Kamera do 2000 PLN

belon

New member
Witam,

Na wstepie zaznacze ze jestem zupelnym laikiem jezeli chodzi o kamery, filmowanie itp.
Mam zamiar kupic swoja pierwsza kamere w zyciu ;]
Jak widac w tytule nie ma to byc super wypasiony sprzet, nie sadze zeby za 2000PLN dalo sie cos takiego kupic ;]

Jedna z najwazniejszych cech jaka powinna miec ta kamera to prostota uzytkowania :}
Najlepiej jak by zapisywala na plytkach albo na pamieci flash.
Wazna jest rowniez jakosc zdjec, mozliwosc podlaczenia do tv (LG - 42" plazma 16:9) jak i latwosc zgrywania materialu filmowego na kompa.

Prosze o rade od fachowcow w tej dziedzinie ;]
 

viValdi

New member
Bez reklam
Zadałeś kłopotliwe pytanie na tym forum amatorów kamer HD.

Niestety żadna z nich nie kosztuje jeszcze 2000PLN. Gdybyś dysponował sumą 3700PLN to Sony HC5 jest w zasięgu.

Jedno co można poradzić to lepiej kup kamerę z dyskiem niż na płytke DVD. Kamery z pamięcią flash o rozsądnej dla filmowania pojemności są jeszcze bardzo drogie.
 

belon

New member
Rozumiem ze na HD to nie mam co liczyc w takiej cenie.
To ma byc srednia kamera za rozsadne pieniadze ;]

Zastanawiam sie nad ta kamera: Panasonic NV-GS280
Czy jest cos rownie dobrego w tej cenie ?

Czy jest jakas mozliwosc zgrywania materialu filmowego z mini DV na kompa bez uzycia kamery ?
 

viValdi

New member
Bez reklam
GS280 jest dobrym wyborem ale to jest kamera na tasiemkę.
Nie sądzę, żeby warto było kupować osobny player miniDV - nikt tego nie robi poza studiami telewizyjnymi. A dlaczego nie chcesz używać kamery do zgrywania filmów?
 

belon

New member
Dzieki za odpowiedz.
Bede uzywal kamery, ale myslalem ze jest jakis prosty sposob na zgrywanie bez jej uzycia tak na wszelki wypadek jak bym nie mogl kamery znalesc ;]
No ale jak widac nie ma.

Zastanawia mnie jeszcze czy jest mozliwosc nagrywania video na karty SD (ta kamera posiada takie wejscie) czy tylko zdjecia mozna zapisywac ?
 
Do góry