przydatne PROGRAMY-najlepiej darmowe

najchetniej uzywany NLE


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

setunia

New member
Bez reklam
Widzę, że programików mnogo i trochę się już pogubiłem.
Proszę mi polecić coś w miarę łatwego do konwersji mkv i ts na AVCHD i najlepiej z możliwością wklejenia napisów i nagrania w nagrywarce. Chcę swoją kolekcję lub chociaż część móc oglądać z PS3 - a ona bodajże potrafi takie plitki odczytywać.
 

jacek.ok66

New member
HDV-BlueRay

A ja mam taki problem. Kupilem laptopa, ktory ma nagrywarke BlueRay, Dual Core 2Ghz, 2 Giga Ram i karta video 1GB, plus HD 200 GB ale nie mam pojecia czym zgrac z kamerki Sony HC3 material tak jak leci (juz nie marze o jakiejs obrobce) bezposrednio na plytke Blue Ray..Mam Pinnacle 11 Studio Plus ale on nie obsluguje BR. Mam tez najnowszy Nero 8, ale jakosc wynikowa materialu z HDV na BR jest fatalna...Szukam wiec prostego programu. Przy okazji. Mam w laptopie gniazdo HDMI. Czy zrzutu dokonywac przez popularny FireWire (tak do tej pory robilem ) czy HDMI?
 

viValdi

New member
Bez reklam
Przechwyt materiału tylko przez FireWire.

O ile się nie mylę to w HC3 jest opcja nagrania na BR ale chyba tylko dla nagrywarek Sony.

Pinnacle umożliwia nagranie płytki DVD do formatu BR tak że w playerze BR można odtworzyć takie nagranie. Chyba masz rację że nie można nagrać płytek BR :confused:

BTW, a jaki to notebook - producent/model.
 

jacek.ok66

New member
viValdi napisał:
Przechwyt materiału tylko przez FireWire.

O ile się nie mylę to w HC3 jest opcja nagrania na BR ale chyba tylko dla nagrywarek Sony.

Pinnacle umożliwia nagranie płytki DVD do formatu BR tak że w playerze BR można odtworzyć takie nagranie. Chyba masz rację że nie można nagrać płytek BR :confused:

BTW, a jaki to notebook - producent/model.

SONY VAIO VGN-FZ180E
Owszem po podlaczeniu HC3 do laptopa wlacza sie jakis program Sony Click to BR ale po zrzuceniu na BR material jest raz, ze pociety na kawalki i trzeba eksplorowac zawartosc plyty i odtwarzac po kawalaczkach, dwa cos jest ze przy ogladaniu na laptopie strasznie przycina....Do odtwarzania uzywam Windows Media Playera najnowszego, bo oczywiscie zaden inny program nie chce tego odtworzyc...
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
setunia napisał:
Widzę, że programików mnogo i trochę się już pogubiłem.
Proszę mi polecić coś w miarę łatwego do konwersji mkv i ts na AVCHD i najlepiej z możliwością wklejenia napisów i nagrania w nagrywarce. Chcę swoją kolekcję lub chociaż część móc oglądać z PS3 - a ona bodajże potrafi takie plitki odczytywać.

Aktualnie pojedynczym darmowym programem tego nie da się zrobić (może kiedyś tam). Proces należałoby rozłożyć na kilka etapów i posługiwać się kilkoma różnymi programami. Natomiast stosunkowo niedrogi program Nero 8 mógłby sobie z tym poradzić (oczywiście w wersji z obsługą Blu-ray, która jest dostępna)
Wracając do wątku tytułowego chciałbym polecić darmowy program meGUI modern media encoder. Program ten od dawna jest ceniony przez amatorów zajmujących się obróbką video i ciągle się rozwija. Jego ostatnie wersje są także przydatne do obsługi różnych formatów dla materiału HD. Uniwersalność programu wynika z faktu obsługi skryptów AviSynth, który oczywiście musi wcześniej w systemie zostać zainstalowany. Tym użytkownikom, którzy nie czują się dobrze w pisaniu skryptów program służy wydatną pomocą oferując swego kreatora.
 

