przydatne PROGRAMY-najlepiej darmowe

najchetniej uzywany NLE


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

pxl666

Member
Bez reklam
witam znalazlem swietny konwerter i chce sie podzielic znaleziskiem
bardzo milo widze inne znaleziska
http://www.erightsoft.com/SUPER.html
jest darmowy rozpoznaje mnostwo formatow i na wiele konwertuje

"SUPER Š IS UNIVERSAL as it supports a wide variety of input/source file format to play
or encode (to & from) without any additional third party software.
Supported input source file formats are:
- Video format: 3gp/3g2(Nokia,Siemens,Sony,Ericsson) asf, avi (DivX,H263,H263+,H264,XviD,MPEG4,MSmpeg4 etc..), dat,
fli, flc, flv (used in Flash), mkv, mpg (Mpeg I,Mpeg II), mov(H263,H263+,H264,MPEG4 etc..), mp4(H263,H263+,H264,MPEG4), ogg,
qt, rm, ram, rmvb, str (Play Station), swf (Flash), ts (HDTV), viv, vob, wmv
- Audio format: aac, ac3, amr, mmf, mp2, mp3, mp4, mpc, ogg, ra, wav, wma
- AviSynth Script Files: avs. Let you specify advanced encoding commands using AviSynth scripts!"


jest tez opensourcowy NLE http://www.jahshaka.org/ lub http://www.virtualdub.org/ i modyfikacja vduba http://sourceforge.net/projects/virtualdubmod/

bardzo polecam
czekam na inne
pozdro



http://www.videohelp.com/

super stronka poswiecona tematom video - duzo porad i softu
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Ponieważ wątek wydaje mi się ciekawy więc dla tych wszystkich, którzy uwielbiają w swoich filmach różnego rodzaju bajery (trójwymiarowe latające napisy i dowolną ilość takowych przejść między ujęciami) przedkładam propozycje programu Wax 2.0e (DebugMode). Program ma ogromne możliwości i swoim układem przypomina mi Adobe Premiere ale co jest istotne - jest całkowicie darmowy. Oczywiście program jest przystosowany do HDTV i niektóre kodeki mają już zdefiniowane ustawienia w tym profilu. Dla mnie dodatkowo ten program jest interesujący, że obsługuje scripty z AVI Synth a więc można go wykorzystać do obsługi plików AVCHD. Do programu można mieć wczytanych wiele różnych plików audio i video i je odpowiednio rozmieszczać na linii czasu. Do programu dołączony jest obszerny podręcznik użytkownika zawierający wiele zrzutów ekranowych co znacznie ułatwia naukę jego obsługi. Wraz z programem otrzymuje się też wiele plugingów umożliwiających komunikację z innymi programami edycji nieliniowej (np Vegas).
Aby wczytać plik AVCHD należy przygotować bardzo prosty script np
#ASYNTHER M2TS Editing
DirectShowSource("C:\Documents and Settings\Toniu\Moje dokumenty\Moje obrazy\2007-05-27\20070527094523.m2ts")
Oczywiście w miejscu przykładowej ścieżki dojścia i nazwy muszą się znaleźć dane pliku nas interesującego. Dużym ułatwieniem będzie jeżeli do tworzenia potrzebnych scriptów posłużymy się programem VirtualDubMod (o czym już pisałem). W programie Wax 2.0e testowałem renderując swoje filmy codekami Divx i Xvid oczywiście z zachowaniem pełnej rozdzielczości HD. Poniżej przykładowy zrzut ekranu podstawowego
http://www.hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=458&stc=1&d=1180601790

W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć o programie FrameServer, który umożliwia połączenia między różnymi programami NLE. Przykładowo Vegas nie obsługuje AviSynth ale nasz Wax tak a więc trzeba połączyć ze sobą oba programy poprzez FrameServer jako plugin.
FrameServer pozwala wyeksportować dane audio/video linii czasowej do innej aplikacj, która uzyska linię czasu bezpośrednio jako input. Autor programu przetestował następujące NLE:
Sony Vegas (and earlier Vegas Video/VideoFactory versions). - tested with Vegas 6.0/5.0/4.0, Vegas Video 3.0
Adobe Premiere - tested with Premiere 6.0/6.5/Premiere Pro 1.0/1.5/Elements 1.0
Ulead MediaStudio Pro - tested with MSP 7.0
Ulead VideoStudio - tested with VideoStudio 8.0
Pure Motion EditStudio - tested with EditStudio 4.1.3
DebugMode Wax - works with Wax 2.0e and above
http://www.debugmode.com/frameserver/
Jak to w praktyce wygląda najlepiej zobaczyć na filmie. Włączamy głośniki ustawiamy ekran na pełną rozdzielczość i uczymy się obsługi wymienionych programów w połączeniu. To powinno każdego zainteresować!http://www.fortvir.net/gallery/d/2407-1/tut_avchd.mov?g2_GALLERYSID=3943043c02bd000b3d6967729c8c84f1
Plik ten można sobie przekopiować i odtwarzać na jakimś playerze (respektującym .mov) lub oglądać bezpośrednio z netu.
 

