przydatne PROGRAMY-najlepiej darmowe

najchetniej uzywany NLE


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nicodem, a co przekodowujesz i do czego, jaki plik do jakiego formatu? Hmm, ja nie mialem z tym programem nigdy problemów, nawet na moim sprzęcie.
 

bemx2k

New member
Smutne ze wiekszosc userow posiadajacych kamery HD
zmuszana jest do przekodowywania materialu
strata czasu
strata jakosci :/ a przeciez kamety HD kupilismy dla wysokiej jakosci video ,nieprawdaz ?

Moze juz bylo ale podam jeszcze raz
http://www.videohelp.com/tools/tsMuxeR w wersji 1.8.8 b

obecnie najszybszy program do laczenia plikow *.mts / *.m2ts
bez przekodowania materialu , w ciagu 2 minut polaczy wam 40plikow w jeden duzy plik ! !
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pxl666

Member
Bez reklam
bemx2k napisał:
Smutne ze wiekszosc userow posiadajacych kamery HD
zmuszana jest do przekodowywania materialu
strata czasu
strata jakosci :/ a przeciez kamety HD kupilismy dla wysokiej jakosci video ,nieprawdaz ?

no niestety kamery nie maja wbudowanych kompresorow a nie zawsze mniejszy plik oznacza mniej jakosci...

polecam swietny program, darmowy i o ogromnych mozliwosciach
http://mediacoder.sourceforge.net/
polecam potestowac kompresje x264

przykladowy plik kompresowany x264 (oryginal do pobrania http://www.vimeo.com/2387994 tylko trzeba sie zalogowac) przed kompresja x264 mial cos kolo 2,3GB po, niecale 400mega...
 

bemx2k

New member
No nie ma takiej opcji zeby plik zrodlowy 2.3 GB ( podejrzewam ze MPEG2 ) nie stracil znacznie na jakosci po kompresji do objetosc 400MB ( H264 )
zazwyczaj mowi sie ze H264 jest co najmniej o polowe lepszy
czyli z owych 2.3GB mpeg2 plik H264 okolo 1GB powinien byc porownywalny jakosciowo .

b.t.w
Dzieki za link program sciaglem i jutro potestuje
Oczywiscie warto poexperymentowac
 
Ostatnia edycja:

pxl666

Member
Bez reklam
bemx2k napisał:
No nie ma takiej opcji zeby plik zrodlowy 2.3 GB ( podejrzewam ze MPEG2 ) nie stracil znacznie na jakosci po kompresji do objetosc 400MB ( H264 )
zazwyczaj mowi sie ze H264 jest co najmniej o polowe lepszy
czyli z owych 2.3GB mpeg2 plik H264 okolo 1GB powinien byc porownywalny jakosciowo .

b.t.w
Dzieki za link program sciaglem i jutro potestuje
Oczywiscie warto poexperymentowac
to co poslalem link to tylko pogladawo - jakosc netowa...do archiwizacji to oczywiscie duzo wyzszy bitrate
 

orka_37

New member
Pomocy!!!

Witam wszystkich. Od dawna czytam wasze forum. Dzięki Wam ostatnio kupilam Kamerę Canon HG 20. Do kamery jest program ImageMixer 3 SE ver.3.1 jest napisane zeby otworzyć mój komputer następnie podręcznik i wybrac język Polski, niestety którego brak:confused: . Bardzo proszę o pomoc może ktoś posiada tą wersję w naszym języku (powinno być w PDF)
Z góry dzięki;-)
k.aneta@poczta.onet.pl
 

orka_37

New member
orka_37 napisał:
Witam wszystkich. Od dawna czytam wasze forum. Dzięki Wam ostatnio kupilam Kamerę Canon HG 20. Do kamery jest program ImageMixer 3 SE ver.3.1 jest napisane zeby otworzyć mój komputer następnie podręcznik i wybrac język Polski, niestety którego brak:confused: . Bardzo proszę o pomoc może ktoś posiada tą wersję w naszym języku (powinno być w PDF)
Z góry dzięki :)
 

felis

New member
Witam
Wątpię by ktoś posiadał, bo ze strony producenta można pobrać wersje w kilku językach ale nie w polskim.
Pozdrawiam
 

apac51

New member
image mikser

Ja też mam ten program razem z Sony ale też bez polskiego.
Jak coś uda Ci się zrzuci z kamery bez straty na jakości to się chwal.
Z góry dziękuję.
Przepraszam to miała by odpowiedź do postu o darmowych programach - przydatne programy najlepiej darmowe str.6
 
Ostatnia edycja:

m2008

New member
krzysztofradio napisał:

no jutro ma byc beta wersja pierwsza podobno :)
moj znajmoy testowal ostatnio albo nadal testuje im wlasnie wersje beta ktora bedzie wypuszczona. nie dal kopii ale widizalem u niego i soft wyglada tak jak kiedys oxygen avchd player ale gra avchd znacznie szybciej niz kiedys.
performance ma podobno zblizony bardzo do powerdvd. gralo tez DVB-T w mpeg4 avc zdaje sie.

fajnie ze ten projekt wraca. no i mam nadzieje ze bedzie "dobre bo polskie" hehe
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Już jest do pobrania
Mam na kompie zainstalowanego starego Mirilis AVCHD Playera i podczas instalacji Splash beta wyskakuje mi komunikat, zeposiadam już nowszą wersję.
Dziwne
 
