Wybór kamery do 5000-6000 zł

feiran

New member
Witam.
Przymierzam się do zakupu kamery video do zastosowań nieprofesjonalnych.
Zależy mi przede wszystkim na jakości nagrywanego materiału.
Kwota przeznaczona na zakup to max. Ok.5000zł.
Myślę, że wybiorę pomiędzy SONY, a PANASONIC.
Zastanawiałem się nad modelami :
SONY HDR-SR1E; Sony HDR - HC3E; PANASONIC NV-GS500.
A może jakiś inny?
Jaki model polecacie? Co możecie powiedzieć o wymienionych wyżej modelach?

Pozdrawiam feiran
 

viValdi

New member
Bez reklam
Sony SR1 i HC3 to kamery HDV, Panasonic GS500 to standardowa kamera DV - próbujesz porównać jabłka z marchewką:D

To jest forum HiDef więc sądzę, że większość zarekomenduje HDV.

Z budżetem zmieścisz się dla obu kamer Sony. W klasie HDV jest jeszcze Canon HV10. Niedługo pojawią się nowości w Sony (HC5), cos z Panasonica, JVC i Canona.

Moim zdaniem jeśli cię stać (a z budżetu wygląda że tak) to tylko HDV. Które? To już sprawa szczegółowej analizy potrzeb i oczekiwań a o tym nic nie napisałeś.

Ja kupiłem HC3 jakiś czas temu, jestem zadowolony. Przyglądałem się SR1 w dniu jej polskiej premiery, ale potrzebny jest edytor który poradziłby sobie z AVCHD a takiego we wrześniu ubiegłego roku nie było. Teraz podobno pojawiają się.
 

feiran

New member
A jak się ma do tych kamer SONY HDR HC1 ?
Czy jest duża różnica w jakości obrazu?
Czy może warto kupić właśnie tą kamerę?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Zdecydowanie potwierdzam przedmówcę.

W tym okresie nie warto wchodzić w DV to jakby się trochę cofać, trafiłeś akurat na czas przed "zmianą warty" czyli pojawieniem się nowych modeli. Niestety jeszcze dokładnych terminów wejścia do sprzedaży nie mamy.

Także, krótko: HDV lub AVCHD, przy obydwu będzie potrzebny mocny sprzęt do obrobienia materiału na komputerze, ale zaowocuje to dużo większą szczegółowością niż DV
 

viValdi

New member
Bez reklam
Sony HC1 to poprzednik HC3 - kamera gabarytami większa niż HC3 czy SR1 ale dalej mała/amatorska. Nie miałem jej w ręku, ale z tego co piszą jest nieco jaśniejsza niż HC3, ma mini-jack do zewnętrznego mikrofonu i zdaje się trochę łatwiejszą obsługę manualną (podobną do SR1).

Na stronie www.camcorderinfo.com znajdziesz info nt. różnych kamer w tym HC1. Ta kamera powinna być zdecydowanie najtańsza bo jest najstarszą konstrukcją HDV - nowych w sklepie sądzę że już nie ma; pozostaje zakup z drugiej ręki a to zawsze okazja do negocjacji ale i ryzyko że coś jest nie tak.
 

twardy30

New member
Sorry, że się wtrące ale mam teź pare pytań:
1. Gdzie najtaniej kupić tą kamerkę (mam na myśli HC3)?
2. Czy ta kamera nagrywa w full hd?
3. Czy jest wogóle sens kupować kamere hd jeśli w domu ma się zwykły telewizor?
4. Czy na tej w/w kamerce moźna będzie odtworzyć taśme mini dv nagraną na Canonie MV300?
 

musti

Banned
Nowe modele HDV

Nowe modele Sony HDV są już dostępne w Centrach Sony.

HDR-HC5 - cena referencyjna 4799,- Obiektyw Carl Zeiss Vario Sonnar T*, 10x zoom optyczny/80x cyfrowy; ClearVid CMOS 2 MB/4 MB (zdjęcia 4 MB); x.v.Colour; ekran Clear Photo LCD plus 2,7” 16:9/211k-kolorystyczny; Dual Rec; Sommth Slow Rec. – 200kl/s.+audio; automatyczna osłona obiektywu; flash; USM 2.0; i.Link in/out; HDMI; pilot; aktywna stopka akcesoriów; HDV/DV/Down conwersion; program do montażu na wyposażeniu

HDR-HC7 - 5999,- j.w. plus: ClearVid CMOS 3 MB/6 MB (zdjęcia 6,1 MB); Super SteadyShot optyczny; wielofunkcyjne pokrętło; manualne nastawianie ostrości; kolorowe pasy; gniazdo słuchawek i mikrofonu;

Nowe modele AVCHD DVD od marca, a HDD latem.

