Sony HDR-HC7 a Sony HDR-HC7E?

FPawlak

New member
Witam.

Mam pytanie odnośnie kamer sony.
Czy sie rózni np. Sony HDR-HC7 od Sony HDR-HC7E?
Bo wszystkie kamery na stronie sony w USA nie maja E a w polsce mają.

To chodzi tylko o to że te kamery z E to są modele europejskie nagrywajace w pal'u a nie w ntsc'ie i mają ładowarki na 230V a nie 110V?

Czy tylko o to chodzi czy o co innego??

A tak przy okazji jak sie ma ogólnie sprawa zakupu kamery hd np. HDR-HC7 w USA(znacznie taniej) a urzywanie jej w polsce?
 

viValdi

New member
Bez reklam
Nie ma zakazu używania kamer zakupionych w USA w Polsce :D
Kamery różnią się tym, że jedna nagrywa w NTSC a druga w PAL z czego wynikają określone konsekwencje.
 

FPawlak

New member
No to ze mozna to wiem:D

Ale chodzi mi wlasnie o to jakie beda konsekwencje tego i jakie sa na to sposoby??
Jak ma sie odtwarzanie NTSC?? Czy to wogole mozna ogladac wykorzystujac telewizor zakupiony w polsce??
 

viValdi

New member
Bez reklam
W Polsce PAL rulez

Nie mam żadnej wiedzy na ten temat. Spotyka się telewizory multisystemowe które mogą wyświetlić NTSC, ale które to są to ja nie wiem. Nie pozostaje ci nic innego jak googlować albo zapytać o to na "stronach telewizyjnych" tego forum.
 

johanek

New member
Brak zapisu w PAL to nonsens dla użytkownika w Europie. Odradzam, masa problemów oraz brak gwarancji europejskiej. Cena niższa niż w Europie - zgadza się - praktycznie wszystko jest tam tańsze poczynając od paliwa na stacjach benzynowych....
 

wiktoor

New member
johanek napisał:
Brak zapisu w PAL to nonsens dla użytkownika w Europie. Odradzam, masa problemów oraz brak gwarancji europejskiej. Cena niższa niż w Europie - zgadza się - praktycznie wszystko jest tam tańsze poczynając od paliwa na stacjach benzynowych....

Masa jakich problemów ? Podaj kilka
 

johanek

New member
Np. nie wszystkie urządzenia w domach w Europie są kompatybilne z NTSC (DVD, TV) a objawia się to brakiem koloru. Można oczywiście konwertować do PAL ale to wymaga straty czasu. Po drugie standard wizji amerykański jest gorszy jakościowo od europejskiego - szczególnie w PAL - 530 linii poziomych NTSC a PAL 576 linii a także inna jest częstotliwość odświeżania. Pytanie czy warto dla kilkuset złotych różnicy. A zresztą po co wspierać obce rynki? Wspierajcie ludzie własny rynek, w końcu bo te pieniądze tak czy inaczej do Was wrócą....
 

pxl666

Member
Bez reklam
hmmm czyli pal od ntsc rozni rozdziala i refresz? i pliki w ntsc beda jakosciowo gorsze niz w palu? chce kupic canona hv20 i napewno kupie w usa bo tam zaplace 30%mniej niz w pl....i co po zrenderowaniu pliku bedzie on gorszej jakosci niz gdybym kupil kamere w polsce?
 

johanek

New member
Dokładnie. Na pocieszenie: w stanach można też kupić wersje europejskie. Temat dotyczy Sony i modele bez E nie mają PAl, ale może w przypadku Canona jest inaczej.... Trzeba zerknąć w spec, może Twój Canon ma PAL
 

wiktoor

New member
johanek napisał:
Np. nie wszystkie urządzenia w domach w Europie są kompatybilne z NTSC (DVD, TV) a objawia się to brakiem koloru. Można oczywiście konwertować do PAL ale to wymaga straty czasu. Po drugie standard wizji amerykański jest gorszy jakościowo od europejskiego - szczególnie w PAL - 530 linii poziomych NTSC a PAL 576 linii a także inna jest częstotliwość odświeżania. Pytanie czy warto dla kilkuset złotych różnicy. A zresztą po co wspierać obce rynki? Wspierajcie ludzie własny rynek, w końcu bo te pieniądze tak czy inaczej do Was wrócą....

