Podłączenie kamery do telewizora

mus0

New member
Witam
Zwracam się z prośbą o poradę. Mam kamerę (Panasonic GS500) z gniazdem we/wy w formacie DV (IEEE1394). Czy istnieje jakaś możliwość podłączenia takiej kamery do np. telewizora posiadającego gniazdo HDMI? Krótko mówiąc czy istnieją "przejściówki" DV/HDMI? Zakładam że gdyby coś takiego istniało to jakość takiego połączenia byłaby wysoka ("cyfrowa").
Z góry dziękuję za pomoc.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
:szukaj: Nie spotkałem się z czymś takim, jeżeli nie ma w googlach to raczej nie znajdziesz...
 

Mistrz Koala

New member
Czytałem kiedyś że trafiają się TV z wejściem FireWire, ale sam na oczy nie widziałem.
Niektóre nagrywarki np Philips DVDR3360H mają wejście iLink (wygląda to coś jak FireWire) i zastanawiam sie czy nie byłoby możliwe podłączenie kamery do właśnie takiej nagrywarki przez FireWire a nagrywarka juz przecież jest jakoś podłączona do TV. W ten sposób możliwe byłoby oglądanie na TV obrazu z kamery przesyłanego przez FireWire :)
 

johanek

New member
Qualia Sony miała wejście Firewire , ale to był max topowy TV LCD. Dodam że i cena była max topowa. Pomysł bardzo mądry, ale chyba nierealny ze względu na zbyt wysokie koszty realizacji. Złącze DV (iLink, IEEE1394, Firewire) obsługuje transmisję obrazu i dźwięku bez kompresji, czyli bez żadnego "pogorszenia". Chyba nie prędko zobaczymy to złącze w normalnych TV
 
Do góry