[ZAKUP] Kamera 3 CCD - Który Panasonic (180, 230, 75) ?

jerzy_dabrowski

New member
Witam! Jestem nowy na forum, nazywam sie Jerzy.

Troche jestem nie na bieżąco jeśli chodzi o video-kamery, dlatego mam
kilka pytań. Jestem początkującym video-amatorem, dotej pory używałem tylko cyfrówki (foto-aparatu). Teraz przyszedł czas na zakup video cam 3 CCD.
Wybrałem Panasonica, bo mam do niego największe przekonanie (sąsiad ma Samsunga i w ciągu półtore roku 7-8 razy odwiedzał serwis ; z Canonami, nie wiem jak teraz, ale też różne dziwne rzeczy się działy pare lat temu).
Odrzuciłem SONY - z jednego powodu: ekrany dotykowe, to odpada. Mój znajomy z pracy miał Panasonica GS-70 3CCD (kupił coś za 4000 zł, takie były ceny) i bardzo go sobie chwalił, teraz ma jakiś "wypas" SONY'ego.

Potrzebuje kamere 3CCCD, mini-DV (nie interesuje mnie DVD czy HDD). Będe robić oczywiście filmy amatorskie, co nie znaczy, że chce rezygnować z dobrej jakości filmów. Głównie będe robił filmy w plenerze, otwartej przestrzeni, rzadziej w pomieszczeniach.

Tak więc wybór padł na Panasonica, jestem zainteresowany trzema modelami:
(dodam, że potrzebuje Fakture VAT i gwarancje na pełne dwa lata, chce kupić coś porządnego zęby posłużyło mi parę lat):

1.
PANASONIC NV-GS230 (podobno to najnowszy model, tak piszą na stronach
Panasonic) - ok. 1650 zł (eBay.pl / Allegro.pl)
Obiektyw Leica Dicomar, ZOOM x10,
2.4 mln. pixeli

2.
Panasonic NV-GS180 (to chyba starszy model ?? nie jest już oferowany w
sklepach ??) - ok. 1500 zł (eBay.pl / Allegro.pl)
Obiektyw Leica Dicomar, ZOOM x10,
2.4 mln. pixeli

3. ewentualnie:
PANASONIC NV-GS75 3x CCD (stary model ?) - ok. 1300 zł (eBay.pl /
Allegro.pl)
Matryca 1,7 mln pikseli, ZOOM x10


I teraz się pojawiają pytania:
1. Co lepsze GS230 czy GS180 ? Która nowsza, nowocześniejsza ? Czym one się z grubsza biorąc różnią ? Jak wypada w nich optyka i stabilizacja obrazu ? Jak z jakością filmów ?

2. Która kamera z tej trójki ma najlepszy stosunek cena/jakość Waszym
zdaniem ?

3. Czy te kamery mogą zapisywać w formacie HD-TV (full HD-TV) ?

4. Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie ? (czego tutaj nie napisałem, nie wziąłem pod uwagę)

5. Czy jest jakaś alternatywa SONY'ego za 1500-1600 zł (ceny z aukcji) ?


Z GÓRY DZIEKUJE ZA WSZELKIE PODPOWIEDZI I SUGESTIE !

Pozdrawiam,
J.A.D.
 

jerzy_dabrowski

New member
GS230 nie ma stabilizacji optycznej ?
( w opisie jest - stabilzacja E.I.S ; Jak jest opisywana optyczna ?)

Bardzo ważna jest stabilizacja optyczna ?
( Na zoomie, z dużej odległości raczej rzadko będe filmował, chociaż nie mówie że nie zdarzy mi się filmować ). Statyw mam, ale nie wszędzie moge się z nim poruszać (komfort, wygoda).

GS 320 jest ciut za droga dla mnie, GS 230 jest jednak ok. 400-500 zł tańsza.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Oczywiście że NV GS 320 - ma lepsze możliwości, ale dla amatorskich nagrań wymienionych przez Ciebie kamer - model GS 180 / jeśli chodzi tylko o cenę/ zupełnie wystarczy.
Jeśli masz zapędy do twórczej pracy - to sięgaj po GS 320 , a brakujacą kwotę weź na raty.
Niestety nie namawiam Cię na zakupy z Allegro , wiele osób ma kłopoty.
pozdrawiam
 

jerzy_dabrowski

New member
kiki napisał:
witam
Oczywiście że NV GS 320 - ma lepsze możliwości, ale dla amatorskich nagrań wymienionych przez Ciebie kamer - model GS 180 / jeśli chodzi tylko o cenę/ zupełnie wystarczy.
Jeśli masz zapędy do twórczej pracy - to sięgaj po GS 320 , a brakujacą kwotę weź na raty.
Niestety nie namawiam Cię na zakupy z Allegro , wiele osób ma kłopoty.
pozdrawiam

Jakiego typu kłopoty mogą wystąpić na Allegro ?
( chce kupić od firmy, odebrać osobiście w Warszawie i na fakturę VAT ).