Noel

New member
Sydon777 napisał:
.....Natomiast stosunkowo niedrogi program Nero 8 mógłby sobie z tym poradzić (oczywiście w wersji z obsługą Blu-ray, która jest dostępna)...


wiec jak jest z ta wersja 8 Nero ma obsluge Blu-ray , czy tez nie ???
 

hrynkow

New member
bd authoring

kilka dni temu kupiłem "w ciemno" nagrywarkę BlueRay do komputera. Oprogramowanie do nagrywarki nie zawiera "NERO 8" ale w to miejsce dołączono kompletne oprogramowanie CyberLink: Odtwarzacz Power DVD z obsługą płyt BD, programy do nagrywania oraz PowerDirector 5 i PowerProducer służący do przechwytywania materiału źródłowego z kamer lub z dysku i przetwarzania do formatu HD, tworzenie menu, rozdziałów itd. czyli pełny BD authoring (output tylko na dysk BD)
Materiał wyjściowy: mpg, mpeg, avi, asf, wmv, VOB, DVR-MS, plików ts nie czyta lecz za pomocą "MPEG Streamclip" można zamienić na mpg bez straty parametrów obrazu i dźwięku. Na razie testuję sprzęt i niewiele więcej mogę powiedzieć. Kupiłem do przetestowania film i zaskoczyła mnie rozbudowana struktura folderów na płycie, w niczym nie przypominająca DVD
 

hrynkow

New member
Pomóżcie raczkującemu amatorowi HD. Zainstalowałem pakiet Net Framework v 2.0, uruchomiłem TsRemux i nie mogę otworzyć żadnego pliku ts, m2ts ani mpg. Pojawia się okno z całą listą życzeń. Co może być nie tak?
 

lukchrust

New member
Mam kamerę na płytki DVD, poniważ dużo nagrywam używam DVD-RAM i zgrywam zawartość płyt na dysk. Są tam pliki .VRO .IFO i .BUP w folderze DVD_RTAV. Doradźcie którym konwerterem najlepiej przekonwertować plik VRO do MPEG żeby móc wypalić płytkę DVD video
 
Ostatnia edycja:

Bartek-pl

New member
Wiecie może jak w avid linquid zrobi normalne cięcie na timeline? Nie jakies kreatory, edytory trim dziwne tylko poprostu mam zaznaczony daną klatke na timeline i w tym miejscu chce rozdzielic, jak to zrobic ?

I jeszcze inne pytanie: W Pinnacle studio plus jak wyłączyć te magnetyzowanie się na pasku czasu elementów? Chce wstawić audio w konkretne miejsce a to mi skacze w jakieś głupie wybrane przez siebie miejsca :/... Można to wyłączyć?
 
Ostatnia edycja:

