jaka jest trwalosc kasetki miniDV/HDV?

pxl666

Member
Bez reklam
czy mozna bezstratnie nagrywac i kasowac material na kasetkach ?chodzi mi o wielokrotne ich uzywanie - zgrywka na kompa,kasowanie i ponowne nagranie
 

Mistrz Koala

New member
Widzialem ostatnio w MM kasetki SONY HDV, czas nagrania 63minuty
cena 60zl (chyba troche przesadzili), z tylu opakowania było napisane ze moze byc również uzywana w trybie LP HDV 720

Co do trwalości kasetek miniDV to mam taka jedną którą kupiłem ze swoją pierwszą kamerą czyli X lat temu, kasowałem i nagrywałem kilkanaście razy
i ciągle jest OK. Jest to kasetka firmy JVC, 30to minutowa, nagrywana w systemie DV.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Oczywiście że można wielokrotnie zapisywać i kasować. W centrach komputerowych w dalszym ciągu używa się pamięci taśmowych do backup'u bo tasma uznawana jest za nośnik bardziej niezawodny niż dysk. Na te taśmy nagrywa się "bity" dokładnie tak samo jak w cyfrowych kamerach wideo. Nad tym ile razy taśma została użyta czuwa specjalne oprogramowanie. Kilkadziesiąt razy użyta taśma to całkiem normalne.

Droższe taśmy stosował bym do celów archiwalnych gdzie przechowywanie długotrwałe ma zasadnicze znaczenie. Do normalnego nagrywania biorę tańsze taśmy (ale dobrej firmy) i jak się pojawi pierwszy drop to kończę jej użytkowanie albo gdy skończy jej się "przebieg" czyli kilkanaście nagrań.
 

pxl666

Member
Bez reklam
ok - dropy sie pojawiaja przy zgrywce materialu na hd czy nagrywaniu video?
i jakie w takim ukladzie tasmy polecacie? zamierzam sie na canona hv20 wiec byc moze bede sie trzymal zalecanych ale popytac nie szkodzi...

i jeszcze jedno - czy do HD trzeba uzywac specjalnych kasetek (HDV?) czy miniDV jest ok? (HDV sa ponoc strasznie drogie...)
 

viValdi

New member
Bez reklam
Dropy pojawiają sie przy przechwycie.

Taśmy HDV nie są konieczne do nagrywania w kamerze HDV, mini DV wystarcza.
 

Legah

New member
Pomóżcie

Czy ktoś z was ma może kamerę Sony HDR-SR11E??? [FONT=&quot]Czy tą kamerą można kamerować np. w ciemnościach lub przy świecach? Chodzi o to by był dobry widok, a później film :). Pomóżcie! Nie wiem czy ją kupić :(
[/FONT]
 

Lothrain

New member
Mistrz Koala napisał:
w MM widziałem kasety Sony HDV typ DVM63 po ok 60zl/sztuka.
w MM dla idiotów :) W hurcie (5 sztuk) nawet na Allegro można trafić za ok. 30-35 PLN. To naprawdę najlepsza możliwa taśma, a dla archiwizacji ma to znaczenie. Próbowałem różnych kaset i te są najlepsze dla poważnych zajęć. Dla codziennego kręcenia wystarczą wspomniane przez Mistrza Koalę.

Ale ja nie nagrywałbym ich w nieskończoność...
 
Do góry