Chodzi o amatorskie filmy, ale zależy mi na możliwie wysokiej jakości obrazu. Trochę martwi mnie sprawa stabilizatora, bo poza tym GS230 ma wszystko to co potrzeba.
 

Wiesiek1959

New member
nv gs 320

kupiłem tydzień temn nv gs 320 stailizator działa wystarczy zrobić ze stabilizatorem ibez zum x10 odrazu widać efekt
 

KKuba

New member
Bez reklam
O ile masz na dopłatę nie ma się co zastanawiać. 320 (ewentualne 280 - to jest jej poprzednik, zbliżony). Powody są dwa. Kamera ma stabilizator optyczny dość sprawnie działajacy, a bez niego praktycznie nie da się zrobić zbliżeń (nie tylko 10x jak pisał kolega, ale nawet 3-4x). Po wtóre 320 ma zupełnie inną optykę - użyto dużo lepszego obiektywu Leica Dicomar. Obie rzeczy są warte dopłaty.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli odbierasz sam i znasz firmę - ok. Sprawdź tylko czy gwarancja jest realizowana w kraju ?
Unikniesz wielu kłopotów.
 

mobor

Banned
Od siebie tylko dodam ze 3CCD Panasonica w obecnej formie jest niewiele warte przy TEJ konstrukcji optyki i klasie uzytych przetworników obrazu

O NIEBO lepszy obraz dostaniesz z CANONA HV10 !!! I to nawet pomijając fakt że kamera ta ma znacznie większy potencjał gdyż moze zapisywać w HD

Canon ma OPTYCZNY stabilizator obrazu.
A Panasonic ?
EIS - ELECTRONIC IMAGE STABILISATOR

Jeśli chodzi o trwałość kamer. Panasonic BARDZO MOCNO obniżył jakosć swoich kamer na przestrzeni lat. Pierwsze modele miniDV tego producenta - DX100, DX110 - były wykonane bardzo solidnie. Jakosc obrazu (duże przetworniki CCD!), konstrukcja urządzenia, ukłąd menu, dostepne funkcje- powodowały ze kamery te bardzo chetnie nabywano do celó zarobkowych a czesc z nich wykorzystywana była nawet do realziacji TV. Od czasów MX500 - jakość obrazu z kamer Panasonica uległą drastycznemu pogorszeniu wzgledem poprzednich modeli. Producent pozostał przy układzie 3CCD ALE wpadł na DURNY pomysł by matryce CCD zmniejszyć do absurdalnych rozmiarów (cena) 1/5 czy nawet 1/6 cala (przekątna światłoczuła ledwie 4mm !!!)

Dlaczego namawiam na Canona ? Otóż kamera ta ma przetwornik o 250% większy co od razu znacząco wpływa na poprawe jakosci zapisywanego filmu. Widać to szczególnie jako dobrze nasycone kolory, brak szumów w obrazie (na co jestem bardzo uczulony!). Dalej. Optyczny stabilizator obrazu (rewelacyjnie działa) i ostatnie- DSP (DigitalSIgnalProcessor) - dokładnie ten sam który odpowiada za przetwarzanie wizji w półprofesjonalnej H2 (za 30 tys złotych !!!) W tescie kamer amatorskich HD (camcorderinfo) - Canon zajął pierwsze miejsce pod względem jakości obrazu !

Musisz teraz odpowiedziec sobie na pytanie. Co jest Twoim priorytetem podczas zakupów. Magia marki czy jakość obrazu ? W wypadku Panasonica te dwie rzeczy nie stety- nie idą w parze.
Apeluję byś dokonał wyboru na podstawie analizy jakosci obrazu (idż do MM z wlasną kasetką i zapisz 3 min jedną i drugą kamerą- nastepnie porownaj u siebie w domu)
 
Ostatnia edycja:
Do góry