Attachments

  • Vax20e.jpg
    Vax20e.jpg
    37,9 KB · Wyś: 3197
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Do ciekawych programów obsługujących pliki AVCHD należy niewątpliwie TsRemux (transport stream re-muxer). Jest to program całkowicie darmowy i został napisany przez forumowicza Doom9 podpisującego się dmz01 (http://forum.doom9.org/showthread.php?t=125447). Co program potrafi autor sam wyjaśnia w swym pierwszym wystąpieniu. Program wywołał ogromne zainteresowanie w świecie fanów konwersji plików z BD (a więc AVCHD). Programem TsRemux można nie tylko rozkładać pliki wejściowe na części składowe (strumienie video, audio i subtitle) ale też można je przycinać co w przypadku plików AVCHD bynajmniej nie jest formalnością. Formatem na output może być zarówno plik .ts jak i plik .m2ts. Działanie programu jest zadziwiająco szybkie. Program nie wymaga instalacji ale w komputerze wcześniej musi być zainstalowany pakiet .Net Framework v 2.0. Jaką drogę przebył ten program od jego narodzin po wiek prawie dojrzały (v.0.0.9) można prześledzić czytając posty umieszczone pod podanym linkiem. Jest to zdumiewające jak wspólnym wysiłkiem zapaleńców można tworzyć konkurencyjne programy w stosunku do ich odpowiedników komercyjnych. To dzięki takim ludziom (którzy tylko dla własnej satysfakcji potrafią poświęcić swój talent twórczy i ogrom swego prywatnego czasu) komercja nas nie zjada.
PS. Teraz już jest dostępna v. 0.0.15 i nowością jest Output Format Blu-Ray
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Nawiązując do poprzedniego postu warto na żywo obserwować jak spontanicznie tworzy się program darmowy przy współudziale wielu ludzi. Otóż na AVCHD Panasonic Forum
( http://www.pana3ccduser.com/forumdisplay.php?f=36) zgłosił się programista podpisujący się milika ( ma już stronę z darmowymi swoimi programami www.milika.net), że opracowuje nowy program do konwersji video i oczekuje jakichś sugestii. Odzew był spontamiczny i w ciągu kilkunastu dni wątek milika rozrósł się do 4 stron. Zobaczymy co się z tego urodzi. A może i ktoś z Was włączy się do kibicowania przy tworzeniu tego programu?
 
Ostatnia edycja:

pxl666

Member
Bez reklam
Sydon777 napisał:
Nawiązując do poprzedniego postu warto na żywo obserwować jak spontanicznie tworzy się program darmowy przy współudziale wielu ludzi. Otóż na AVCHD Panasonic Forum
( http://www.pana3ccduser.com/showthread.phpt=16318&page=1&pp=10 ) zgłosił się programista podpisujący się milika ( ma już stronę z darmowymi swoimi programami www.milika.net), że opracowuje nowy program do konwersji video i oczekuje jakichś sugestii. Odzew był spontamiczny i w ciągu kilkunastu dni wątek milika rozrósł się do 4 stron. Zobaczymy co się z tego urodzi. A może i ktoś z Was włączy się do kibicowania przy tworzeniu tego programu?

link nie dziala...
 

dmz01

New member
Sydon777 napisał:
Do ciekawych programów obsługujących pliki AVCHD należy niewątpliwie TsRemux (transport stream re-muxer). Jest to program całkowicie darmowy i został napisany przez forumowicza Doom9 podpisującego się dmz01 (http://forum.doom9.org/showthread.php?t=125447). Co program potrafi autor sam wyjaśnia w swym pierwszym wystąpieniu. Program wywołał ogromne zainteresowanie w świecie fanów konwersji plików z BD (a więc AVCHD). Programem TsRemux można nie tylko rozkładać pliki wejściowe na części składowe (strumienie video, audio i subtitle) ale też można je przycinać co w przypadku plików AVCHD bynajmniej nie jest formalnością. Formatem na output może być zarówno plik .ts jak i plik .m2ts. Działanie programu jest zadziwiająco szybkie. Program nie wymaga instalacji ale w komputerze wcześniej musi być zainstalowany pakiet .Net Framework v 2.0. Jaką drogę przebył ten program od jego narodzin po wiek prawie dojrzały (v.0.0.9) można prześledzić czytając posty umieszczone pod podanym linkiem. Jest to zdumiewające jak wspólnym wysiłkiem zapaleńców można tworzyć konkurencyjne programy w stosunku do ich odpowiedników komercyjnych. To dzięki takim ludziom (którzy tylko dla własnej satysfakcji potrafią poświęcić swój talent twórczy i ogrom swego prywatnego czasu) komercja nas nie zjada.
PS. Teraz już jest dostępna v. 0.0.15 i nowością jest Output Format Blu-Ray

