Pliki AVCHD - co z nimi robić?

zieloony

New member
hmm pod vista nie moge tego zroic, nie podswietla sie opcja zmniejsz wolumin (można tylko dać usuń wolumin lub formatuj).
Pokazuje też że oryginalnie jest to dysk FAT32 (to może nie ruszać tego) tylko zrobić folder w którym będę gromadził pierdoły), bo do czego może mi się przydać ta druga partycja NTFS (co na niej mogę zrobić, czego nie będę mógł zrobić na tej FAT32) ?

No i jeszcze pytanie o multiAVCHD- Sydon777 pisałeś że ma wejść wersja 3.1 i nie bedzie współpracowała z poprzednią, więc chyba muszę poczekać zanim zacznę robić wielkie porządki z filmami ?
 

nowwoj

New member
Niestety kamery różnych producentów na kartach zapisują w różny sposób struktury AVCHD i struktury te mogą być odtwarzane na TV tych samych producentów (jest to jakby sprzedaż wiązana). Canon nie produkuje TV więc musiał dopasować się do standardu BR
Niektóre TV mają sloty na karty pamięci, ale nie odtwarzają struktur AVCHD - np Samsung. Byłoby dobrze, aby w tym zakresie wypowiedzieli się i inni użytkownicy różnych kamer i rodzajów TV co da nam pełniejszy obraz sytuacji.

Aby uzupełnić temat, zrobiłem test kompatybilności Canon'a(kamera) z Panasonic'iem (telewizor). Okazuje się, że struktura w której zapisuje Canon, jest poprawna do odczytu na telewizorach Panasonic'a. Odczyt bez jakiejkolwiek konwersji był poprawny (jedyny drobiazg to telewizor nie wyświetlał nazw plików, tylko same daty). Wygląda więc na to, że zarówno Panasonic, jak i Canon są kompatybilne z standardem BR.
 

zieloony

New member
No i jest. Moja pierwsza "duża"(większa niż pendrive) struktura.
26GB i wszystko świetnie działa, chociaż mam kilka zastrzeżeń.
Może coś źle robię i mi doradzicie.
Mam problem z ustawieniem ikon do tytułów.
Robiłem tak: wybierałem ikone z filmiku w okienku i klikałem przycisk "ikona" (ale po zrobieniu struktury wrzuca mi inna ikonke do tego tytułu), próbowałem też w zakładce ikony menu, po tym jak dam auto, zaznaczyc pierwszą pozycję: Thumbnail #00 (default) i przycisnąć przycisk "link" ale też lipa, ikona jest inna niż bym chciał.
Poza tym do każdego tytułu przypisuje mi tylko 12 scen do wybory (ponoć zostało to zwiększone do 48, ale domyślam się że dopiero w tej wersji wspomnianej 3.1).
Jeżeli chodzi o ikonki scen w danym tytule to co zauważyłem: dana ikonka reprezentuje nie ten film z którego jest ikonka (nie wiem czy czaicie o co mi chodzi) mam filmik (ikonka z dzieckiem w piaskownicy) naciskam a włącza się film kolejny z koleji (córka jak się bawi w domu) i tak przy wszystkich scenach, każda reprezentuje kolejną.
Coś źle zobiłem ?
 

sharan1

Member
Witam.Mam pytanko.Wraz z Canonem HF11 dostalem oprogramowanie ImageMixer 3SE.Jak zgrywam na nim filmiki avchd ,to na PS3 ze sceny do sceny nie ma żadnej przerwy.Sceny płynnie przechodzą jedna w drugą.Natomiast na blu ray pioneera 51FD między scenami jest ok 5sekund przerwy i obraz na kuro jest w tym momencie czarny.Czy moze w blu rayu cos sie ustawia,żeby tak nie było?
 

zieloony

New member
Pytanie na czym to odtwarzasz. plyta pendrive czy dysk kamery.

Ale moim zdaniem jest tak że konsola widzi jeden tytuł i w nim są sceny (wtedy nie ma żadnych przerw) a jak jest zapisane w wielu tytułach to miedzy tytułami jest ok 1s. przerwy.
Albo inaczej, przerwy ok 5 s. sa na konsoli przy plikach DVD (MPG, MOD).
 

waltb

New member
konwersja m2ts

Wiem, że temat jest wałkowany już długo, ale chciałbym zasięgnąć waszej opini bo już trochę się bawię plikami m2ts.Ogólnie obrabiam w ulead corel dla amatora jak znalazł.Natomiast największy problem mam z materiałem końcowym, który zajmuje sporo miejsca na dysku i w momencie kiedy próbuje przerobić do jakiegoś innego formatu jakość jest bardzo kiepska.
Czy moglibyście mi podać jakiś sofcik do kompresji plików avchd(m2ts), do jakiego formatu najlepiej, jakie parametry powinny być ustawione aby zmniejszyć film przy dobrej jakości?