pxl666

Member
Bez reklam
znacie moze jakis soft ktory pozwala kontrolowac kamere z komputera? filmowac hdv od razu na dysk i kontrolowac opcje (zoom, migawke, swiatlo...)?
byloby swietnie ale nie napalam sie ze takie cos znajde...
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Aby ożywić ten martwy od pewnego czasu wątek, proponuje darmowy program do wypalania płytek o nazwie ImgBurn. Użytkownicy kamer AVCHD wypalają swoje płytki w UDF 2.5. Starsze wersje programu Nero nie udostępniają takiej możliwości. Jeżeli więc ktoś chce wyjść poza skromne możliwości oferowane przez programy edycyjne i we własnym zakresie tworzyć struktury AVCHD, staje przed problemem ich nagrywania. Program ImgBurn rozwiązuje ten problem.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Witam,
Posiadam kamere JVC GR-DF540E mini-DV i szukam oprogramowania od JVC do zgrania filmu za pomoca kabla 1394, czy moglby ktos napisac jaki program do tego sluzy i czy jest mozliwosc podniesienia filmu do formatu HD?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Format DV jest standardem szeroko rozpowszechnionym i każdy popularny program do edycji potrafi go obsłużyć. Podnoszenie rozdzielczości SD do HD nie miałoby sensu, bo stracona zostałaby możliwość odtwarzania takiego materiału na DVD. Natomiast większość nowych odtwarzaczy DVD ma możliwość podnoszenia rozdzielczosci do HD (upscaling), aby ułatwić wyświetlanie filmów na telewizorach HD. Nie oznacza to jednak, że z filmu SD uzyska się jakość porównywalną z tym co da film nakręcony z rozdzielczością HD.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Myślę, że Pinnacle Studio w wersji podstawowej będzie właściwym programem i stwarza dość obszerne (a łatwe do opanowania) możliwości edycyjne. Choć jest to program względnie tani - warto przed zakupem zapoznać się z instrukcją jego obsługi, dostępnej na stronie producenta.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pinnacle ma funkcję "odszumiania", ale poza usunieciem szumu wprowadzilo to u mnie inne artefakty i pogorszylo jakosć, o niemilosiernym rwaniu nie wspomnę, ale mam slaby komputer. Moze na jakimś normalnym sprzecie chodzi lepiej. Być może odszumianie jest procesem, ktory wprowadza duzo nowosci do oryginalnej sceny, czego nie wytrzymuje już mój staruszek :( Dalem sobie spokuj z odszumianiem i funkcja stabilizacji (podobne efekty pogorszenia w odbiorze). Mimo wszystko mozna sprobować. Napisz po sprawdzeniu czy u Ciebie jest poprawa czy raczej w drugą stronę.
Pozdrawiam

Co do tematu wątku to polecam darmowy program Super c Converter, ktory w najnowszej wersji (32, z 8 lipca '08 ) nareszcie umożliwia przekodowywanie plikow mts nrózne formaty i odwrotnie. Dopiero ta wersja poprawnie czyta tego typu pliki (i wiele wiele innych, równiez .mkv), a przekodowywanie w porównaniu do Pinnacle odbywa się dużo szybciej. Nie jest to jednak typowy program do edycji, a jedynie porządny konwerter audio i wideo, gdie możemy sterować dowolnymi parametrami pliku (rozdielczosć, ilość klatek, rodzaj kodeka i kontenera, bitstream i wiele innych). Moze sużyć tez jako player .mts
http://www.erightsoft.com/SUPER.html
 
Ostatnia edycja:

Nicodem

New member
krzysztofradio napisał:
Co do tematu wątku to polecam darmowy program Super c Converter, ktory w najnowszej wersji (32, z 8 lipca '08 ) nareszcie umożliwia przekodowywanie plikow mts nrózne formaty i odwrotnie. Dopiero ta wersja poprawnie czyta tego typu pliki (i wiele wiele innych, równiez .mkv), a przekodowywanie w porównaniu do Pinnacle odbywa się dużo szybciej. Nie jest to jednak typowy program do edycji, a jedynie porządny konwerter audio i wideo, gdie możemy sterować dowolnymi parametrami pliku (rozdielczosć, ilość klatek, rodzaj kodeka i kontenera, bitstream i wiele innych). Moze sużyć tez jako player .mts
http://www.erightsoft.com/SUPER.html
Z nieba mi z tym spadłeś :). Używam SUPER do konwersji, ale wpierw konwertowałem .mts w Nero8 do DVD, potem SUPER z DVD do FLV (do streamingu na WWW). Dzisiaj usiadłem do konwersji kolejnych filmów i nagle Nero wywaliło mi jakiś komunikat o rejestracji czegośtam w firmie trzeciej, przy właczeniu rejestracji online zawiesiło mi komputer i od tego czasu już nie widzi obrazu w plikach AVCHD. Próbowałem reinstalki Nero - nic to nie dało. Kicha i tyle. Rozumiem że trial może mieć ograniczenia, ale bez przesady. Żeby chociaż było wiadomo co trzeba zrobić aby odzyskać te kodeki?
Ale skoro SUPER załatwi już konwersję w 1 kroku to niech się Nero buja :)

[EDIT]
I kicha. Niby koduje ale co z tego, jesli obraz mam w zwolnionym tempie, dzwiek idzie dobrze...
 
Ostatnia edycja:
Do góry