Dzięki za słowa uznania. Jeśli ktoś ma jakieś suggestie lub pytania to proszę mi je wysyłać na doom9 forum. Można po polsku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

dmz01 - autor TsRemux.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
dmz01 napisał:
Dzięki za słowa uznania. Jeśli ktoś ma jakieś suggestie lub pytania to proszę mi je wysyłać na doom9 forum. Można po polsku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

dmz01 - autor TsRemux.

Co za miła niespodzianka. Dzięki, że nas odwiedziłeś no i oczywiście za TsRemux. Mam nadzieję, że Twoja wizyta na tym forum nie jest ostatnia.
A jeżeli chodzi o sugestie to marzy mi się program do łączenia wielu małych plików .m2ts w jeden bez dekodowania. Kamer AVCHD przybywa a więc produkcja małych plików .m2ts idzie pełną parą. Możliwość ich sklejania bez dekodowania pozwoliłaby w sposób szybki przygotowywać sobie logiczne bloki do tworzenia np. menu do BD zredukowanego do kilku plansz, w których się łatwo nawiguje. Inna potrzeba wynika z możliwości odtwarzania plików .m2ts w odtwarzaczach multimedialnych np Tvix. Obraz jest znacznie korzystniejszy niż przy wykorzystaniu Player for AVCHD w PC-cie. Tylko te przerwy na załadowanie kolejnego pliku psują całą przyjemność z oglądania. W sieci nie znalazłem żadnego programu do łączenia plików .m2ts natomiast wielokrotnie pojawiają się prośby o wskazanie takiego programu. Byłoby super taką możliwość wmontować np do TsRemux. Oczywiście łączyć pliki .m2ts można w Studio 11.1 ale trwa to bardzo długo gdyż łączy się z przekodowywaniem.
 

dmz01

New member
Pliki TS są to pliki składające sie z paczek o wielkości 188 bajtów przystosowanych do nadawania przez TV lub satelitę. Ponieważ televizor/odbiornik/PVR można w każdej chwili włączyć/wyłączyć, więc informacje o programach znajdujących się w TS są nadawane parę razy na sekunde. Pliki TS nie mają więc żadnych headerów na początku czy trailerów na końcu pliku. Łatwo je dzielić i łączyć. Do połączenia plików wystarczy po prostu otworzyć okienko do comand i wpisać:

Pod Windows: "copy /b plik1.ts+plik2.ts+...+plikN.ts duży.ts"
Pod Linuxem: "cat plik1.ts plik2.ts ... plikN.ts > duży.ts"

Pliki M2TS są plikami TS w których każda 188 bajtowa paczka ma 4 bajtowy header w którym znajduje się dodatkowy czas danej paczki, czyli paczki M2TS są 192 bajtowe. Wszystko inne jest tak samo jak powyżej z TS, łącznie z połączaniem paru mniejszych w jeden większy.

Więcej informacji o TS po angielsku można przeczytać w standardzie ISO 13818-1: http://www.neuron2.net/library/mpeg2/iso13818-1.pdf
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Rzeczywiście jest tam więcej informacji o Ts bo aż 174 strony.
Jeżeli chodzi o zwykłe pliki .ts to z ich łączeniem nie ma problemu nie tylko w Windows - również wystarczy pozmieniać ich nazwy tak, aby zawierały w sobie szereg numeryczny i wskazać w Total Commanderze pierwszy plik i zlecić "scalaj pliki". To samo można oczywiście zrobić z plikami .m2ts i otrzyma się odtwarzalny plik sumaryczny - tylko, że odtwarzalność takiego pliku nie jest stabilna - miejscami występuje przyspieszenie w odtwarzaniu, które po pewnej chwili normuje się; innym razem znów zanika dźwięk na pewien czas by po chwili znów powrócić do poprawnego odtwarzania. Taki sumaryczny plik .m2ts zachowuje się identycznie przy odtwarzaniu programowym jak i sprzętowym. Ty jako znający sprawę od "podszewki" zapewne wiesz jaka jest przyczyna i jak temu można zapobiec.
Czy np. do TsRemux nie można byłoby wczytywać jednorazowo całego zestawu plików .m2ts przez ich zamarkowanie w katalogu źródłowym (lub ewentualnie pierwszego pliku przy uszeregowaniu nazw pozostałych) i wybrać Output Format .m2ts i zlecić Remux i otrzymać sumaryczny plik zadeklarowany w oknie Output File - tak sobie marzę poprostu nie znając skali trudności przystosowania TsRemux do takiej opcji.
 
