Panasonic Dv czy Dvd

dario4

New member
Mam dylemat chce kupic kamere F-y Panasonic z 3ccd do 2500 zl ,lubie montowac i przerabiac filmy do swoich potrzeb ,ale nie wiem czy wybrac kamere na kasety czy na plyty dvd. Kamera bede krecic wylacznie filmy amatorskie ,wczasy ,rodzina itp, wiem ze na plytach jest troche gorsza jakosc a na kasetach b.dobra,jednak prosze o porade w zakupie interesuja mnie modele dvr 310 i nv gs320 . Morze ktos ma vdr 310 i morze sie pochwalic jakoscia tej kamery i jak durza jest utrata jakosci / % /.:(
 

felicjan

New member
Witam, mam w zwiazku z powyższym również i pytanie od siebie... planuję zakup SONY HDR-SR1 czyli z nośnikiem HDD czy tutaj też powinienem uwzględnić, że ma to wpływ na jakość jak w powyższych przykładach (kasetka vs DVD) - czyli jest gorsza jakość niż na kasetkach? Również filmuję tylko rodzinnie.
Proszę o radę. Z góry dziękuję.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Jeśli o mnie chodzi to ja nie widzę sensu dla kamer na płytki - zwłaszcza jeśli ktoś planuje montaż. Albo taśma albo dysk.
 

dario4

New member
Zdecydowalem sie raczej na kamere dv , lecz jeszcze czasami sie namyslam nad kamera z hdd PANASONIC SDR-H250 jest to nowosc na rynku i nie wiem jak z jakoscia materialu nagranego na ta kamere czy rownierz ma duza utrate jakosci jak nagranie na kamere dvd. Mialem ostatnio mozliwosc przerabiania filmu z kamery dvd i jakosc po ponownym nagraniu jest fatalna ,jest to tylko kamera do jednorazowego nagrania .
 

Gie

Member
Bez reklam
Z tego co gdzies czytałem to i kamery na DVD i te z HDD stosują kompresje MPEG2. Trochę to dziwne. O ile na płytce zmieści się niewiele i MPEG2 jest uzasadniony to twardziele są o wiele większe i chyba nic nie przeszkadza aby stosować DV.
 

seneka

Member
Gie napisał:
Z tego co gdzies czytałem to i kamery na DVD i te z HDD stosują kompresje MPEG2. Trochę to dziwne. O ile na płytce zmieści się niewiele i MPEG2 jest uzasadniony to twardziele są o wiele większe i chyba nic nie przeszkadza aby stosować DV.

To jest własnie przykład manipulacji stosowanej przez producentów. Promowanie syfu jako "nowej świetnej technologii". Zauważ że 99% sprzętu elektronicznego ma jakieś braki, które są widoczne już w momencie rozpoczęcia sprzedaży, mimo że zastosowanie większości dodatkowych funkcji mogłoby się odbyć praktycznie bez wpływu na cenę. Canon np. w swoich kompaktowych cyfrówkach kiedyś ograniczał mozliwość filmowania (jako dodatkowa funkcja aparatu) przy najwyższej jakości do 30 s. Kiedy użytkownicy zaczęli się wkurzać ograniczył zapis do 1 GB . Tyle że przy okazji w najlepszej jakości wprowadził kompresje małostratną i 1 minuta filmu zajmuje ponad 200 MB :D
Innym przykładem jest wprowadzenia rozdzielczości 1440x1080 jako "prawie" HD. Przez 2 lata robili takie kamery, a kiedy JVC wprowadza na rynek Everio GZ-HD7 nagle Panasonic postanowił wprowadzic model HDC-SD3, który juz nagrywa w 1920x 1080. Teraz będzie mozna powiedzieć, że prawdziwe HD po raz pierwszy jest dostępne w amatorskich kamerach. Najpierw wprowadza się sprzęt z samoograniczeniami, a potem powoli się te ograniczenia znosi- tak własnie następuje pseudopostęp- dzieki temu co roku mamy nowy lepszy produkt.
 

mariof

New member
Bez reklam
Seneka:
jako konsument masz oczywistą rację. Jednak gdybyś był odpowiedzialny za sprzedaż (jak ja przez lata w polskim oddziale firmy na "S") to Twój punkt widzenia (zależny od miejsca siedzenia - co oczywiste;)) byłby nieco inny... .
 

pxl666

Member
Bez reklam
jesli chodzi o watek - dvd odpada ...jakby te debile robily kamery z napedem dvd na duze plyty DL to by bylo naprawde slodko...nagrywanie na mini dvd to jest poprostu absurd i smiech na sali. kompresja uzywana w kamerach HDD tez ogranicza/eliminuje postprodukcje wiec mozna otym narazie zapomniec...tasma i dobry efektywny workflow...>>>mocny komp i dwa duze monitory heheh...jakies swiatelko i mikrofon jesli chcesz miec dobra jakosc video/audio.noi znajomosc manualnego tweakowania ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
też polecam kamerę DV Panasonica 320 . Ma najmniejszą kompresję .w klasie cenowej - znakomity wybór.
I znam przynajmniej kilkanaście powodów dla których nie kupiłbym kamery na płyty dvd.
pozdrawiam
 
Do góry