacyjny jak dla mnie i niewymagający szczególnej wiedzy (prosty w konfiguracji sprowadzającej się do wyboru odpowiedniego profilu)
 

rafibydgoszcz

New member
A jakie ustawienia wybierasz w tym kodeku x.264 ? Wlasnie sobie sciagnalem ten plik 2000kbps i naprawde wymiata w porownaniu do Divx'a ktory do tej pory uzywalem. Widze ze zmieniasz rozdzielczosc na 1280x720, czy jest jakas roznica jakby zrobil je w 1440x1080 ( slyszalem ze przy amatorskich kamerach nie ma roznicy miedzy 1280x720 a 1440x1080 ) ?
 

WiruSSS

New member
przede wszystkim jest to inny aspect ratio. czy to konieczne ...ja tak wolę ...ale to moje czyste widzimisę ;)

co do kolegi poniżej owszem virtualdub oferuje sporo ..ale nie oferuje jednego. prostoty konfiguracji kodeka wg potrzeb ...megui posiada gotowe profile które idealnie pasują do rzeczy do których zostałw stworzone ..poza tym w sieci można znaleźć sporo dodatkowych profili. Jak dla mnie virtualdub jest ok i tez go używam ..ale ostateczną kompresję pozostawiam megui. nie wiemjak to działa w virtualdubie ale megui ma dla mnie jeszcze jeden mooocny atut ...ma tzw workflowy które mogą korzystać z odrębnych rdzeni, ja posiadam 4 co za tym idzie mogę ustawić kompresję 4 filmów które się będą kodować JEDNOCZESNIE ...oczywiście cały proces trwa troszkę dłużej ale rdzenie są o wiele lepiej wykorzystane i trwa to spooooro krócej niż jakbym kodował je po kolei :)
 
Do góry