Pozdrawiam
Z góry dziekuje
 

smolnicki

New member
Ulead Studio

Wiem, że temat jest wałkowany już długo, ale chciałbym zasięgnąć waszej opini bo już trochę się bawię plikami m2ts.Ogólnie obrabiam w ulead corel dla amatora jak znalazł.Natomiast największy problem mam z materiałem końcowym, który zajmuje sporo miejsca na dysku i w momencie kiedy próbuje przerobić do jakiegoś innego formatu jakość jest bardzo kiepska.
Czy moglibyście mi podać jakiś sofcik do kompresji plików avchd(m2ts), do jakiego formatu najlepiej, jakie parametry powinny być ustawione aby zmniejszyć film przy dobrej jakości?

Pozdrawiam
Z góry dziekuje
Niestety drogi kolego, jeśli chcesz mieć jakość to musi plik mięć swoją pojemność. Miałem także Uleada ale robię na Pinacle Studio 12.1 bo w Twoim programie można robić co najwyżej MPEG-2 rozd. 720x576 pikseli i to jest w tym programie najwyższa rozdzielczość. Czym mniejsza rozdzielczość tym mniejsza pojemność ale i spada zdecydowanie jakość. Praw elektronicznego zapisu nie masz szans przeskoczyć. Można robić w wysokiej rozdzielczości progr. STudio Pinacle tj.1280x720 lub jeszcze wyżej jako MPEG-4 i to nie zajmuje tak dużo i może się mieścić na zwykłej DVD.Tak więc rób te swoje MPEG-2 w najlepszej rozdziel a na pewno się zmieści na DVD 4,7GB.
Pozdrawiam:lol:
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Trochę inny problem

Ja mam trochę inny problem :
Odzyskałem dane z karty, którą kamera chciała inicjować a komputer formatować.
Karta Transcend SDHC 16GB klasy 6. Do tej pory działa bez problemów. Wczoraj podczas filmowania pojawiał się informacja, że nie można zapisać plików i trzeba inicjować kartę....
Filmowałem ważną imprezę a tu taki problem...., próbowałem użyć kilku innych programów, ale efekt mizerny. W końcu użyłem programu BadCopy i plik odzyskałem jako plik jpg. Plik ma 1.3GB Zmieniłem mu rozszerzenie ma MTS i jest niby OK', można go obejrzeć, ale coś jest z nim nie tak, gdyż nie można go przekonwertować do mpeg.....( a muszę wypalić płytę DVD). Próbowałem w Corel ProX2, TMPGEnc XPress, Nero, Free AVCHD Converter i nic.(MultiAVCHD też nic nie zdziałałem)
Kamera, którą filmowałem to Canon HF100. Obiecałem znajomemu płytę DVD a tu zonk:sad:.
Czy ktoś może coś poradzić?
 
Ostatnia edycja:

golemik

New member
Nowy dźwięk do filmu *.mts

Czesc

Mam pytanko czy znacie jakiś program najlepiej darmowy do edycji dźwięku w plikach *.mts (nie piszcie proszę o Vegas, AP, Uleadach i Pinnacle itp).

Nowe Audacity (beta z filtrem ffmpeg) z pliku *mts wyciąga sobie ścieżkę dźwiękową ac3 (robi 6 ścieżek mono), można z tym robić sobie dowolną obróbkę, dołożyć komentarz, inne dźwięk i wyeksportować. Na ale oczywiście wszystko to robi się tylko na słuch, bo nie widać obrazu.

Może jest jakiś plugin do audacity, który pozwala jednocześnie w oknie oglądać obraz z którego wciągnięto oryginalną ścieżkę. Może z wykorzystaniem avisyntha??

