Pzechwytyanie obrazu z kamery

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Zakładasz kolejny wątek, więc powinieneś wiedzieć, że w zapytaniu powinno się wyczerpać temat...

Jaką kamerą z dyskiem czy z kasetą, przez jakie złącze itp itd...

Pozdrawiam
 

fajny52

New member
a mogę przechwycić film na dysk zewnetrzny na usb 2,5 calowy 100gb? Czy jak przechwytujesz obraz za pomocą programu Pinanacle studio czy jeśli film zajmuje 1 godz czy przechwytywanie trwa u Ciebie też godzinę?
 

mariof

New member
Bez reklam
fajny52 napisał:
a mogę przechwycić film na dysk zewnetrzny na usb 2,5 calowy 100gb? Czy jak przechwytujesz obraz za pomocą programu Pinanacle studio czy jeśli film zajmuje 1 godz czy przechwytywanie trwa u Ciebie też godzinę?
nie może być inaczej. Standard DV nie przewiduje zwiększenia szybkości przesyłania danych z taśmy do innego źródła. Przesłanie 1s materiału zajmuje dokładnie 1s - inaczej nie będzie. Przy okazji - eksportując film z kasety do komputera polecam podzielenie go na części nie dłuższe niż 8-10 minut. Ułatwia to edycję i daje "oddech" twardemu dyskowi.
Każdy nowy dysk poradzi sobie z transferem danych nie tylko SD DV ale także HD DV. W programie Pinnacle Studio jest specjalna funkcja, która pozwala sprawdzić czy wydajność dysku jest wystarczająca. Uwagi Seneka są jak najbardziej na miejscu. Najlepiej do zgrywania materiału Video mieć osobny dysk twardy, może być zewnętrzny byle wystarczająco szybki. Założenie przynajmniej osobnej partycji jest, w zasadzie, konieczne.
 

yander

New member
Hv10

Stawiam pierwsze kroki w obsłudze Canona HV10. Proszę o pomoc jak materiał zgrany na dysk - Sony Vegas, wysłać przez fire-wire ponownie na kasetę?
 

fajny52

New member
Piszę w imieniu wujka :D
Więc tak:
mam program Ulead Video Studio 10 + i mam kamerę cyfrową Sony HDR-HC5 E i laptopa HP nx 9110 laptop ma procesor intel celeron 2.8 Ghz, 512 mb ramu, dyusk twardy HDD 40 gb i karta graficzna Ati Radeon 9100 64 mb i chce przecvhwycic obraz przez złącze firewire ale w formacie HDV i właśnie program Unlead Video Studio 10 + na to nie pozwala tylko od razu przekonwentorowuje go do formatu DV i właśnie nie wiem dlaczego się tak dzieje a chcę zgraćwłaśnie film do latopa w formacie HD i edytować go potem. Jeśli możecie pomóżcie rozwiązać ten problem
 

viValdi

New member
Bez reklam
To nie program winien, tylko kamera;)

Wejdź do menu kamery i znajdź zakładkę iLINK Conversion - ustaw ją na off (może masz polskie menu no to wtedy ustaw Wyłącz).
Możesz również ustawić kamerę jako player: są trzy opcje - HDV, DV, Auto. Ustaw HDV

I najważniejsze - może nagrałeś DV (przez pomyłkę). Obserwuj ekran czy wyświetla się HDV czy DV podczas nagrania.

Ostatecznie można przeczytać instrukcję; jeśli kamera kupiona w Polsce to powinieneś mieć ją po polsku.
 

fajny52

New member
viValdi napisał:
To nie program winien, tylko kamera;)

Wejdź do menu kamery i znajdź zakładkę iLINK Conversion - ustaw ją na off (może masz polskie menu no to wtedy ustaw Wyłącz).
Możesz również ustawić kamerę jako player: są trzy opcje - HDV, DV, Auto. Ustaw HDV.
Jak ustawiamy w zakładce iLINK Conversion - ustaw na off to system pyta sie o jakiś sterownik nie wiem o co chodzi :(
 
Ostatnia edycja:

viValdi

New member
Bez reklam
OK, już jest jakiś postęp - nie konwertuje do DV.

