kamera sony HDR-UX1

viValdi

New member
Bez reklam
Już kiedyś pisałem na tym forum co myślę nt. kamer na płyty DVD.

W skrócie - źle myślę.

Nośnik DVD jest dla mnie "najgorszym" z możliwych, choć wiem że dla niektórych osób może być wygodny. Już lepiej kup kamerę z dyskiem twardym jeśli nie lubisz tasiemek.

Poza tym weź pod uwagę różnice w standardach NTSC (USA) i PAL (Europa) oraz fakt, że UX1 nagrywa w formacie AVCHD (jeśli dobrze pamiętam). Te dwie kwestie oznaczają w Polsce kłopoty. No ale jeśli wpadasz na chwilę do kraju i zaraz wracasz do USA to może jest to właściwe dla ciebie rozwiązanie.

Jeśli natomiast chciałbyś sprzedać taką kamerę w Polsce to zapomnij - musiałbyś chyba jeszcze dopłacić żeby ją ktoś wziął :rolleyes:
 

wiktoor

New member
viValdi napisał:
Już kiedyś pisałem na tym forum co myślę nt. kamer na płyty DVD.

W skrócie - źle myślę.

Nośnik DVD jest dla mnie "najgorszym" z możliwych, choć wiem że dla niektórych osób może być wygodny. Już lepiej kup kamerę z dyskiem twardym jeśli nie lubisz tasiemek.

Poza tym weź pod uwagę różnice w standardach NTSC (USA) i PAL (Europa) oraz fakt, że UX1 nagrywa w formacie AVCHD (jeśli dobrze pamiętam). Te dwie kwestie oznaczają w Polsce kłopoty. No ale jeśli wpadasz na chwilę do kraju i zaraz wracasz do USA to może jest to właściwe dla ciebie rozwiązanie.

Jeśli natomiast chciałbyś sprzedać taką kamerę w Polsce to zapomnij - musiałbyś chyba jeszcze dopłacić żeby ją ktoś wziął :rolleyes:

Kamera nie jest do odsprzedaży. Chcę coś nagrać co jakiś czas w HD, podłączyć do plazmy i obejżeć. Jakie znaczenie ma tu NTSC i format AVCHD
 

viValdi

New member
Bez reklam
1. twoja plazma musi byc w stanie obsłużyć sygnał NTSC
2. twoim stały odtwarzaczem będzie kamera
3. w tej chwili nie będziesz mógł łatwo edytować (modyfikować) nagrań z powodu AVCHD
4. nie będziesz chciał/mógł wymieniać/udostępniać twoich nagrań osobom które nie posiadają sprzętu w NTSC (czytaj - Europa)

Oczywiście jak wybierzesz wersję PAL to taki sam tor przeszkód czeka cię w USA :confused: to są własnie problemy związane z brakiem globalnego standardu.
 

wiktoor

New member
Dzięki za informacje
zapytam jeszcze:
- czy są na rynku jakieś plazmy lub LCD, które nie odtwarzają NTSC ?
- jak długie nagranie można zrobić na 1 płycie z jakością HD
 

viValdi

New member
Bez reklam
"- czy są na rynku jakieś plazmy lub LCD, które nie odtwarzają NTSC ?"
nie wiem
"- jak długie nagranie można zrobić na 1 płycie z jakością HD"
http://www.sony.pl , search UX1 technical information
 
Do góry