Dzięki
 

abart68

New member
Witam
Mam pytanie o najnowszą wersję MultiAvchd którą ściągnołem z strony autora.
Po zainstalowaniu nie moge zmienić programu na język polski bo funkcja języka jest ustawiona na english i jest nieaktywna.
Czy tak powinno być?? A jeżeli nie to co ztym zrobić.
 

zieloony

New member
niestety tak narazie musi być. dopóki autor (deank) nie udostępi pliku do tłumaczenia.
Za jakiś czas napewno będzie stosowna aktualizacja, która to zmieni.
Nowa wersja jest szerzej opisana w wątku "menu do struktur AVCHD"
 

qbs

New member
Witam, posiadam odtwarzacz Sony BDP-S300 i materiał z kamery toshiba Camileo P10 (*.mov). Testowałem sporo oprogramowania, zacząłem od prostego oprogramowania freeware do authoringu: MultiAVCHD, Tsmuxer itp. jednak mój odtwarzacz nie czytał płyt ze strukturą AVCHD utworzoną za pomocą tych programów (nagranych za pomocą imgburn). Później odkryłem, że do authoringu nadda się program PMB, jednak nie czyta on plików mov, nie czyta również plików mp4 skonwertowanych z mov do mp4 za pomocą programu handbrake, czyta tylko pliki przekodowane za pomocą sony vegas.
Ostatecznie muszę konwertować pliki mov do mp4 za pomocą handbrake, a następnie te pliki konwertować vegasem, zmieniać rozszerzenie na mts i dopiero wtedy wrzucać do PMB.
Sam do tego doszedłem ;p ale powoli staje się irytujące więc mam pytanie, czy istnieje sposób, żeby pmb przeczytał więcej formatów zakodowanych innymi kodekami niż tymi od sony?
 

bluray

Banned
Czytam wyrywkowo wątki ( dwa główne) o AVCHD i szczena opada.
Wiedza naszego GURU jest niesamowita.

Pytanie do naszego GURU = SYDON777:
Nieco zmęczony softem multiAVCHD odgrzebałem NeroVision 9.
Moje pytanie:
kiedy każę mu zapisać strukturę AVCHD na dysku ( USB) twardym,
program niespodziewanie wprowadza nieuzasadniony limit do 4,7 GB.
A ta opcja uniemożliwia mi realizację celu: zbudowanie w NeroVision wielkiej struktóry AVCHD z całością moich kamerowych rejestracji w jakości Full HD.

Co robić ? HELP ME PLEASE !

ps.:
[1] NeroV nie ma opcji zapisu kontenera AVCHG na BD 25/50.
Najwyżej to ma DVD9. Limit wiadowy.
Nie mam kart SD o interesującej mnie pojemności 30+ GB.

[3] pozostaje jeszcze telefon do supportu technicznego. NERO. Ale nic tam ciekawego się nie stanie skoro na forach światowych temat / zagadnienie nie istnieje.

[2]
Prowadzę badania "naukowe" nad w plikiem takiego projektu (pustego) z tym limitującym parametrem.
Zestawiam te robaczki z plikiem innego pustego projektu, z innym limitem, aby wyłapać różnice.

Nic jednak nie osiągam. Ponieważ informatykę na PW miałem b. dawno i była wiosna 1975 r. (tak samo piękna jak dziś) to tej wiedzy nie staje dziś bo jej nigdy nie posiadłem. Nieuk jestem i tyle.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
No cóż, programy producenckie wychodzą z założenia, że szczytem marzeń użytkownika jest nagranie płytki i to wszystko. Co bardziej awangardowe umożliwiają eksport do karty pamięci, bo niektóre TV mają już sloty. Jeżeli chcesz budować duże struktury bez żadnych ograniczeń na dyskach, musisz powrócić do multiAVCHD - ten program da się lubić. Gdy podejdziesz do niego z sercem, on odwzajemni to uczucie i zrobi co zechcesz.

qbs
Sprawy nie są tak skomplikowane jak ty je widzisz. Twój odtwarzacz będzie czytał płyty nagrane ze struktury stworzonej w multiAVCHD, o ile bedziesz postępował z obowiązującymi regułami.
 

bluray

Banned
Rozwiązałem sygnalizowane problemy w programie NeroVision 6.4.17.0 (last version) z pakietu NERO 9 !

Aby stworzyć nieograniczoną strukturę czytaną przez PS3 należy wybrać na początki projektu
AVCHD - [Memoty Stick (TM)]
przy finalizacji wskazujemy folder w dowolnej lokalizacji. Może to być także HDD int lub ext !
Nie ma limitu wielkości i PS3 pięknie to czyta po USB z HDD FAT32.

Pułapka polega na tym, że kiedy wskażemy na początku AVCHD na HDD to powstają pliki z czteroliterowymi rozszerzeniami zamias z trzema znakami.

NeroVision ma wiele istotnych przewag nad multiAVCHD. Ale to temat na osobny wątek.

