HDV pal czy ntsc

adam_k

New member
Mam pytanie czy w kamerach hdv np canon hv10 jest podział na hdv pal i hdv ntsc czy moze system hdv jest kompatybilny z całym swiatem? bez podziałow regionalnych
szukałem w innych postach ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem
Jeszcze jedno pytanie czy materiał nagrany na kamerze hd kupionej w polsce moge przerobić na dvd ntsc które bedzie działać w usa?
 

viValdi

New member
Bez reklam
Trudne pytanie z tym HDV PAL/NTSC. Z tego co się doczytałem to jednak występują różnice w standardach - teoretycznie HDV NTSC to 1080 linii a HDV PAL to 1152, ale...

I tak kupujemy kamery 1080 tak więc o co chodzi? Domniemywam, że HDV jest jednak globalnym standardem w praktyce. Różnice w modelach wynikają chyba z tego że taka kamera może nagrywać DV a tu różnice są b. duże.

Ale nie dam głowy za te domysły.
 

adam_k

New member
i dalej mam wątpliwości jak to jest z tym pal/ntsc w kamerkach hdv i czy materiał nagrany na europejską kamerę hdv np. canona hv10 da się przerobić na płytkę dvd w ntsc bez jakiegoś znacznego pogorszenia jakości
 

adam_k

New member
czyli nikt jednoznacznie nie zna odpowiedzi na to moje proste pytanie:-x Myslałem że na forum HDTV dostanę pewną szybką informację
 

seneka

Member
Kamery HDV mogą nagrywać z 50 (europa) albo 60 kl/s (USA). Czy europejski canon HV10 ma mozliwość przełączenia na jedną z opcji czy tylko nagrywa z 50 kl/s to musisz się dopytac u sprzedawcy. Jeśli europejska wersja canona HV10 potrafiłaby nagrać 60 kl/s to sprawa była by prosta. Jeśli nagrywa tylko w 50 kl/s to już gorzej, ale też się da.

O szczególy najlepiej dopytać się tu http://www.divx.howto.pl/forum
 
Do góry