Pliki AVCHD - co z nimi robić?

gaspar

New member
Trwa dłużej, bo materiał musi zostać ponownie przekodowany z dodanymi przez Ciebie efektami wizualnymi... Normalna sprawa i raczej tego nie przyspieszysz.
 

david8213

New member
Mylisz się. Inne programy robią to szybciej. Zapytasz dlaczego więc nie korzystam z tamtych?
Bo w canopusie edycja jest mniej uciążliwa i program się nie wiesza.
 

yahooo8

New member
Witam, mam TV LE 46 B650. Kamera wypuszcza pliki .m2ts w jakości 1080/50p. TV jedynie czyta z dysku MKV ale te w jakości 50p skaczą, jedynie TV w jakosci 50i czyta calkiem ok.
Mam też playstation ale ten czyta jedynie dyski na fat32 czyli pliki tylko do 4 giga. m2ts skakały ale po przestawieniu PS3 na tryb 50hz filmiki chodziły ok. Boli tylko te 4 giga dlatego też myślę nad odtwarzaczem multimedialnym, który odpali m2ts w najwyższej jakości 50p.
Jeszcze pytanie, czy skakanie obrazu w 50p zależy od TV, czy jeśli kupię odtwarzacz też będzie skakać czy nie ? Czy to zależy od mocy urządzenia. Taki odtwarzacz tylko przesyła obraz ? Sam TV może powodować skakanie obrazu ?
 

marttino

New member
Cześć kolego, problem ustaliłem, po wyrenerowaniu materiału 1080i nie zaznaczyłem none skanowanie progresywne. Dlatego było widać duchy. Plik wynikowy jaki powstał to avi, zupełne poplątanie jak na dvd wild..
A piszesz tutaj że skoro na blu ray to i tak 50i? Czyli co nie nagrywać materiału 50p skoro ma iść na blu-ray tylko ustawić kamerę na 50i i nic nie przerabiać?

Niczego dziwnego w tym nagraniu nie widzę. Skoro smuży ci oryginalne nagranie możliwe, że ustawiłeś zły czas migawki. Pierwsze dwa parametry podają średni i maksymalny bitrate do nagrania. Mówiąc szczerze to dość chaotycznie opisujesz problem.

Jak ustawić Vegasa opisałem. Z wypowiedzi coś importujesz, ni z gruchy pojawia się mpeg2. To gdzie to smuży ? Na oryginalnych plikach na TV odtwarzając to z kamery czy po montażu, po eksporcie ? Eksport ustawia się tak by był zgodny z natywnym nagraniem. Pomijam tutaj FHD w 50p. Tu trzeba przerobić na 50i jeżeli chce się to wypalić na płytę BD. Są już ponoć odtwarzacze co to czytają ale lepiej trzymać się standardów.
 

TheWake

New member
Witam. Możliwe ze odpowiedz na moje pytanie jest zawarta gdzieś w tym wątku. Nie będę udawał ze dałem radę wszystko przeczytać. Ale czytałem sporo. Lecz odpowiedzi nie znalazłem wiec pytam: Czy możecie podać konkretne modele odtwarzacz BD które radzą sobie z odtwarzaniem AVCHD? Chodzi o odtwarzanie tych plików z płyty DVD,"gołych plików"(mts) bez tworzenia menu itp. Odtwarzacz który teraz posiadam to SONY BDP S-380. Ma on problemy z odtwarzaniem nawet mp4 gdy plik ma 50 fps. Odtwarzacz taki powinien też koniecznie odtwarzacz mpeg2 który jest ma proporcje panoramiczne 16:9 (wspomniany model ma z tym kłopot,odtwarza ale gdy jest dynamiczny ruch,wtedy obraz sie rozmazuje i trzeba odtwarzanie zatrzymać ,zaczekać 20 sekund i potem przez chwilę jest ok) Szukając takiego odtwarzacza znalazłem samsung bd-h6500. Czy ktoś zna ten model? Czy odtwarza beż problemu wymienione w jego specyfikacji pliki z płyt DVD czy tez część z nich z pendrv'a? Nie ukrywam ze na formatach takich jak flv divx czy mp4.
 

matrixabc

Member
Swojego czasu odtwarzałem gołe pliki mts bez obróbki wypalone na płytę jako dane (nie jako struktura płyty Bluray) na SAMSUNG BD-F5100 i dawał radę z 1080p50.

Ze względu na to że to już model ponad 2 letni to lepiej będzie jak sam wypalisz plik MTS (5 minutowy) na płytę DVD (jako dane) i podejdziesz do sklepu i sam przetestujesz modele bluray które mają na stanie.
 

TheWake

New member
Swojego czasu odtwarzałem gołe pliki mts bez obróbki wypalone na płytę jako dane (nie jako struktura płyty Bluray) na SAMSUNG BD-F5100 i dawał radę z 1080p50.

