Czy idzie nagrać material w formacie HD na płytkę DVD?

pxl666

Member
Bez reklam
trzeba by obadac ile wejdzie mpega2 w rodzielczosci HD na dvd ale uzywajac dvd dl to chyba z godzinka?nie jestem pewien...musisz porobic testy z rekompresja np m2ts do mpega i zobaczysz...kwestia dlubania raczej choc nie napalaj sie na jakies kosmosy
 

arsenal

Moderator
VIP
Kiedyś zrobiłem test i film reklamowy Pure Video NVidii w 720p i WMV nagrałem na zwykłe CD. Na Xboxie 360 poszedł bez zająknięcia:)
 

mariof

New member
Bez reklam
fajny52 napisał:
Witam
Mam pytanko.
Czy idzie nagrać material zgrany z kamery cyfrowej HDV w formacie HD na płytkę DVD?
Tak. Trzeba mieć Pinnacle S10+ wraz z aktywacją zapisu materiału HD na standardowym DVD (coś podobnego do "mini-DVD z przed lat). Przeprowadziłem testy - działa. Na płycie 4,7Gb mieści się ca 17-18 minut ale... . takiej płyty nie mozna odtworzyc w żadnym, zwykłym napędzie! Tylko na HD DVD... . Najtańsza (chyba?) opcja na dziś to XBOX 360 z dedykowanym HD DVD Player (ca 2kzł) - podobno działa. Za jakieś 40 dni będę testował - podzielę sie info.
 

fajny52

New member
Po nagraniu obrazu w formacie HD na plytke DVD obraz jest szarpany. Co robić? bo widzialem to u mojego wujka ktory ma taka kamerke HDV
 

mariof

New member
Bez reklam
fajny52 napisał:
Po nagraniu obrazu w formacie HD na plytke DVD obraz jest szarpany. Co robić? bo widzialem to u mojego wujka ktory ma taka kamerke HDV
Czytaj wyżej... U mnie materiał był ok a próba na HD DVD Player od XBOX360 (dzis sprawdziłem w firmie, która to cacko ma) działa bez zarzutu!
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Sprawa nie jest taka prosta bo są różne metody kompresji, różne kodeki etc. nie napisałeś co chcesz osiągnąć.

Na twoje pytanie mogę odpowiedzieć, że tak spokojnie można nagrać materiał HD na płytę DVD, można na każdy nośnik nawet na dyskietkę...
 

panjacek

New member
Najprostrzym sposobem jest konwersja do formatu WMVHD ze strumieniem danych około 8 Mb/s. Taka konwersja nic nie kosztuje, ponieważ Encoder Microsoftu jest darmowy. Najlepiej to zrobić z linii czasu któregoś z programów edycyjnyh, wtedy mamy dostęp do ustawień kodowania. Tak przygotowany plik magrywamy jako dane na płycie DVD i odtwarzamy w WMP wersji 10 lub wyższej. Na płytę wchodzi 1,5 h materiału w doskonałej jakości kilkakrotnie przewyższającej DVD z konwersją MPEG2. Niedawno czytałem że można też dokonać authoringu materiału przekonwerterowanego do WMWHD ale teraz nie mogę tej informacji w sieci odnaleść.

Pozdrawiam
 

mariof

New member
Bez reklam
panjacek napisał:
Najprostrzym sposobem jest konwersja do formatu WMVHD ze strumieniem danych około 8 Mb/s. Taka konwersja nic nie kosztuje, ponieważ Encoder Microsoftu jest darmowy. Najlepiej to zrobić z linii czasu któregoś z programów edycyjnyh, wtedy mamy dostęp do ustawień kodowania. Tak przygotowany plik magrywamy jako dane na płycie DVD i odtwarzamy w WMP wersji 10 lub wyższej. Na płytę wchodzi 1,5 h materiału w doskonałej jakości kilkakrotnie przewyższającej DVD z konwersją MPEG2. Niedawno czytałem że można też dokonać authoringu materiału przekonwerterowanego do WMWHD ale teraz nie mogę tej informacji w sieci odnaleść.

