zgrywanie filmu z kamery cfrowej HDV do komputera

fajny52

New member
Witam
Czy można zgrać film nagrany w formacie HDV do komputera (laptopa)? Czy aby zgrać film do kompa trzeba posiadać specjalna kartę graficzną?
 

Mistrz Koala

New member
Mozna zgrac i nie potrzeba do tego specjalnej karty graficznej - wystarczy mieć kontroler FireWire (to sie chyba fachowo nazywa IEEE1394), i szybki dysk HDD.
Natomiast nie wiem co do wyświetlenia materiału na desktopie/laptopie czy nie potrzeba do tego karty graficznej z 256MB ramu. Ja mam tylko taką i na innej nie próbowałem więc nie wiem jak sie zachowuje na innych.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Im słabsza karta graficzna tym większa szansa, że film będzie się "haczył", straci płynność. Czasami ludzie myślą, że to z powodu złej kamery albo że coś się stało z materiałem podczas przechytu.

Większość edytorów NLE wymaga kart graficznych z dużą pamięcią graficzną do edycji materiału HDV.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Konwersję HDV może robić procesor kompa ale również specjalizowany procesor karty graficznej.
Karta może mieć wyjście HDMI które podłączasz bezpośrednio do HDTV.
Niektóre NLE wykorzystują procesor niektórych kart graficznych do przyśpieszania renderingu.

Każda z tych funkcji karty może być określona jako "obsługa HD". Trudno powiedzieć co ma na myśli producent karty graficznej pisząc o obsłudze formatu HD.
 
Do góry