Ale ma też wady:
- brak możliwości tworzenia setupu z wieloma ścieżkami audio.
- brak akceptacji HD AUDIO.
 

marciu11

New member
A.Premiere CS4

Witam

W końcu zakupiłem kamerę (Cannon HF200).
I tu pytanie odnośnie tworzenia dysków DVDHD a więc zapis filmu AVCHD na zwykłej płycie DVD.
Program Pinacle 14 podoba mi się ze względy na łatwy zapis dysku DVD i prędkość obróbki materiału wyjściowego. Natomiast kompletnie nie trawię w nim edycji samego materiału, cięcie i dodawanie efektów i napisów to dla mnie po prostu pomyłka.
Choć nie mówmy to o wyższości programu tego nad innym. bo to nie ten post.
Bardzo spodobała mi się edycja materiału w Adobe Premiere cs4. Natomiast nie wiem jak wykonać tam zapis na płytę, aby było szybko i dobrze.
W programie Pinacle wybiera się po prostu zapis na płytę i program sam tworzy całą strukturę tej płyty. Do tego dużym plusem jest w Pinacle szybkość, gdyż materiał nie jest rekompesowany.
Natomiast jak to przeprowadzić w programie Adobe? Wybieram Export media i tam wybieram H.262 blu-rey Do tego rozdzielczość 1920 (taki jest materiał wejściowy) i 1h materiału to jakieś 5-6h rekomprsji.

Czy jest możliwość jakiejś innej opcji aby program lepiej wykorzystywał obsługę AVCHD przy wyjściu materiału (bez ponownej nie potrzebnej rekompresji całości)?

Pozdrawiam
 

spencer

New member
avchd

Panowie, zamierzam kupić kamerę HD i niestety jak tu czytam będę miał problemy z AVCHD. Jest tutaj ponad 100 stron poświęconych obróbce tego formatu i żeby cokolwiek znaleźć graniczy z cudem a to wiąże się tylko z powielaniem pytań wiec jeśli to zrobię przepraszam. A mam proste pytanie: jakim darmowym programem, zrzucone pliki z kamery na komputer, przekonwertuje na .avi lub .mpeg czyli na format jaki odtworzy zwykły Windows Media Player. Dziękuje za pomoc i odpowiedź.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Aby odtwarzać materiał HD poprzez WMP nie musisz go konwertować, o ile komputer ma w miarę dobre parametry i są zainstalowane odpowiednie kodeki. Najlepiej jednak pobrać z sieci darmowy SplashLite i również bez konwersji, ale już na bardzo przeciętnym komputerze, można bez problemu taki materiał odtwarzać. Wszystkie potrzebne kodeki do odtwarzania HD, SplashLite ma wbudowane.
Konwersja HD ma tytlko wówczas sens, gdy się chce komuś przekazać jakiś film, a on ma tylko zwykły odtwarzacz DVD. Wówczas można skorzystać z programu multiAVCHD lub programu dołączonego do kamery HD.
 

abart68

New member
kłopot z napisami

Witam
Jestem maniakiem konwertowania i tworzenia płyt blu ray.
Do tej pory zrobiłem ich wiele i myślałem że wiem wszystko a teraz spotkał mnie problem z napisami.
Najczęściej przerabiam napisy do formatu srt lub ssa i konwertuje filmy w programach:
multiAVCHD ,AVCHDCoder lub TSMuxer , każdy z tych programów pokazyje w trakcie pracy że dokonuje konwersji napisów.
Ale od tygodnia po nagraniu na płytę lub zamontowaniu obrazu płyty w napędzie film jest o.k. Tylko brak napisów.
Nie ma ich zarówno na komputerze jak i na dwóch odtwarzaczach blu ray .
Mam przeinstalowane programy i kodeki: Vobsub, AVISynch, FFDshof .
Może trzeba coś zmienić w ustawieniach Please Help.:niewiem:
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
strasznie ten watek zrobil sie duzy i chaotyczny, a z dawnych czasow pamietam jaki ten program byl maly i przyjemnye, ostatnio go pobralem i znacznie sie powiekszyl, tylko po co, a moze to dobrze, ale chcac zrobic szybko plytke odechcialo mi sie, zrobilem ja w programie od kamery, jednak na pewno wroce do tego programu zeby zobaczy co sie zmienilo i jak to wszystko dziala. Tak wiele postow a staram sie czytac w wolnej chwili, to niestety widze duzo osob z problemami, dobrze ze jest tu pare osob co staraja sie rozwiazac problem.
 
Do góry