Pozdrawiam
i w czym odtworzyć?
 

mariof

New member
Bez reklam
panjacek napisał:
Najprostrzym sposobem jest konwersja do formatu WMVHD ze strumieniem danych około 8 Mb/s. Taka konwersja nic nie kosztuje, ponieważ Encoder Microsoftu jest darmowy. Najlepiej to zrobić z linii czasu któregoś z programów edycyjnyh, wtedy mamy dostęp do ustawień kodowania. Tak przygotowany plik magrywamy jako dane na płycie DVD i odtwarzamy w WMP wersji 10 lub wyższej. Na płytę wchodzi 1,5 h materiału w doskonałej jakości kilkakrotnie przewyższającej DVD z konwersją MPEG2. Niedawno czytałem że można też dokonać authoringu materiału przekonwerterowanego do WMWHD ale teraz nie mogę tej informacji w sieci odnaleść.

Pozdrawiam
i w czym odtworzyć poza kompem?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
panjacek napisał:
Znane mi są trzy odtwarzacze stacjonarne: Kiss
właśnie testuję Kiss'a DP600
na DVD 4,7 wchodzi od 40min do 1godz 15min w zależności od zastosowanego formatu i jakości bitrate /oczywiście 40-50 min to 1080p/
ale warto - jakość rewelacja i ku memu zdumieniu nic się nie zacina. /na 10 plików 7-8 jest ok pozostałe 2 to szarpanie dzwięku/

pozd
 

mariof

New member
Bez reklam
jarwisz napisał:
właśnie testuję Kiss'a DP600
na DVD 4,7 wchodzi od 40min do 1godz 15min w zależności od zastosowanego formatu i jakości bitrate /oczywiście 40-50 min to 1080p/
ale warto - jakość rewelacja i ku memu zdumieniu nic się nie zacina. /na 10 plików 7-8 jest ok pozostałe 2 to szarpanie dzwięku/

pozd
czy ktoś jeszcze ma doświadczenie z tym sprzętem? Czy faktycznie kodowanie po, co oczywiste rozkodowaniu z MPEG2 HD, do WMV HD nie powoduje degradacji obrazu. Ile taki proces może zabrać maszynce z dual core 2x3Ghz. Jeżeli nikt nie wie to sam przeprowadzę taki test prędkości. Co do jakości po konwersji to zrobiłem taką próbę z samplem sciągniętym z netu jakiś czas temu i obraz po konwersji do HDWMV wydawał mi się zdecudowanie gorszy. Kolory były wyblakłe a szczególy mniej widoczne. Moje obserwacje przprowadziłem na 19" monitorze dobrej klasy. Konwersji dokonałem w programie S10+. Było to jednak pojedyńcze doświadczenie i nadal nie mam opinii na ten temat. Jest jeszcze jeden szkopół. Kiss kosztuje ca 1600 zł. Za Xbox 360 z odtwarzaczem HD DVD zapłacimy ca 2000 zł a funkcjonalność dużo większa... . Co inni forumowicze na to?
PS Przepraszam, moje ceny Kiss'a są niwaktualne - włąsnie znalazłem ten sprzęt poniżej 800zł... . Znów "zagrawostka":). Ostatnie moje pytanie jeszcze bardziej aktualne,
 
Ostatnia edycja:

pxl666

Member
Bez reklam
hm...material HD z HDV zajmuje 13gb NIESKOMPRESOWANY...teoretycznie sporo ale DVD DL miesci okolo 9.5 gig oile dobrze pamietam...divxpro codec ma opcje kompresowania dowolnego materialu do wybranego rozmiaru pliku wiec mozna pokombinowac i np zadac kompresje do 9gb a nastepnie wrzucic do odtwarzacza typu manta emperor ktory czyta divxy.rozwazam ty czysto teoretycznie poniewaz nie posiadam takowego odtwarzacza ani kamery HDV (jeszcze) ale taki mam pomysl - moze ktorys z kolegow ma mozliwosc sprawdzenia?
http://www.divx.com/divx/windows/

jest mozliwosc kompresji hd nawet wiec gra jest warta swieczki??
hmmm mam sample HD z roznych kamer - pokompresuje i napisze jaki efekt. moze gdzies wrzuce framegraby do porownania
 
Do góry