 

feiran

New member
musti napisał:
Nowe modele Sony HDV są już dostępne w Centrach Sony.

HDR-HC5 - cena referencyjna 4799,- Obiektyw Carl Zeiss Vario Sonnar T*, 10x zoom optyczny/80x cyfrowy; ClearVid CMOS 2 MB/4 MB (zdjęcia 4 MB); x.v.Colour; ekran Clear Photo LCD plus 2,7” 16:9/211k-kolorystyczny; Dual Rec; Sommth Slow Rec. – 200kl/s.+audio; automatyczna osłona obiektywu; flash; USM 2.0; i.Link in/out; HDMI; pilot; aktywna stopka akcesoriów; HDV/DV/Down conwersion; program do montażu na wyposażeniu

HDR-HC7 - 5999,- j.w. plus: ClearVid CMOS 3 MB/6 MB (zdjęcia 6,1 MB); Super SteadyShot optyczny; wielofunkcyjne pokrętło; manualne nastawianie ostrości; kolorowe pasy; gniazdo słuchawek i mikrofonu;

Nowe modele AVCHD DVD od marca, a HDD latem.


Czy są już jakieś opinie o HDR-HC7 ?
 

viValdi

New member
Bez reklam
OK, już zaczynałem się stresować, że moje HC3 to stary trup... ale nie.

Po parametrach ze strony Sony to HC5 jest lepsza w złych warunkach oświetlenia (2lux) w porównaniu z HC3 (5lux). Reszta mniej więcej to samo.

twardy30 napisał:
Sorry, że się wtrące ale mam teź pare pytań:
1. Gdzie najtaniej kupić tą kamerkę (mam na myśli HC3)?
2. Czy ta kamera nagrywa w full hd?
3. Czy jest wogóle sens kupować kamere hd jeśli w domu ma się zwykły telewizor?
4. Czy na tej w/w kamerce moźna będzie odtworzyć taśme mini dv nagraną na Canonie MV300?

ad 1. trzeba szukać

ad 2. a co to jest full HD?
ta kamera to HDV czyli 1440 x 1080i prostokątnych pixeli, format 16:9 <- to jest standard HDV
na prawdziwe full HD 1080p to musisz mieć duży worek zielonych papierków i to w wysokich nominałach

3. tak, sam tak mam;
mam tylko standardowy sygnał TV i na dobrym telewizorze HDTV tego nie da się oglądać, chyba żebym go postawił na końcu ogrodu (to jakieś 40m ;) ) dopuki nie będzie dostępnych odtwarzaczy płyt HD albo porządnej platformy HD to nie wchodzę w HDTV

4. tak, każde DV można odegrać; sam zgrałem dwie kasety nagrane Canonem MVX2i
 

hirastom

New member
jaki sony?





Są już nowsze polecamHDR-HC7E
feiran napisał:
Witam.
Przymierzam się do zakupu kamery video do zastosowań nieprofesjonalnych.
Zależy mi przede wszystkim na jakości nagrywanego materiału.
Kwota przeznaczona na zakup to max. Ok.5000zł.
Myślę, że wybiorę pomiędzy SONY, a PANASONIC.
Zastanawiałem się nad modelami :
SONY HDR-SR1E; Sony HDR - HC3E; PANASONIC NV-GS500.
A może jakiś inny?
Jaki model polecacie? Co możecie powiedzieć o wymienionych wyżej modelach?

Pozdrawiam feiran
 

mike_77

New member
Witam

czy ktoś ma już jakieś opinie odnośnie nowej kamery Canona HV20 ?? Szczególnie zależy mi na porównaniu (nie na podstawie danych ze strony producenta, a raczej ze strony uzytkownika) z kamerą SONY HC7.

Dzięki za wszelkie informacje.
|Pozdrawiam
 
Do góry