Albo coś żle rozumiem HD albo ktoś tu przesadza.
- pazmy i LCD pracują w PAL-u i NTSC
- stare telewizory nie pacują w NTSC ale po co do nich podłączać sygnał HD, chyba bez sensu
- DVD w PAL - ale które DVD odtworzy sygnał HD
- NTSC gorszy jakościowo - biedna ameryka ma kiepski standard, nie da się oglądać
- po co wspierać obce rynki - kasa i tak trafi do Sony
- różnica kilkaset złotych ? Sony HDR-UX1E na skąpcu 4049 PLN, a na www.amazon.com 750 $ oczywiście bez litry E.
 

johanek

New member
HC7 zapisuje w HDV ale również w SD (Pal) Jak nakręcisz urodziny Babci i dasz jej kopię na DVD (w SD) to chyba nie będzie zadowolona z urodzin w Black and white? Chyba że Babcia ma BluRaya i LCD wtedy nie ma problemu? większość Dziadków Babć i Wujków BluRayem nie dysponuje....
Kasa trafi do Sony ale marżę zabiera sprzedawca a potem tą marże może wyda u Ciebie... cokolwiek tworzysz w tym kraju.
Kupuj gdzie chcesz i za ile chcesz Twoja sprawa.
Temat dotyczy HC7 czy HC7E.
Odpowiedam: HC7E choćby różnica w cenie była 1500 zł
 

mariof

New member
Bez reklam
johanek napisał:
HC7 zapisuje w HDV ale również w SD (Pal) Jak nakręcisz urodziny Babci i dasz jej kopię na DVD (w SD) to chyba nie będzie zadowolona z urodzin w Black and white? Chyba że Babcia ma BluRaya i LCD wtedy nie ma problemu? większość Dziadków Babć i Wujków BluRayem nie dysponuje....
Kasa trafi do Sony ale marżę zabiera sprzedawca a potem tą marże może wyda u Ciebie... cokolwiek tworzysz w tym kraju.
Kupuj gdzie chcesz i za ile chcesz Twoja sprawa.
Temat dotyczy HC7 czy HC7E.
Odpowiedam: HC7E choćby różnica w cenie była 1500 zł
Różnica dla wersji "E" i bez "E" to maximum (długo szukałem) ca 150 Euro. Najtańsza Sony HDR HC7E (polskie menu, instrukcja, gwarancja, dostawa - 100 Euro:(, ubezpieczenie, free gift itd.) jaką znalazłem, właśnie kupiłem i czekam na dostawę:), to ca 500 zł. Kupiłem za ca 4100 zł a w Polsce najtanie za 4600 z wysyłką. Dla mnie to spora różnica - starczy np na dodatkowy RAM i porządną torbę. Ale, szczerze mówiąc, gdyby róznica w cenie była mniejsza niż 300zł - kupiłbym w Polsce. Chociaż, jeżeli poprosić kogoś w UK (dużo tam "naszych" teraz) to wyjdzie jeszcze o 80Euro taniej.
 

ELJOT

New member
Hc7e

Jestem na forum nowy. Zaczynam swoje hobby z HD i mam niewielkie doświadczenie z filmowaniem. Przymierzam się do HDR HC7E. Czy po przegraniu materiału na PC (w trybie HD) i obróbce ( np. Ulead Video Studio 11+ ) film można wgrać na kamerę w trybie HD
 
Ostatnia edycja:

videorelax

New member
FPawlak napisał:
Witam.

Mam pytanie odnośnie kamer sony.
Czy sie rózni np. Sony HDR-HC7 od Sony HDR-HC7E?
Bo wszystkie kamery na stronie sony w USA nie maja E a w polsce mają.

To chodzi tylko o to że te kamery z E to są modele europejskie nagrywajace w pal'u a nie w ntsc'ie i mają ładowarki na 230V a nie 110V?

Czy tylko o to chodzi czy o co innego??

A tak przy okazji jak sie ma ogólnie sprawa zakupu kamery hd np. HDR-HC7 w USA(znacznie taniej) a urzywanie jej w polsce?

Ja miałem okazję testować w sklepie dwie kamery: Sony HDR HC-9 i HDR HC-5. Sony HDR HC-7 niestety nie było. Wrażenie następujące. Przy normalnym oświetleniu sklepu w dzień Sony DCR HC-9 szumi niemiłosiernie. Dla mnie obraz nie do zaakceptowania. Natomiast Sony HDR HC-5 obrazek w porządku. Różnica pomiędzy czułością 5 i 2 luksów bardzo widoczna.
Jak jest z Sony HDR HC-7 nie wiem, ale obawiam się, że może być trochę gorzej z czułością, niż w Sony HDR HC-5, bo na takiej samej matrycy zmieszczono więcej pikseli, a to oznacza spadek czułości.
Jeżeli ktoś ma praktyczne porównanie kamer Sony HDR HC-5 i HC-7, to chętnie się z nim zapoznam.
Najbardziej martwi mnie, że te kamerki są takie małe. Tego nie ma jak wziąć do ręki. Nie muszę dodawać, że ma to negatywny wpływ na stabilność ujęć no i sam wygląd - jak przyjdzie założyć dodatkowe oświetlenie lub co gorsza mikrofon. Utrudnione jest również manipulowanie przyciskami kamery. Stosowanie paneli dotykowych jest moim zdaniem pomysłem co najmniej dyskusyjnym.
 
Do góry