Jaki dokładnie jest komunikat? Podejżewam, że chodzi o uaktualnienie sterownika karty graficznej.
Zacytuj go dokładnie.

Sterowniki można ściągnąć ze strony wsparcia HP, ale ostrożnie, może ktoś mógłby ci pomóc co się zna na rzeczy.

Zanim to zrobisz, spróbuj włączyć w kamerze Player HDV i ponowić próbę zgrania. Nie sądzę, żeby to pomogło, ale...
 
Ostatnia edycja:

dziadekba

New member
Nie moge przechwycić HDV z HDRH7

Podczas przechwytywania przycina i zapisuje film w sekundowych częściach.
Używam fire-wire i programu który był przy kamerze: Picture Motion Browser. Mocny komp: AMD 64 X2 5200, NVIDIA GeForce 8800 GTS, 2 giga ramu, dysk 500 giga i rwie klipy na małe części. DV przechwytuje dobrze. Co może być powodem?
 

fajny52

New member
Nie umiem przechwycic obraz w formacie HDV z kamery ponieważ system prosi o zaaktualizowanie sterowników karty graficznj zainstalowanej w laptopie, a mam laptopa HP NX 9110 i karte graficzną ATI 64 mb która pobiera pamięć z ramu. Byłem na stronie producenta HP (www.hp.pl i www.hp.com ) i niestety nie znalazlem nowszych sterowników do tej karty graficznej :(:( jeśi znacie jakaś stronke z nieoficjalnyzmi sterownikami do kary graficznej to zapodajcie ją tutaj a jeszcze lepiej by było żebyście podali bezpośredni link do sterownika do tej karty graficznej. Mam Windowsa XP SP2. Z góry dziękuje za pomoc!!
Pozdrawiam
Darek
P.S. Jeśli macie inny pomysł na rozwiązanie tego mojego problemu to pomózcie mi.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Miałem podobnie z moim nx7000. Próbowałem ze strony ATI ale tam nie było sterowników do Mobility Radeon 9200. Próbowałem różne mody ale nic nie dawało dobrego rezultatu. Koniec końców wróciłem do starego sterownika i Pinnacle przestał się dopominać o upgrade.

Dla dowolnego NLE 64MB to za mało, masz konfigurację niesuportowaną ale mnie to działa. Przechwytuję na nx7000 (bo ma firewire) a edytuję na Dell'u D600 i nx7000.

Proponuję pomiń ten komunikat i jedź dalej.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Nie, nie o to chodzi.

Przy przechwycie karta graficzna nie gra prawie żadnej roli - tylko podgląd tego co jest przechwytywane (ale to też można wyłączyć).

Jakiego NLE używasz? Założyłem, że Pinnacle Studio... ale może coś innego.

Jeśli przeczytasz rekomendowaną przez producenta NLE konfigurację sprzętu (ja nie czytałem :rolleyes: ) to okazuje się, że wszyscy rekomendują 256MB dedykowanej pamięci graficznej. Jak to odkryłem to się wściekłem, ale w końcu zmusiłem Pinnacle'a do pracy z pamięcia 32MB. Działa. Masz lekko licząc 2x silniejszego kompa niż ja a więc u ciebie też musi działać.

Napisz jaki jest twój NLE i z jakiej kamery przechwytujesz.
 

viValdi

New member
Bez reklam
@fajny

miałem traila Ulead VS10+ i nie miałem takich problemów. Jeden krótki filmik HDV przeedytowałem na nim, ale generowani proxy zabierało bardzo dużo czasu.

Niestety nie wiem co ci poradzić; postaraj się pominąć to wezwanie do upgrade'u sterownika karty graficznej - na stroni HP i tak nic nowszego nie znajdziesz.
 

fajny52

New member
jak wujek ustawia zakładkę iLINK Conversion na off to kamera jak probuje przechwycic obraz w formacie HDV staje sie nieaktywna. Probowal juz w programie Ulead video studio 10 plus i pinnacle 10 trial
 
Do góry