Ze względu na to że to już model ponad 2 letni to lepiej będzie jak sam wypalisz plik MTS (5 minutowy) na płytę DVD (jako dane) i podejdziesz do sklepu i sam przetestujesz modele bluray które mają na stanie.


Raczej myślę by kupić używany na allegro. No i nie wiem gdzie n takie testy pozwalają. Rozumiem,ze masz na myśli płytę DVD nie Bluray.
 
Ostatnia edycja:

matrixabc

Member
Płyta na której ja testowałem to była BD-RW ale nie ma to znaczenia ponieważ wypalasz jako dane ( na płycie DVD po prostu zmieści się mniej nagrań).

Wujek ma jeszcze Bluray-a więc spytam się jakim on dysponuje i dam znać co i jak.
 

TheWake

New member
Dzięki za sprawdzenie :) A jak soebie radzi z plikami mp4 50 fps? Oraz z flv. W opisach tego modelu nawet AVCHD nie widnieje wiec ciekaw jestem co on jeszcze potrafi.
 

TheWake

New member
A czy macie jakies informacje na temat tego czy Samsung BD-H6500 odtwarza takie pliki jak te z opisu na stronie producenta z pyty DVD cz z pendrive-dysku wymiennego tylko?
 

siudym

New member
Może tutaj na forum ktoś wyjasni mi w 100% pewna sprawę:

Mam jedna niejasnosc zwiazana z plikami AVCHD z olympusa E-PL3. Aparat nagrywa w tym formacie w rodzielczosciach 1080p 60i lub 720p 60p (oraz MJPG 720p/30p i VGA). Po kilku probach filmowania zauwazylem, ze te 60i wogole nie ma przeplotu...
Nie mialem nigdy stycznosci z formatem AVCHD, a pliki 50i z mojej kamery samsunga wygladaja/zachowuja sie calkiem inaczej - jest typowy interlace (mam wylaczone wszelkie deinterlace w tle w sterownikach/kodekach). Pliki 60i z olympusa widziane sa i odtwarzane jako 29.97fps, wygladaja na progresywne a nie interlace (mimo, ze glebiej w informacjach kodeka widnieje "interlaced" - to samo wczytane w jakis edytor video widzi go jako 59,94fps ale takiej szybkosci to oczywiscie nie ma, to samo przeplotu).

Przyznam sie, ze juz jestem pogubiony w tej sprawie, nawet wybrany typ AVCHD 720p 60p wcale nie ma 60fps

Przykładowe pliki można pobrać z testu Olympusa E-PL3 na optyczne (niestety nie mogę wstawiać linkow: optyczne->test E-PL3->3. Użytkowanie i ergonomia - są sample w 60i i 60p

W necie o E-PL3, np. dcresource można wyczytać:

1920 x 1080 (60i) ****
(*** Sensor output is 30p)

W następnych modelach od E-PL5 już wogole nie ma 60i/60p jest tylko 30p. Może to marketing, 60i/60p wygląda ladniej na papierku jak 30p ?.

Probowalem także w jakiś sposób przekonwertować ten syglal na jakiś normalny w 60 fps, ale dalej efektem jest zwyczajne 30klatkowe framerate. Nawet ciężko gdziekolwiek odtworzyć ten plik aby widać było płynniejszy obraz (może dopiero zauważę to gdy odpale na jakims odtwarzaczu BD?)

Na innym forum dostałem info, ze AVCHD ma nieco inny interlace niż typowe formaty 50/60i. Jednak nie zmienia faktu, ze wybranie formatu 720p w 60p także odtwarzane jest w 30 fps...

Doczytalem nieco o AVCHD i jest jeszcze cos takiego jak: Progresive Segmented Frame

Czyli prorgesywne klatki odtwarzane jako intelace - kazda para polobrazow jest identyczna (tradycyjne interlace kazdy polobraz to inna "klatka" animacji). Dlatego odtwarzajac je w progresywny sposob wygladaja jak typowe 30p (bo obie polklatki sa identyczne).
Jednak nigdzie w opisach E-PL3 nie ma o tym info (może z powodow marketingowych.?)
 

Attachments

  • psf.jpg
    psf.jpg
    20,8 KB · Wyś: 56
Ostatnia edycja:

Zibi W

Member
Czemu jest 29,97 a nie 30 to musisz sobie doczytać. Mnie zastanawia skąd wiesz czy film jest z przeplotem czy bez z Twojego aparatu, jak to sprawdzasz? Nie znam go ale nie będzie progresywnie jeśli aparat tak nie nagra.Chyba, ze masz jakiś program który odtwarzając kleci na biegu progresywny obraz z pólobrazów. Ciekawostka - złudzenie bywa takie, że jeden z forumowiczów widział obraz 3D w telewizorze 2D.
 
Do góry