Ostatnia edycja:

pxl666

Member
Bez reklam
nie testowalem tego bo uzywam media player classic ale widze ze komercyjny mirilis ma upscaling do hd...ciekawe jak toto wyglada w praniu...
 

m2008

New member
pxl666 napisał:
nie testowalem tego bo uzywam media player classic ale widze ze komercyjny mirilis ma upscaling do hd...ciekawe jak toto wyglada w praniu...

fajnie by bylo jakby niedlugo sie w jakiejs nastepnej wersji pojawila mozliwosc sprawdzenia tego.

ja tez uzywam mpc-hc ale jesli chodzi o avchd i h.264 to juz rpzestalem bo splash poprostu buja szybciej, nic nie trzeba konfigurowac ani martwic sie o kodeki. niestety ciezko sie oglada wideo dekodowane na gpu bo logo mirillisa jest wtopione w wideo. na softowym dekoderze jest juz git.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kilka dni temu pojawiła sie nowa wersja SuperC Converter'a, która oprócz dotychczsowych funkcji plyera, odczytu parametrów plku, czy przedewszystkim konersji pzreróżnych formatów dostała także opcje łączenia, muxowania i demuxowania plików. Pewnie nie pobije popularnością specjalnie deykowanych do tych celów programów, ale może komuś się przyda. Ja używam go od dawna do wszelakiej konwersji plików audio i video

http://www.erightsoft.com/S6Kg1.html

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Czy mógłbyś przetestować przydatność tego programu do łączenia większej ilości plików .m2ts pod kątem zachowania synchronizacji AV. Ty już masz ten program zainstalowany, a ja nie chcę instalować kolejnych pakietów, jeżeli nic nowego nie wniosą, a zazwyczaj później są problemy przywracania dotychczasowej sprawności systemu. Gdybyś się dał namówić, to opisz swoje spostrzeźenia w stosownym wątku.
Pozdrowienia.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, nie omieszkam podzieić się uwagami. Odezwę się wkrótce.
[edit]
KONWERSJA
Wiadomo, że z odtworzeniem plików typu .ts czy .m2ts są problemy. Najlepiej takich plików w ogóle nie przekodowywać (odpowiednie wątki na forum pod patronatem Sydona), jednak jeśli już ktoś musi, bo np. nie ma na czym ich odtworzyc lub utworzonej struktury AVCHD to już w poprzedniej wersji autorzy dodali obsługę plików tego formatu (jako możliwe do przekodowania) jednak u mnie to nie działało i w najnoweszej wersji nadal nie działa.

Pozostałe formaty wszystkie śmigają. Można dokonywać poza zamianą na różne formaty i kontenery również rozdzielczości (w tym zamiana z formatów typu 4:3 na panoramiczne, itp.), zmiany ilości wyświetlanych klatek, bitrate, i wiele innych. Można wybrać gotowe podpowiedzi lub samemu wporwadzić żądane parametry. Można zdecydować czy przekowodany plik video ma zawierać ścieżkę audio i jakiej jakości; częstotliwość, bitrate, ilość kanałów (również 5.1). Program w zależnosci od tego jaki typ pliku wybierzemy jako wyjściowy sam podpowiada nam jakie mogą zostać użyte kodeki i kontenery, oraz formaty audio.

Dla lepszego zrozumienia dodałem kilka zrzutów ekranowych. Na załączonych obrazkach 2 i 3 są jedynie przykłady kodeków audio i video (w tym przypadku dla .avi – kolumny pod „Select the Output Video Codec” oraz „Select the Output Audio Codec”). Lista ich jest zmienna w zależności od wybranego formatu video. Natomiast pole w kolumnie „Select the Output Container” zawiera pełną dostępną listę obsługiwanych formatów audio video wejściowych i wyjściowych. (obrazek nr 1)

ŁĄCZENIE PLIKÓW
Niestety, pliki.ts czy .m2ts nie są obsługiwane (łączone)

DEMUXOWANIE
Plik .m2ts został szybko i poprawnie zdemuksowany na 2 wyjściowe; jeden video h264 i drugi audio ac3

MUXOWANIE (obrazek 5)
Wrzuciłem poprzednio zdemuxowane pliki jako zadanie do ich połączenia. Program pyta się jaki chcemy wybrać wyjściowy kontener. Wybrałem proponowany .mkv. Plik został poprawnie odtworzony, zarówno dźwięk i obraz. Jako wadę należy uznać brak możiwości wmuxowania więcej niż jednej ścież audio.

Program jest również odtwarzaczem. Ja używam go jedank najchętniej do określania paramterów pliku, by odczytać np. ilość klatek filmu do zabawy z napisami (obrazek nr. 4, tytuł pliku: „Domek1”)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

zieloony

New member
Koledzy pomocy.
Zainteresował mnie ten programik.
Ale nic nie mogę zrobić za każdym razem wywala mi błąd i takie okno jak w załączniku.
Zaznaczam sobie aby mi przekonwertował wg przykładu który był podany i nic, demuxowanie również nie działa - o co kaman ?



OK. działa - musiałem pobrać AviSynth
 

Attachments

  • super C.jpg
    super C.jpg
    80,3 KB · Wyś: 449
Ostatnia edycja:
Do góry