Ostatnia edycja:

dmz01

New member
Sydon777 napisał:
tylko, że odtwarzalność takiego pliku nie jest stabilna - miejscami występuje przyspieszenie w odtwarzaniu, które po pewnej chwili normuje się; innym razem znów zanika dźwięk na pewien czas by po chwili znów powrócić do poprawnego odtwarzania. Taki sumaryczny plik .m2ts zachowuje się identycznie przy odtwarzaniu programowym jak i sprzętowym. Ty jako znający sprawę od "podszewki" zapewne wiesz jaka jest przyczyna i jak temu można zapobiec.

Powodem tego jest brak ciągłości zegara pomiędzy orginalnymi plikami. Teoretycznie, przemuxowanie takiego złączonego pliku przez TsRemux powinno skorygować te "timestampy"
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
dmz01 napisał:
Powodem tego jest brak ciągłości zegara pomiędzy orginalnymi plikami. Teoretycznie, przemuxowanie takiego złączonego pliku przez TsRemux powinno skorygować te "timestampy"

Jesteś Wielki dmz01 i TsRemux też. Właśnie przemuxowałem plik 1 791 186 KB powstały z połączenia dziesiątków mniejszych i w bardzo krótkim czasie otrzymałem plik 1 777 185 KB czyściutki jak łza czyli idealnie się odtwarzający na całej długości. Dzięki dmz01!!!
Jeżeli TsRemux może służyć do przywracania ciągłości zegara w pliku łączonym to tym bardziej wartałoby przystosować go również do samego łączenia plików - pomyśl o tym przy okazji. Wiem, wiem.., że Rodzina i praca mają priorytet i sen też powinien mieć taki - ale obserwując to co robisz to i tak te elementy Twojego życia są zapewne traktowane po macoszemu. Pozdrawiam serdecznie.
 

bluray

Banned
Waśnie odkryłem tesn super program.
Pytanie do autora:
Czy da się transport stream z audio 5.1 przerobic na *.m2ts aby zachowac sześc kanałów audio ( 5.1) ?
W obecnej wersji jest chyba degradacja do stereo.

Celem jest odtworzenie na PS3 ts-a z zachowanym dżwieńkiem 5.1.
 

motylraf

New member
Mam podobny problem. Plik źródłowy AVCHD pochodzi z kamery Sony. Dzielenie plików mam opanowane (dzięki uwagom Sydon777 oraz dmz01). Problem dotyczy dźwięku 5.1, który po przepuszczeniu pliku przez tsdemux nie jest dostępny.
Dołączony do kamery program w ogóle nie widzi ścieżki dźwiękowej.

Może jest inna metoda?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Poprzez PW od motylraf ustaliłem, że problem ten pojawił się w wersji 0.0.16 programu TsRemux. Jeżeli od pliku AVCHD odłączyłem audio posługując się tą wersją programu to otrzymałem plik dziwnie mały, który żadnym programem nie dał się odtworzyć. Jeżeli od tego samego pliku AVCHD odłączyłem audio wersją 0.0.15 to uzyskałem plik wielokrotnie większy od poprzedniego i w wielu programach był poprawnie odtwarzalny. Sprawdziłem jego własności programem MPC i komunikat jest taki
Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch 448Kbps [AC3 (PID 4352 @ Prog# 1)]
Tak więc przypuszczenie bluray, że następuje degradacja audio do stereo chyba nie jest uzasadniona.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Chcę polecić wszystkim zainteresowanym obróbką materiału HD program MPEG-Streamclip
( http://www.alfanet.it/squared5/MPEG_Streamclip_1.1.zip )
Jest to naprawdę znakomity i darmowy program obsługujący wszystkie rozdzielczości. Można go wykorzystać do eksportu materiału (QuickTime, DV, AVI, MPEG4), do konvertowania oraz do demuxowania (audio i video). Ma opcje Fix Timecode Breaks, która koryguje kody czasowe oraz Batch list umożliwiającą pracę w trybie wsadowym. Program może być wykorzystany do plików AVCHD. W szczególności można bardzo łatwo łączyć wiele plików .m2ts w jeden - co jest niezwykle cenne i bliżej piszę o tym w temacie: Pliki AVCHD - co z nimi robić?
 
Do góry